לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2012, 23:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08

א. מקובל, רק ברגע שאתה מאיים בירידה מהארץ אתה שם את עצמך באותו מקום של השמאלן החילוני הממורמר שכבר לא מקבל בדיוק את מה שהוא רוצה. התשובה שתקבל תהיה בדיוק זהה לתשובה שהוא יקבל. "קח את הדברים וסע לשלום"
ב. מתווה אטיאס לא התקבל כי הציבור התעייף, יש קומבינה מתמשכת של הציבור החרדי. אין דרך אחרת לקרוא למה שקורה כאן. אני מאמין שחלק מהציבור החרדי באמת רואה את זה שיש לו תפקיד. אבל אנסה להסביר את הבעיה מהמשפט הפשוט "תורתו אומנותו" ההנחה אומרת שאדם שהאומנות שלו היא לימוד תורה. (אומנות בקובוץ כמו בעלי אומנות) צריך לחיות מהמקצוע. בעל אומנות הוא שכיר, בעל הבית משלם לו שכר. ראוי שלבעל הבית יהיה מה להגיד בנושא. לטובת העניין אני ועוד שני מליון משלמי מסים הם בעלי הבית. אבל מעולם דעתנו לא עניינה את הציבור החרדי. אתם התייחסתם ובעצם עדיין מתייחסים אלינו כאל מובנים מאליהם. וזהו, עכשיו נשבר לזה שחותם על הצ'ק הוא כבר לא רוצה הסדר הגיוני הוא רוצה צדק.
אני לא מדבר על זה שחלק לא קטן מהאנשים שהמקצוע שלהם זה ללמוד תורה הם בעלי מקצוע גרועים. לכם לא היה איכפת כי לא אתם שילמתם על זה. (באירופה של לפני מאה שנה הם ממזמן היו נשלחים לעבוד) עכשיו הגיע הרגע שהציבור אומר חלאס.
ככל שהחרדים יתעקשו החילוניים יתעקשו יותר. חלק מזה הוא בגלל שיש טרמפיסטים שהמציאו את המחאה, אבל החלק העיקרי הוא כי יש לנו קייס.
ג. וכאן הנקודה הנוספת, אף אחד לא רוצה להחליף את הציבור החרדי. לא לקחת ממנו את לימוד התורה, לא את ההקפדה על המצוות, לא את המוסרת וגם לא את מערכת החוקים הפנימיים כמו החצרות והאדמו"רים. בסך הכל רוצים שהחוק יהיה זהה ושווה.
זה אפשרי אבל זה תלוי בכם.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:12

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר