לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2005, 17:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בטח שמתם לב לזה

ציטוט:

YNET

איך מחלצים האמר גנוב שהתהפך? גונבים נוסף

זה הפתרון אליו הגיע חייל צה"ל, שהתהפך עם ג'יפ מסוג "האמר" שגנב מבסיסו בשביל "לעשות סיבוב". הוא חזר לבסיס, גנב ג'יפ נוסף, ופתח במבצע חילוץ אישי. הוא נשלח לרצות 3 חודשי עבודות צבאיות. בנוסף הוחלט שהחייל, שלא מחזיק ברישיון נהיגה, לא יוכל להוציא כזה ב-3 השנים הקרובות
חנן גרינברג

חייל צה"ל, שלקח רכב צבאי לסיבוב ללא רשות והתהפך עמו, מצא דרך מקורית להחזיר את הרכב למקומו. החייל חזר לבסיס ברגל, גנב רכב נוסף, וכך הצליח לחזור לבסיס. וכאילו כל זאת לא מספיק, התברר כי לחייל כלל אין רישיון נהיגה. הבוקר (יום ו') נודע כי התעלול, שהתבצע לפני מעל לשנה, עלה לחייל בשלושה חודשי מאסר, אותם ירצה בעבודות צבאיות.
החייל, סמל פ', שימש כחונך לחיילי מילואים בבסיס אימונים בצפון הארץ. באחד הימים החליט לטייל עם רכב צבאי ללא אישור, נטל ג'יפ מסוג "האמר", שחנה במחנה יחידתו, ונהג בו אל מחוץ לשערי המחנה לאזור המטווחים הסמוך. במהלך הנסיעה התהפך הג'יפ ונותר שכוב על צדו השמאלי. כתוצאה מהתאונה נגרם להאמר נזק בסך של כ-8,000 שקלים.
סמל פ' לא התרגש מהתאונה, והחליט לטפל בנושא בעצמו. הוא חזר ברגל לבסיס, נטל האמר נוסף, המשמש ללימוד נהיגה, ונהג בו עד למקום התאונה, זאת על-מנת להעמיד את ההאמר ההפוך על גלגליו.
בבית הדין הסביר החייל כי "רצה להסתדר בכוחות עצמו, וכדי שלא יהיו בעיות". הוא אכן הצליח להעמיד את ההאמר על גלגליו, ונהג בשני כלי הרכב לסירוגין: הוא נהג כל פעם כמה עשרות מטרים עם ג'יפ אחד, ואז חזר ברגל לג'יפ השני וקידם אותו למקומו של הג'יפ הראשון. כשהגיע מחוץ למחנה היחידה, לאחר מכן הותיר את שני כלי הרכב מאחורי בונקרים, המצויים במרחק של כ–300 מטרים משטח היחידה עצמה.
זמן קצר לאחר האירוע, נשאל על ידי מפקד הבסיס מה עשה בשעות האחרונות, והשיב כי נח בחדרו. רק כאשר נאמר לו כי ישנם עדים שראו אותו נוהג בהאמר, התוודה על מעשיו.

האישום: שימוש ברכב צבאי שלא למטרות הצבא

נגד החייל הוגש כתב אישום בבית הדין הצבאי של פיקוד הצפון, שייחס לו שתי עבירות של שימוש ברכוש צבאי שלא למטרות הצבא, כמו גם נהיגה בזמן פסילה. זאת, משום שאת מעשיו ביצע ללא רישיון נהיגה, ובעודו מרצה עונש פסילה מלקבל או להחזיק רישיון שכזה.

בבית הדין אמר החייל כי הבין עד כמה המעשה שעשה היה טפשי. עוד ציין שהבין כי מדובר במעשה מסוכן. בנוסף הוא ציין כי אם יקבל עונש מאסר בפועל, הדבר יגרום לפגיעה במשפחתו, שכן לאחר שהשתחרר התחיל לעבוד במפעל פלסטיק וכעת הוא משלים את בחינות הבגרות.

השופטים קבעו כי מעשיו של הנאשם חמורים, אולם גם ציינו לחובתה של התביעה כי כתב האישום הוגש זמן רב לאחר האירוע, והדבר מעלה סימני שאלה האם נכון לשלוח את הנאשם אל הכלא לאחר שעברה למעלה משנה מאז ביצע את המעשה.

אחד השופטים ביקש להטיל על הנאשם מאסר בפועל, כפי שביקשה התביעה, אולם שני חבריו סברו אחרת והחליטו כי ירצה שלושה חודשי עבודות צבאיות במפקדת קצין הרפואה הראשי. כמו-כן נגזרו על החייל ששה חודשי מאסר על-תנאי והורידה לדרגת טוראי. עוד נקבע כי החייל לא יוכל להחזיק ברישיון נהיגה לפחות בשלוש השנים הקרובות.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 09-05-2005 בשעה 17:17.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:40

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר