לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2011, 09:56
צלמית המשתמש של זיו
  זיו זיו אינו מחובר  
L'enfer, c'est les autres

חבר מתאריך: 21.11.01

ציטוט:
במקור נכתב על ידי High_Hopes
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
1. האם היית מוכן למות בשביל להציל את חייו של אחד מקרובי משפחתך?

הבחירה למות, במקרה הזה, היא הבחירה האגואיסטית - אם תבחר למות קרוב המשפחה שלך ימשיך לחיות חיים אומללים שבהם הוא מבין שהוא זה שהיה אמור למות, זה יהיה עוד יותר קשה שכולם יספרו לו כמה גיבור אתה והוא יבין כמה עלוב זה הופך אותו, סביר להניח שהוא ישקע בדיכאון ויתאבד אחרי כמה זמן בתחושה שהוא לא ראוי לחיות.

וגם במקרה ההפוך, אם תניח לקרוב משפחתך למות, סביר להניח שתשקע בדיכאון ותתאבד אחרי קצת זמן בתחושה שאתה לא ראוי לחיות. ומכיוון שתחייה זמן נוסף אחרי הבר-מינן, (אם אפשר לקרוא לזה חיים) הרי שזו הבחירה האגואיסטית. הרצון הטבעי של רוב האנושות הוא לחיות.

2. אם שדון מרושע היה מופיע בפניך ומכריח אותך לקבל החלטה, מה היית בוחר: למנוע רעידת אדמה שתוביל למותם של שני יהודים בארה"ב או למנוע רעידת אדמה שתוביל למותם של אלף מוסלמים בארה"ב?

יכול להיות ששני היהודים הם גם אנסים פדופילים ונקרופילים, בעוד מאה המוסלמים הם מארגון "סולידריות עם ישראל", 4 מהם רופאים בעלי שם עולמי שנמצאים כמה ימים מפריצת דרך בגילוי תרופה לסרטן

הכל יכול להיות. מכיוון שאתה לא יודע, סטטיסטית זה ההפך. ולכן ההגיון אומר לבחור ההפך.
3. הייתם מוצאים ברחוב תיק עם מאה אלף שקל. אף אחד לא היה בסביבה. למחרת אתם שומעים בחדשות שמולטי מיליונר ישראלי שיש לו נכסים ועסקים בכל העולם איבד תיק עם מאה אלף שקל בדיוק היכן שמצאתם את התיק. האם תחזירו את הכסף?

זאת התשובה הכי רצינית שלי - אני לא מאמין בכוח עליון, אבל אני באמת מאמין ששום דבר טוב לא יצא מהכסף הזה. יש לי גם חולשה כבדה מאוד לרגשות אשם, אני לא אהנה מהכסף הזה (באמת, אני לא רואה בזה תכונה חיובית - אבל אני מרגיש ממש רע עם עצמי שאני משתמש בכסף שלא שייך לי)
לשם שינוי אני מסכים איתך. אבל תרשה לי להציג את זה כך: אילו היה מדובר על 10 מיליון דולר, בשטרות לא מסומנים, והמולטי מיליונר הוא מוסלמי שיעי פדופיל שאינו עוסק במציאת תרופה לסרטן?

כל זה, למה שכחת למחוק השורה:
(עדיף שתצטטו אותי ותענו בצמוד לשאלה עם פונט בצבע אחר)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:15

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר