לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-06-2005, 17:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
ועוד פתרון

נדמה לי שהמהנדס הקשיש שמוזכר בכתבה הוא סבא של אחד הגולשים שלנו, מתוך מקור ראשון 20 במאי 2005, י"א באייר תשס"ה, מאת אמנון לורד
ציטוט:
צינורות נגד מנהרות
יש פתרון לבעיית המנהרות בפילדלפי. כדי למנוע את הסתרת אי-העשייה, הריהו לפניכם

לפני כמה ימים נכנס אלי לחדר אדם מבוגר, מהנדס אזרחי, שהיה קבלן בנייה כל חייו הבוגרים. מאז שנות החמישים הוא עסק בפרויקטים גדולים של בניה בישראל – ארובות ענק, חוות מיכלים, צנרת לאורכה ולרוחבה של הארץ, מובילי מים, בנייני מגורים. הוא גם מאלה שניהלו אחר כך פרויקטים ענקיים באפריקה.
אבל הוא גם אדם שחושב הרבה על הבעיות של ישראל, והוא עושה זאת בחשיבה פרקטית. הוא הציג לי פתרון לבעיה ביטחונית, שבזמן האחרון הפסיקו לחשוב עליה, לפחות בתקשורת: המנהרות להברחת נשק מתחת לציר פילדלפי, ומנהרות הנפץ שהשביתו כבר כמה מוצבים ובעתיד הן תהווינה איום על המוצבים לאורך הגדר של גבול עזה. המסמך הכתוב הועבר לגורם מתאים במערכת הביטחון, ונראה שמתייחסים לעניין ברצינות. לפני חודשים אחדים נמסר כי הרמטכ"ל מינה את יוסי לנגוצקי כיועץ מיוחד לנושא. הפתרון ההנדסי המוצע מסוגל לתת חסימה של מאה אחוז לבעיית המנהרות. כדי שאי אפשר יהיה לכסות במעטה של סודיות את אי-העשייה, הנה הפתרון:
א – חפירת תעלה לאורך ציר פילדלפי שתגן על עובדי הפרויקט במשך תקופת הבנייה. ב – "להחדיר צינורות בקוטר מסוים (רצוי 90 ס"מ) לתוך עומק שיוחלט עליו (רצוי מתחת לפני מי התהום), בצורה רציפה ללא מרווח". למי שלא הבין: נועצים את הצינורות, אנכית, אל תוך הקרקע. אורך צינור כזה כ-20 או 25 מטר (לפי הצורך). ג – "הצינורות ימולאו מים עד לפני השטח ושם ייקבעו מצופים. ברגע שהצינור ייפרץ ומים יזרמו החוצה – המצוף שיהיה מחובר לחיישנים יסמן את מקום הפריצה". אפשר יהיה לחבר לצינורות כל מיני אמצעים מתוחכמים אחרים, כך שכל נסיון קידוח ופריצה יתגלה במקומו המדויק ברגע ההתרחשות. המערכת תוכל, מיידית, להציף במים את המנהרה שהגיעה עד לקו הצינורות, ולהרוס אותה. מתחת למערכת יעבור צינור לאספקת מי הצפה.
הפתרון לקוח מתקופה שבה המערכת עוד חיפשה פתרונות יעילים ופשוטים כדי לשים סוף לבעיה ביטחונית אקוטית. הוא יחסוך את מערכת הגדר השנייה הנוגסת באדמות החקלאיות של משקי הנגב המערבי, ובציר פילדלפי ימנע את הפיכתה של רצועת עזה לארסנל הטרור הגדול בעולם. לאט לאט, במבצעים הדרגתיים, לפי הצורך, אפשר יהיה לייבש את מאגר האמל"ח העזתי.
הידיעה שיש מחסום מנהרות בלתי עביר תקל בהרבה על המשך החזקת הקו החיוני. כמובן, אם ישראל יוצאת מציר פילדלפי לא יהיה למחסום הצינורות כל ערך, משום שהגבול בין עזה למצרים ייפרץ ואוטוסטרדת ההברחות תתנהל בגלוי – מעל פני השטח.
amnonl@makorrishon.co.il

* (מומלץ לקרוא גם את תחילת המאמר על המודיעין הישראלי, שלא הבאתי כאן)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:17

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר