לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2011, 12:34
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני חושב שגם בפרספקיטיבה היסטורית קשה למצוא מקור אובייקטיבי

מי כמוני נטול האוביקטיביות בנושא יודע כי אפילו קורא אובייקטיבי קשה למצוא...

כל האתרים האינטרנטים הוקמו הרי בעשור וחצי האחרונים שכלל 'שיא' מסויים בגרף הרצף ההסטורי של יחסי יהודים-ערבים בארץ ישראל ובו הכרה ישראלית ומפתיעה בהתגבשות ערביי א"י לידי לאום ומנגד הבנה כי למרות זאת הצד השני לא הכיר בזכויותיו של העם היהודי בא"י.

הכל טעון. הכל במגמת שכנוע חיצוני או שכנוע עצמי.

אני חושב שאדם צריך ללקט את הנתונים בעצמו, לנתחם ולגבש את מסקנותיו ואת זה אפשר לעשות סעיקר מספרים.

התשובה הכללית שלי למישהו שאינו בקי [כדוגמת נער או עולה חדש] והרוצה ליצור נקודת השקפה תוך קריאת מספר מוגבל של ספרים - הייתי ממליץ להתחיל מהתנ"ך [וגם לעיין בקוראן]

הייתי ממשיך לתולדות א"י [נתן שור], א"י וישובה במאה הי"ט [אליאב], השלטון הערבי בא"י [מ.אסף], תולדות ההתישבות הציונית בא"י [ביין].

לנקודת השיא של מלחמת השחרור: קורות מלחמת העצמאות [לורך], 'קוממיות ונכבה' [גלבר]

במקביל הייתי מציע לעיין במפות היסטוריות למן מפת הPEF שמצויה באתר עמוד ענן דרך מפות מלחמת העולם הראשונה ואוסף צילומי האויר [לחלקם תמצא קישורים בפורום] ובמפקדי האוכלוסיה לתקופותיהם.

מה יכול לסייע בעברית בכדי לשבת על הגדר? 1948 של בני מוריס [אולי ori יחלוק עלי].
[צריך להשמר מתום שגב הפופוליסט]

ו'לצד השני' - פורום זה מוגדר כפורום 'ציוני' ואיני רואה לעצמי כל מחוייבות לPC בהבט זה ולכן אין לי בעיה להתיחס לרוח דברי הצד השני כטבולים בלא מעט התממות, הגזמה ובכיינות שהחליפה לרגע את קריאות האידבאח הקצביות.

יש שפע של פוסט ציונים שישמחו לספר על טבח בטנטורה כל זמן שלא יעמתו אותם מול האמת בבית המשפט אבל למה לך אותם אם אפשר לקבל ישר את נקודת המבט של האויב ואפילו באופן קצת יותר מתון?

את חלקם ניתן למצוא בחלקיה הראשונים של רשימה הזו
http://www.massviolence.org/The-His...-Wars?artpage=6

ומתוכם בולטים שמותיהם של
עארף אל עארף Al-Nakba wa’l firdaws al-mafqud" (The Catastrophe and the Lost Paradise), 1947-1952.

ואליד חאלדי Before their diaspora ו All that remains

אתר 'זוכרות' מספק בעברית נתונים ותמונות. זהירות כמובן. זה נכון שאנו נוטים להציג את הצד 'שלנו' ולעיתים גם להשמיט מה שלא נוח לנו אבל מבט מהיר בתרבות ההגזמה והאמת של שכנינו היום תרמז אולי שהפער הזה באמינות המקורות בין ערבים ליהודים היה קיים גם בעבר.

מאחר ותחושתי היא כי אתה כבר מעבר לרובד הזה ואתה מחפש להעמיק - עם קצת מזל אולי גל ישגר מספר תובנות ואני מניח כי ori ישמח לספק מקורות רבים ואולי גם יצליח לאתר איזו עבודת מאסטר או דוקטוראט מאוניברסיטת חיפה בה לא מכונים העולים 'מהגרים' ואנשי כנופיות לא מכונים באדיקות 'לוחמים' וארץ ישראל מכונה בעברית בשמה העברי ולא 'פלשתינה-א"י' כי ככה החליט איזה בריטי רגע אחרי ששכח מי סייע לבריטניה ולמען מי ומה התיימרה לקבל את המנדט.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 18-10-2011 בשעה 12:37.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר