לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה  ✡ ברוכים הבאים לפורום יהדות ✡  חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > יהדות והלכה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-01-2012, 02:29
  משתמש זכר channb channb אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.03

לגופה של שאלתך הקודמת (מנעול אלקטרוני) אליה באמת לא התייחסתי באופן ממוקד אבהיר בקצרה:
לדעת החזון איש יש לחוש לאיסור בונה (תלוי בצדדים השונים שהעלה ובהבנות השונות בדבריו).
לדעת שאר הפוסקים (שלא חששו בזה לאיסור בונה) יש בכך משום מתקן כלי מדרבנן (עי' בדברי הפוסקים) ומשום עובדין דחול. בנוסף לנ"ל אם נדלקת נורת לד (מצוי מאד) יש בכך משום איסור מוליד (מדרבנן). לענין מעשה תוכל לנהוג כפי שכתבתי לעיל. (לא אוכל לברר את המקורות לכל הנ"ל במסגרת זו).

לגופה של טענתך לצורך פסיקה אכן דרוש ידע רב, (הלל אמר לו ואידך זיל גמור). אני מניח שגם אתה מבין שלא ניתן ללמוד רפואה מביקור אצל רופא. בכל מקרה התרשמתי מרצינותך, אך יחד עם זאת עליך לדעת שנדרש ידע רב רכישה של מתודיקות לימוד ושנים ארוכות של לימוד אינטנסיבי כדי לפסוק באופן כללי ובפרט בנושאים שאותם העלת שלא מפורשים כמובן בש"ס ופוסקים. נדרשת הבנה מאד עמוקה של ההלכה כדי לדמות באופן נכון בין המקרים המובאים בה לבין המציאות העכשווית (וגם אני כמובן מסתמך על אחרים), ואתה בשום אופן לא צריך לראות בדברי פגיעה כל שהיא. גם אני לא מעיז לפסוק מדעתי בנושאים אלו (והרשה לי לציין שהשכלתי התורנית רחבה).
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:10

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר