לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2010, 07:42
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06

אני מתייחס במפורש לתקופת קיומה של רצועת הביטחון בהודעות הקודמות.
אם כי הייתי צריך להיות ברור יותר בנושא ה"גדר" שאני מדבר עליה בהקשר של 2000-2006 בהודעה הזו: גדר המערכת, הקו הכחול.

והנתונים הקיימים הם כאלה - עד לחדירה באזור זרעית ב2006, החיזבאללה גילה דבקות מפתיעה בהבדל שעשה בין הקו הכחול (שהכיר בו למעשה, גם אם לא כלגיטימי) שמפריד בין ישראל ללבנון ובין אזורים שלטענתו הם שטח לבנוני.

רג'ר, להזכירנו, הוא כפר חצוי, ובחלקו הלבנוני החיזבאללה פעל באינטנסיביות מאז הנסיגה.
הר דב, לפי עמדתו הרשמית של חיזבאללה, הוא שטח לבנוני כבוש*, והארגון במוצהר מנסה לשעתק אליו את המודלים שעבדו לו כל כך יפה ברצועת הביטחון.

פיגוע מצובה, כמו שציינתי כבר, בוצע בחסות, גיבוי ותמיכת החיזבאללה, אבל על ידי "קבלן משנה" פלסטיני.

* ההחלטה להשאיר את שטח הר דוב בשלטון ישראל למרות הנסיגה מלבנון התבססה על מפת שלל סורית מלפני מלחמת ששת הימים שאיתר ד"ר חיים סרברו, בה האזור המכונה "חוות שבעא" הוצג כשייך מנהלית למחוז קונייטרה ולא למרג'-עיון.

אגב - אנשי חיזבאללה נכנסו לישראל אחרי הנסיגה למטרות ריגול וכנראה גם חבלה, רק שהם עשו את זה דרך נתב"ג, עם דרכונים זרים מתוקף אזרחותם הגרמנית.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר