לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "ונדמה לי בכל מה שאומרים ישנו אבק תבונה" (רחל שפירא) חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > סטודנטים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-12-2011, 15:21
צלמית המשתמש של maind
  maind maind אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.02
למידה למערכות משובצות מחשב

שלום,
השתחררתי לא מזמן מהצבא אחריי ששירתתי בתור טכנאי מסוקים, דרג א' וב', ולמרות שהבטיחו לי בתור
הנדסאי אלקטרוניקה שארכוש נסיון בתחום בצבא לא נגענו באלקטרוניקה - ולכן אין לי ניסיון בתחום. יש לי
ידע פונקציונאלי בתכנות כמו C++, Perl, VB6, לא משהו רציני אבל פיתחתי כמה תוכנות ומשחק דמקה
ברשת. אני נמשך יותר לתכנות משחקים (במיוחד בקטע הגרפי - OpenGL וכאלה) אך הדבר דורש הרבה
ידע, והיום אם אתה לא מפתח לפלאפונים אז השוק נשלט על ידי חברות הפצה גדולות שאין אותם בארץ
וסיכוי קטן למצוא פרנסה ככה. ככה שאם אלמד בכיוון הזה זה יהיה יותר בתור תחביב.

כמו כן בזמן לימודי ההנדסאי הכי אהבתי והייתי טוב בתכנות מיקרו-בקרים או מערכות משובצות לדוגמת
הפרוייקט גמר. אהבתי את השילוב בין אלקטרוניקה לתוכנה לבניית מערכת עצמאית קטנה כזאת.
אני לא התנסתי יותר מידי ולא כל כך אוהב לתכנן מגברים, רשתות טרנזיסטורים מעגלים אנלוגיים, וכאלה,
אבל אני יודע שבמערכת משובצות בדרך כלל יש יותר דגש על שימוש במיקרו-בקר או מיקרו-מעבד שעושה
את כל העבודה במקום החלקים הקטנים האלה וזה מה שאני אוהב.

עכשיו השאלה היא כזאת, אני מעוניין ללמוד לכיוון מערכות משובצות (למרות שאני לא יודע איך ההעבודה
בפעול), השילוב הזה בין תוכנה לחומרה, אך אני לא יודע אם ללמוד הנדסת תוכנה או הנדסת
אלקטרוניקה. יש לי הרבה חברים שלומדים הנדסת תוכנה, חלקם כבר סיימו וכבר עובדים עם משכורת
טובה. אני יודע שיש בתחום הרבה עבודה ויש מלא תתי תחומים מעניינים. אבל אני לא בטוח שיש לי את
הסבלנות לשבת מול מחשב כל היום. אני לא מכיר מהנדסי אלקטרוניקה אז אין לי מושג במה הם עובדים,
,ומה התנאים.

אשמח לחוות דעת, במיוחד ממישהו שעובד במערכות משובצות, אולי מישהו שיודע
איך התחום הזה, ואיך העבודה בפועל.
תודה מראש,
פול.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:38

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר