לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה הדרבי החיפאי חוזר! בוא לעשות מזה כסף חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > ספורט
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-07-2011, 13:02
  קומנט קומנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.09.10
נעליים, ספור, כושר ומיתוס

בהמשך להודעה הזו :
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/V...ageId=153590774

ביצעתי מחקר אקדמי מקיף שעומד בסטנדרטים בינלאומיים והכיל בדיקת הליכה עם נעליים שאינם נעלי ספורט,
ותוצאת הבדיקה היתה הופעת אותו כאב, אך מהר יותר מאשר ההליכה עם נעלי הספורט.

ישנן שתי מסקנות אופציונאליות :-)
האחת היא שנעלי ספורט גרועות תורמות משמעותית לכאב המקורי במכון הכושר,
השנייה היא שהבדיקה שערכתי לחלוטין לא רלוונטית מכיוון שסה"כ מצאתי גורם נוסף שאינו הגורם המקורי.

לכן הצעד המחושב הבא, לפני בדיקות רפואיות מיותרות הוא רכישת נעלי ספורט איכותיים, ובדיקת ההליכה בעזרתם,
בנוסף מעבר לריצה קלה בתחילת האימון במקום הליכה,
כמו גם המשך מדורג בפיעלות בחודש הקרוב, ע"מ לבדוק גם את האופציה שהכאב יעלם עם הכניסה המדורגת לכושר.

1. אשמח לקבל המלצה לנעלי ספורט איכותיים (רק סוקוניק ? עדיף חברה אחרת ? ) של חברה + דגם ספציפי אם יש,
בנוסף האם לבקש נעלי ספורט ספציפיות לריצה, או שכל נעל ספורט איכותית תתאים ? (יש בכלל הבדל ?)

2. כאשר המטרה היא לשפר את הכושר הגופני וסיבלת לב ריאה, כדאי להתמקד בריצות כמה שיותר (מהירות, מרחק, זמן וכו'),
אבל כאשר המטרה היא הורדה במשקל, יש טענה הגורסת כי יש לשמור על דופק מטרה של 75% מהדופק המקסימלי,
מכיוון שבדופק זה הגוף נמצא במצב שונה שמאפשר לו לשרוף שומנים במקום שריר או כל דבר אחר,
לעומת דופק גבוה יותר (ריצה) שבו הוא שורף פחות שומנים ויותר משפר את סיבולת לב ריאה.

אם אני משווה ריצה של חצי שעה לעומת הליכה של חצי שעה,
ע"פ הטענה הנ"ל עדיף ללכת חצי שעה מבחינת הורדה במשקל, לא נשמעת לי הגיוני, האם אכן כך או שמדובר במיתוס ?

הפרשנות האישית שלי היא ששמירה על דופק מטרה מאפשר לך לבצע את הפעילות לאורך זמן רב יותר, שזה מה שחשוב להורדה במשקל,
אם לדוגמא הפעילות המקסימלית שאני יכול לבצע היא ריצה של 15 דקות (דופק מקסימלי) או הליכה של 40 דקות (75% דופק, לכן זמן ארוך יותר),
אז למטרת הורדה במשקל עדיפה ההליכה.

לכן אם אני חוזר להשוואה הקודמת שלי, של חצי שעת ריצה לעומת חצי שעת הליכה,
חצי שעת ריצה תתרום לירידה במשקל יותר מחצי שעת הליכה, אבל ההשוואה הזו אינה נכונה,
מכיוון שמבחינת היכולת והמאמץ, במקום חצי שעת ריצה אני אוכל לבצע למעלה משעה הליכה, וזו המקבילה הנכונה לטובת ההשוואה,
ובהשוואה הזו, אכן ההליכה עדיפה למטרת הורדת משקל.

האם נכונה פרשנותי או שמדובר במשהו אחר לגמרי ?

תודה רבה !
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:08

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר