לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-07-2012, 18:29
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05

אמיר אורן לא מבין עניין בסיסי במערכת הבטחת קיום המדינה. המערכת הזו נדרשת על ידי מי שממן אותה (האזרחים) להיות ערוכה ומוכנה לסתור את האיום שקיים ויכול לסכן את קיום המדינה קודם לכל. אם בצמוד לגבול יש מדינות בעלות כוח צבאי, הצבא של מדינת היהודים נדרש להיות מסוגל לתת לו מענה. אם על הבסיס הזה תוסיף גם ניתוח סבירויות לאור ניתוח דפוסים מן העבר, תראה בקלות שיש סיבות מוצקות מאוד להכין מענה קונבנציונלי לצבא המצרי, הסעודי והסורי. בהנחה שסוריה תתפורר, אין שום סיבה לשער שהדבר שיקום אחרי שקיעת האבק יהיה גן הבהאים הגדול ביותר במזרח התיכון.
אפילו אם הקצינים מגלומנים, הפוליטיקאים גם, וכולם ממציאים דחלילי איומים חלולים, עדיין יש כמויות ואיכויות של ציוד מעבר לגבול, אשר מחייבות התייחסות. מי שממש רוצה להיות איש חושב, יכול להציץ לעבר מה שקרה עם הנשק של צבא עירק ושל צבא לוב ולהפעיל איזושהי מחשבה ביקורתית ומעט יצירתיות כדי להציג תרחיש אפשרי ולא בלתי סביר ליכול לחול בסוריה ואפילו באופן חלקי במצרים.
האם מישהו חושב ברצינות לאפשר לרשות המבצעת לא להיערך כי יקר, ולדעת שיש תרחיש שמסתיים בנאום ראש הממשלה או אחד הניצולים מהממשלה שלשונו "מצטערים, התרחיש הזה נפל במיקוד."?

מר אורן, אני הראשון להאמין שיש בזבוז ורקבון בכל מיני מקומות בממסד הבטחוני, אפילו ברמה שבולעת משאבים ומציגה תמורתם מענה פחות טוב ובזבזני לחלק מהאפשרויות. אבל אל תתבלבל. הבסיס לחוזה ביני האזרח לבין המדינה הוא שאם הברברים פושטים לי על הכפר, אני לא צריך לרוץ עם הקלשון כי חיל האויר יגיע אפילו לפני השריון.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

נערך לאחרונה ע"י רגב06 בתאריך 23-07-2012 בשעה 18:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:57

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר