לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-06-2011, 12:32
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03

אתמקד בנקודת הפתיחה, והיא שאין מקום לפעולה הנוגדת את התורה והמצוות כפי שנמסרו לנו במהלך הדורות וכפי שמורים לנו מנהיגי הדור בבחינת דור דור ושופטיו. וגם ר' צדוק הכהן לא כתב זאת. מי שכן נקט בגישה זו היו השבתאים והפרנקיסטים כנ"ל. גם אם אי שם מצאנו עבודה שכזו, אצל יעל שנמנית כאחת מז' הנביאות, היא לא נמסרה לדורות ובודאי שלא לפשוטי העם. ואגב הרמח"ל עצמו אותו הזכרת מבהיר זאת בספרו קנאת ה' צבקות.

לגבי כל שאר העניינים שעלו: ובכן התהליך לא יסתיים עד להתגלותם של המשיחים ורק לאחר מכן נוכל לבחון אותו, אני מודע לכך שיש שמתייחסים למדינת ישראל כנדבך בתהליך הגאולה וזה לא מפריע לי (אף שאיני סבור כן בעצמי), מה שכן מטריד אותי הוא השימוש ברעיונות הנ"ל.

לא הזכרתי את השבתאות בהקשר לציונות אלא ביחס לרעיון הנ"ל. כתבתי שלדעתי הקמת המדינה (על הגשמת הרעיון הציוני שהיא מגלמת) אינה מהווה לדעתי חלק מתהליך הגאולה (וכאמור אני מודע לכך שאתה סבור אחרת, ולא נוכל להקיף נושא זה במסגרת זו).

אני חושב שהבהרתי את כוונתי ומכיון שבנושא זה תגובותיי חוזרות על עצמן אסיים כאן את הדיון.

נערך לאחרונה ע"י channb בתאריך 27-06-2011 בשעה 12:44.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:28

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר