לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2011, 13:21
  mk1956 mk1956 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.11
גיוס

שלום רב

בני התגייס לפני שבועיים. פרופיל 97, קב"א 55 , עבר גדנ"ע צלילה של שייטת 13, מספר פעמים זכה במקום ראשון באומניות לחימה ( ג'יו ז'יטסו), יום סיירות ובחינה פסיכוטכנית. קיבל זימון לגיבוש שייטת 13 , אך עקב פציעה נאלץ לדחות את הגיבוש והוא מתכוון להשתתף בגיבוש נובמבר. בלי קשר לגיבוש הוא רצה להתגייס ליחידות חי"ר או למג"ב וסימן במנילה את היחידות בעדיפויות הראשונות. הוא כן קיבל צו גיוס ל-25.07 – בתאריך זה היה גיוס ל"גבעתי" . כעבור כמה ימים הוא מקבל צו חדש – גיוס למג"ב ולתותחנים והוא היה בטוח שלפי מנילה ולפי הנתונים שלו הוא מתגייס למג"ב. בבקו"ם הוא הופתע לשמוע שאין יותר מקומות במג"ב והוא מתגייס לתותחנים
( עדיפות אחרונה במנילה). הוא החליט להמשיך בניסיונותיו לשכנע את קצין מיון, נכנס למעצר בבקו"ם ונכון להיום הוא נמצא בכלא צבעי. באותו יום שהוא ביקש להתגייס למג"ב היו חברה שלא רצו מג"ב והוא ביקש והתחנן בפני קצין מיון שייתן לא את המקום במקומם, אך קיבל תשובה: "אל תנהל לי פה את העניינים". כל יום הוא מבקש שוב ושוב אך מקבל אותה התשובה – לא. אינני יודע ( יש לי רק השערות מסוימות), מה הם השיקולים של קצין מיון, אך הם בוודאי לא היו שיקולים לעניין. לדעתי, תפקיד של קצין מיון דורש התחשבות וראש פתוח ולא לעשות דווקא למתגייס ובוודאי לא לצוק על המתגייס שרוצה לשרת ביחידות קרביות שלפי דעתו מתאימות לא יותר, "אתה אפס","תעוף לי מעניים". דבר ראשון שבני עמר לי כשדיברנו בטלפון - " אבא, תבין- קצין אמר לי דבר כזה ".גם אני וגם בני מוכנים לקבל את הסגנון תוך שירות צבעי (ברור, שצבע זה לא בלט ואין לטפל בחיילים ב"כפפות משי") אך לא במצב שבו רצון לתרום נתקע באטימות מוחלטת.

כיום אין לבני שיבוץ ומנסים לגייס אותו לכלל צהלי. ביקש טופס 55, אך קצין מיון עמר לו שהוא יכול לקבל אותו רק ביחידה וגם במקרה כזה טופס מגיע אליו והוא לא יחתום. ביקש דחיית שירות על מנת להתגייס בנובמבר ליחידה קרבית, ושוב לא קיבל.

זכותי המלאה בתור אזרח להביע את דעתי. אני חושב, שתפקיד של קצין מיון הוא לא רק לדאוג למילוי מקומות אלא גם בהתאמה המיטבית של המתגייס לצה"ל. התפקיד הזה הוא מאוד מורכב ורגיש כי הוא למעשה ה"גשר" בין אזרחות לצבע. אי ביצוע תפקיד כזה בצורה ראויה גורמת לתסכולים, לשיבוצים לא מתאימים שחס וחלילה עלולים לגרום לתוצאות נוראיות. אי אפשר כל הזמן "להתכסות" ב-"צבע לא לפי בקשתך" כי בסופו של דבר זה גורם לפגיעה בצה"ל. קצין מיון אינו חייב להתנהג בגסות רוח ולהשתמש במילים בוטות. אנחנו לא עושים טובה לאף אחד כאשר רוצים להתגייס ליחידות קרביות ומובחרות, אך גם לא צריכים לקבל יחס שכזה מקצין מיון.

למרות הכול, לבני יש רצון אז לשרת ביחידות קרביות ולנסות להתקבל ליחידה מובחרת .אנו חוששים שהמעצר הזה עלול להשפיע על החלטות הצבע לתת לו את הזדמנויות בכלל ולהשתתף בגיבוש לשייטת 13 בפרט.
אני מאד מכווה לתשובות כי למרות המכתבים הערוכים אינני בקי בענני הצבע ולכן אני מאד להסביר מהן האופציות הקיימות במצב כזה ומבקש לעזור לנו בעניין.
בתודה מראש
מיכאל קויפמן
ת.ז.320598824
טל' 04-9882722
0503024415
נתיב הסיירים 7, כרמיאל, 20100
E-mail:sdrawing@netvision.net.il
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:13

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר