לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-11-2010, 22:47
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

ציטוט:
במקור נכתב על ידי tomer_g123
קודם כל, תודה על התגובה - מאוד עודדת אותי .

הכוון שלי היה לשפר ל-5 יח"ל מתמטיקה.
הבעיה שרוב האנשים שביקשתי את עצם לגבי ההבדל בין-4 ל-5 מבחינת הרמה והקושי אמרו שההבדל הוא שמיים וארץ. המחשבה הייתה שאם ב-4 יחידות מתמטיקה גירדתי את ה70 בקושי, איך אסתדר ואוציא ציון שהוא גבוה ומספק ב-5. בקיצור, די הוציאו לי את הרוח מהמפרשים.

כאמור, "רוב האנשים" נרתעים ממתמטיקה. אל תסתמך על מה שאומרים "רוב האנשים". בנוסף לכך, "רוב האנשים" לא קיבלו הכנה טובה לבגרות, היה בטוח בזה (בין אם זה בגלל משרד החינוך, בגלל האנשים עצמם או בגלל סיבות אחרות... אבל זה כבר לאשכול אחר..).
אינני אומר שתחיה באופוריה, ובטוח תצליח ב5 יחידות... אני אומר שזה אפשרי, וזה הרבה יותר קל ממה ש"רוב האנשים" חושבים. מנסיון. הכנתי לא מעט תלמידים לבגרות...

האמת היא שאין לי מושג האם אני טוב או לא. לא הייתי מכין שיעורי בית אף-פעם (באף מקצוע), לא מתרגל, חייתי במשך רוב שנות הלימוד שלי על "אינסטינקטים", יצירתיות ויכולת לזכור מסות גדולות של חומר בזמן קצר, ככה שאני לא יודע כיצד לגשת ולתקוף את הנושא בכלל.
האם הכישלון נובע מזילזול או חוסר יכולת אמיתית - זה מה שאני מנסה לשים עליו את האצבע כרגע.

אני מניח שלא תוכל לשים את האצבע עד שלא תנסה. כאמור, בעזרת הכנה טובה.
את היתרונות בלנסות כבר פירטתי קודם לכן... לדעתי זו תיהיה ההחלטה הנכונה עבורך, בהתבסס על השאיפות שלך ומהכשולים שבדרך.

עכשיו לאחר שהפוסט נדד קצת ל"מה שבלב" - ברשותך, מספר שאלות:

* אני לקוי למידה - בעל פגיעה בראייה מרחבית - מה שאומר:
א) הלקות גורמת לי קושי רב בהנדסה וגיאומטריה. האם לפי הכרותך את החומר - ניתן להסתדר ללא הנדסה?
גם אני לקוי למידה. עם הכלים הנכונים אני מאמין שתצליח לעבור בהצלחה גם את ההנדסה בבגרות.
תשכח מה שלמדת בתיכון. רוב המורים בתיכון לא מלמדים אותך כיצד לחשוב, ואם פעם מישהו חשב שאין לו ראיה מרחבים ולכן גרוע בצורות, הרי שאני לא מכיר הרבה מורים שיעמידו אותו על טעותו ויוכיחו לו שהוא יכול להצליח במה שהוא חושב שייכשל...

ב) כיצד אני ממש את ההקלות שמגיעות לי בבחינת הבגרות?
אני לא בטוח ולכן לא ארצה להטעות אותך לחינם. שווה לך לבדוק מול משרד החינוך. שיחת טלפון אחת.

* האם אתה ממליץ להשלים בקורס (לחמן, יואל גבע וכו...), או לקחת מורה פרטי?
לפי הנסיון שלי (ועל אף שגם לימדתי במכון וגם כמורה פרטי) - מורה פרטי.
מצד שני, צריך לדעת לבחור את המורה הפרטי. עדיף מכון ממוצע מאשר מורה פרטי גרוע...
(אך עדיף מורה פרטי מעולה על מכון מעולה). חשוב שמורה פרטי יידע את החומר על בוריו, יהיה עם נסיון ויגרום לך לאהוב את המקצוע. מהיכן אתה? אולי אני מכיר כמה מהאזור שלך...

*כיצד אתה ממליץ להתמודד עם העובדה שעושים את כל השאלונים באותו היום (ככה זה יהיה בקורס ע"פ מיטב הבנתי)?
אתה לא חייב לעשות את כל השאלונים באותו היום. תלוי לאיזו שנת לימודים אתה מתכוון לגשת... בכל מקרה, למתמטיקה יש את היתרון שקיים גם מועד חורף, וגם מועד ב'...
יש מספר דרכים להתמודד עם מבחנים ארוכים (ולאו דווקא בגרויות, שאלו דווקא יהיו המבחנים הקלים שלך בחיים...). רק כדי לסבר את האוזן, התמודדות עם מבחנים ארוכים כגון פסיכומטרי, קשה פי כמה... הפסיכומטרי, בניגוד לבגרות, הוא מבחן המתבסס על זמן וניהול נכון שלו, חשוב להספיק בהצלחה כמה שיותר שאלות. בבגרות זה אחרת לגמרי... אמנם אתה קצוב בזמן אך מספר השאלות הוא קטן והזמן פחות משמעותי.
כשתגיע לגשר, נעבור אותו.

*** בדקתי את ההשפעה על הממוצע. אם אשפר מהציון הקיים אל 95 זה שיפור של יותר מ-6 נקודות שלמות בממוצע (ייתן לי ממוצע נאה של 106.4 ).
ממוצע של 106.5 זה ממוצע מצויין עבורך, הוא בהחלט אפשרי. אל תחיה באופוריה, אך אל תתן לאחרים להוציא לך את הרוח מהמפרשים...

בכל מקרה, סליחה שאני חופר. אודה לך מאוד אם תשיב לי על השאלות.

נדמה לי שהשבתי על הכל..

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 21-11-2010 בשעה 22:50.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:51

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר