לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2011, 20:15
צלמית המשתמש של Shai
  Shai Shai אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.02

ההודעה שלך ריקה מתוכן. לא חידשת דבר ולא הוספת על דבריי. להיפך, עושה רושם שאתה דווקא מסכים עם מה שכינית כדמגוגיה.

משום מה, אתה ממשיך לנקוט בהתבטאויות כגון "ברור שהכוונה לירושלים". ואני אשאל בפעם השניה, ברור למי? לך? לי? לא היה לי צל של ספק שזה ברור לנו. השאלה עוסקת ב(אם בכלל קיימת) מילה שלכאורה נרדפת לירושלים בקוראן, האם לנו ברור שהכתוב מיוחס לירושלים כפי שככל הנראה הדבר ברור למוסלמים? האם בכלל הדבר ברור למוסלמים?
בסופו של דבר, מה שברור לך לא בהכרח ברור להם, והחלק היותר רלוונטי: מה שברור להם בוודאי לא יהיה ברור לך.

ניתוח מילה ופרשנותה, כמו כן ייחוס כינוי לעיר מסויימת, חייבים להתבסס על אירועים בהיסטוריה, טופולגיית השטח, אזכורים אחרים עם זיקה חזקה יותר לעיר כפי שהיא ידועה לנו כיום, ובכלל - מחקר מעמיק בנושא שודאי שלא יסתכם ב"ברור ש..."
(מה שמקביל ל"חקר המקרא" שלנו).
לא אני, ואני מניח שגם לא אתה, ביצענו מחקר שכזה כך שאנו יכולים לטעון בוודאות ייחוס או אי ייחוס כינוי מסויים לעיר מסויימת בקוראן, בפרט, לירושלים. אדרבא, איננו יודעים כלל אם מילה כזו או אחרת מוזכרת בכלל בקוראן ואם יש אלו הטוענים לייחוסה לירושלים של ימינו אנו, כך שכל הדיון הזה חסר כל אחיזה במציאות עד שנדע יותר.

נערך לאחרונה ע"י Shai בתאריך 13-01-2011 בשעה 20:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:01

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר