לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-01-2011, 13:34
  Vani Vani אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.03.10

שים לב שבהודעה הקודמת לא טענתי נחרצות שזה לא פוגע בתפקוד הפיזי, אלא רשמתי "לא בהכרח". מה גם שהיפרקטיביות לא מהווה מגבלה חמורה בצבא, נהפוכו, עדיף שהיפרקטיבים ישרתו ביחידות שדה מאשר שימלאו דו"חות במשרד.

אני לא יודע איך הצבא מטפל בחיילים עם בעיות כאלה. אני רק יכול להניח שלכל היותר הרפואה הצבאית מחלקת מרשמים לחיילים שהבעיה אצלם מוכרת עוד מלפני הגיוס. מלבד זאת, הצבא לא אמור לטפל בבעיות בעצמו או לממן מומחים בתחום.

דרך אגב, חבר שלי סיפר לי על חייל שלו במחלקה בטירונות, שנטל בעבר תרופות חזקות פי כמה וכמה מריטלין. כיום הוא לא נוטל את התרופה הזאת, ולמרות ההיפרקטביות הקיצונית שלו הוא עדיין משרת בחי"ר, ובשורה התחתונה הוא חייל טוב וזה לא מונע מימנו לתפקד כמו שצריך (חוץ ממסדרים, שזה אתגר קשה בשביל היפראקטיבים).

בהקשר למה שרשמת בהודעה אחרת:
ציטוט:
בנוסף,המצב כיום הוא כזה שניאורולוגים מעניקים את התרופה מאוד מאוד בקלות גם למי שלא סובל כלל מבעיות קשב,זאת כי אין להם את הכלים לאבחנה באופן המקיף את כל המדדים-לא בהכרח אלו הפזיולוגים.

שקר... יש המון מכונים שיכולים לאבחן בעיות קשב ובדיוק בשביל זה הם נועדו. ניאורולוגים מעניקים תרופות לכל דיחפין כחלק מדוקטרינה חולנית של משרד החינוך. כנראה משרד הבריאות החליט ליישר קו עם החינוך. המורים לא רוצים להתמודד עם בעיות לגיטמיות של ילדים (ואני לא מדבר על בעיות קשב וריכוז, אלא על ילדים שבסך הכל עדיין לא למדו לשבת בשקט כל השיעור. בעיה שחולפת עם השנים), לכן "ממליצים" (המלצה זו מילה יפה מידי לתיאור המעשה המגעיל שהם עושים לכן היא במרכאות) להורים לטפל בילדים שלהם עם ריטלין, כי הילדים שלהם לכאורה סובלים מבעיות קשב וריכוז. ככה הילדים הופכים לזומבים ויושבים בשקט כל השיעור בלי לזוז יותר מידי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:29

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר