לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-12-2010, 15:27
צלמית המשתמש של benny.zhit
  benny.zhit benny.zhit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.09

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YK69
האם זה אומר שאנשים שהם פחות שעירים יותר מפותחים, אבולוצית, מאיתנו?

השאלה הזאת יוצאת מתוך נקודת הנחה שלאבולוציה יש כיוון מסוים, ושהאורגניזמים שהיו קיימים בשלבים מוקדמים יותר באבולוציה הם פחות מפותחים מאלו שנוצרו מאוחר יותר. הגישה הזאת מאוד שנויה במחלוקת, ואני נוטה שלא לתפוס את האבולוציה כבעלת כיוון, ולא לחלק את האורגניזמים למפותחים יותר ופחות.

בנוסף, שאל את עצמך האם אתה מעוניין לדעת מה תפקידו של השיער בקרב בני אדם כיום, או מה היה תפקידו אצל האדם הקדמון. התשובה לשתי שאלות אלה ממש לא חייבת להיות זהה. יתכן שאצל אבותינו תפקידו היה אכן לחמם את הגוף, ולהגן עליו מפני קרינת השמש ומפני לכלוך, ואצל האדם המודרני תפקידו הוא למשוך את בני/בנות המין השני.

שאלות לגבי אבולוציה של בני אדם נוטות להיות מורכבות למדי, שכן, כאשר מדובר בבני אדם, לא ניתן להגביל את השיקולים לתחום הביולוגיה, וחייבים לגלוש גם לתוך תחומים אחרים כמו סוציולוגיה. אני אתן דוגמה - נניח שאנחנו מסכימים (או לחילופין, בודקים ומוכיחים) שאנשים בעלי שיער על הראש נחשבים למושכים יותר מאשר אנשים קירחים. אפשר לטעון ששיער על הראש מאפשר לאדם למצוא בן/בת זוג ביתר קלות בכך שהוא משפר את מראהו החיצוני, ולכן מדובר ביתרון אבולוציוני. אך האם בחברה מונוגמית, בה רב האנשים מעמידים צאצאים עם שותף אחד בלבד לכל אורך חייהם, וגם אנשים מכוערים למדי מוצאים בן/בת זוג ומעמידים צאצאים, ליופי יש באמת משמעות אבולוציונית? ממש לא בטוח. נראה לי שאם יעשו מחקר, יגלו שאין קורלציה בין מראהו החיצוני של אדם, לבין מספר הצאצאים הפוריים שלו...

בשורה התחתונה, אחרי חפירה ארוכה, אסכם בכך שאומר שמדובר בעניין מורכב הרבה יותר ממה שזה נראה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:56

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר