לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-01-2013, 00:43
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
אורי, אני לא אאמין לאף ישראלי שיאמר לי שהוא מקנא בערבים בישראל

עוד אגע בזה בהמשך, אבל נתחיל בסוגיה יותר בסיסית:
ידידי, המחנה הלאומי הרכיב את רוב ממשלות ישראל, לבדו או בשיתוף מפלגת העבודה, מאז שהיית בן מינוס שנתיים לערך ועד היום. אם למרות זאת אתה עדיין מרגיש מקופח אזי אתה צריך לבוא בטענות לאנשים שבחרת לייצג אותך. אחרי הכל, כבר נכתב במקורותינו ש"לא עכבר גנב אלא חורא גנב", ונידמה לי שאתה עצמך כתבת בעבר שאין לבוא בטענות לחרדים על כך שאינם משרתים וכו' משום שממשלות ישראל לדורותיהם איפשרו להם זאת.
וזה נכון כפל כפליים כשזוכרים שבעצם כוחו של בג"ץ מול הממשלה הוא סימלי בלבד. ראשית כל,אין בכוחו של בג"ץ לאכוף שום דבר, ואכן יש לו פסיקות שיושמו באיחור רב אם בכלל. שנית, ניתן לחוקק חוקים עוקפי בג"ץ ואף ניתן לבטל או לשנות את חוקי היסוד כך שיכולת בג"ץ להתערב בנושאים מסוימים תוגבל מאוד. שלישית, רוב בכנסת יכול גם לשנות את שיטת בחירת השופטים כך שתהיה לו יותר שליטה בנטיות של אלו שמצטרפים אליו. יכול להיות שהמחנה הלאומי לא עושה זאת כי הוא חושש מ"מה יגידו" ב"הארץ" ובעולם, ואז זה חמור מאוד ששלחת אפסים כאלה לנהל את המדינה. ויכול להיות שהוא לא עושה זאת משום שיש בו מספיק כאלו שהמצב הנוכחי די מתאים להם. אחרי הכל, בפועל בג"ץ ממעט לבטל חוקים והוראות חוק, ובייחוד כשמדובר בנושאים ביטחוניים, והוא משמש כאליבי מצוין לאי עשיה. יותר מזה, הכי קל לגזור קופון תעמולתי בתוך המחנה הימני דרך הצעה קיצונית שלא באמת רוצים לבצע אבל יודעים שממילא בג"ץ יפסול. יצאת ככה גבר וגם יש לך איזה דמון להאשים.
ולגבי הערבים כצד החלש במדינה: הבה נדמיין מצב שבו רוצים להוריד מאחז מסוים בשטחים. למתנחלים יש אופציות חוקיות מאוד אפקטיביות להלחם בזה. יש להם נציגים רבים (ממש או כאלו שתומכים בהם) בקואליציה והם יכולים ללחוץ ולאיים בפירוק הקואליציה וכך להביא לביטול ההחלטה או מיסמוסה. עכשיו, נדמיין מצב שבו רשויות המדינה רוצות להפקיע קרקעות מאום אל פאחם לטובת הקמת יישוב יהודי. מי יגן על תושבי הכפר? המפלגות הערביות שכמעט תמיד במקום נידח באופוזיציה ועוצמתן הפוליטית אפסית? עיתון הארץ באיזה מאמר נורא מעצבן? לא. היחיד שיוכל לתת פתח להתנגדות חוקית אפקטיבית הוא בג"ץ. לכן הוא חשוב בשמירת זכויות המיעוטים והחלשים.
ולבסוף, לגבי סוגית ה"כמה עדיפים חייו בישראל של הערבי על פני היהודי":
-כמה יישובים, כולל לא חוקיים, נבנו עבור ערבים בישראל מאז קום המדינה וכמה עבור יהודים?
כמה קרקעות ערביות הופקעו עבור בניה ליהודים וכמה ההיפך?
מה אחוז האבטלה במגזר הערבי לעומת זה היהודי?
כמה רשויות ערביות הן בתחתית העוני וכמה מהיהודיות?
מה ההכנסה הממוצעת של יהודים מול ערבים בישראל?
כמה מאנשי הסגל האקדמי הבכיר בישראל הם ערבים?
אתה יכול להביא לישראל ולאזרח כל אישה מכל מקום בעולם שבה תחפוץ כבת זוג. האם ערבי ישראלי יכול להגיד אותו דבר על עצמו?
כמה מבין אנשי המאיון העליון בישראל הם ערבים? כמה מהחברות הגדולות בישראל הם בבעלות של ערבים? כמה מבין שגרירי ישראל והמנכ"לים של משרדים ממשלתיים הם ערבים?
דרעי, אגב, מציג נתונים דומים (אם כי חמורים פחות) ביחס למזרחיים מול אשכנזים בישראל. עכשיו, אתה יכול ליטעון שהפערים שציינתי הם מסיבות "תרבותיות". זה יהיה למגינת ליבו של דרעי ושל הרבה מזרחיים אחרים, כמובן. אופציה שניה היא שהפערים נובעים מקיפוח והזנחה מכוונים או מכורח הנסיבות. אני באמת לא יודע מה הם כל הפקטורים ומה היחס ביניהם אבל בשורה התחתונה, ספק רב אם עדיף להיות ערבי ולא יהודי בישראל. ולכך הייתי מוסיף גם ביחס לשירות צבאי/אזרחי ועניין אכיפת החוק:
לגבי אי אכיפת חוק במגזר הערבי, מה ששוכחים זה שמי שסובל מזה בראש ובראשונה הם הערבים עצמם. רוב הקורבנות של מעשי פשע (בעיקר בכל הנוגע לאלימות ורצח) במגזר הערבי הם ערבים. רבים ממעשי הרצח והתקיפה של ערבים הם במסגרת "כבוד המשפחה", סכסוכי חמולות וסכסוכים בין עבריינים ערבים ובין עצמם. גם בזה אפשר לראות תוצר של קיפוח והזנחה (למשל, כמה משאבים משטרתיים מופנים לביטחונם של תושבי היישובים והשכונות הערביים לעומת אלו היהודים).
ואילו לגבי שירות צבאי/אזרחי: צריך לזכור שהערבים במקור לא ביקשו פטור (בניגוד לחרדים ביחס לבני הישיבות) אלא הרשויות פטרו אותם. מן הסתם מסיבות ביטחוניות. אי השירות של הערבים היה ונישאר בסיס לקיפוח ואפליה שכן במדינת ישראל רבים מהמעסיקים, ממשלתיים כפרטיים, כרוכים במשרד הביטחון. מעבר לכך, ערבים משרתים בכוחות הביטחון הרבה יותר מאשר החרדים. כן כן, יש ערבים רבים שמשרתים במשטרת ישראל, בשב"ס, במג"ב ובצה"ל. בצבא אנחנו מדברים בעיקר, אבל לא רק, על גששים. תפקיד ששיעור הנפגעים בקרב מתוכו גבוה במיוחד. מעבר לכך, בעוד שמרבים לציין (וגם אני מציין זאת לחיוב) קיומו של גדוד חי"ר חרדי אחד, שאף הוא לא מורכב בפועל כולו מחרדים, הרי שקיים גדוד הסיור הבדואי מזה זמן רב. והגדוד הזה ממלא תפקידים קרביים בהרבה מזה של נצח יהודה. נכון הוא שרבים (לא כל) מאותם ערבים שמשרתים בכוחות אלו מוגדרים כבדואים אבל כמו שאתה לא עושה את ההבחנה בין ערבים בדואים ללא בדואים כשמדובר בעבריינות (ללא הבדואים שיעור המעורבות של ערבים בעבריינות יירד פלאים, כידוע) כך לא צריך לעשות את ההבחנה הזאת כשמדובר בתרומה למדינה.
בשורה התחתונה, כמו בכותרת ההודעה שלי, מי שחושב שהוא מקופח ביחס לערבים או עושה שקר לעצמו או בעל ראייה מאוד צרה. מבחינתי, יש לי טענות רבות כלפי החרדים והערבים מבחינת אי נטילה שווה בחובות. זה עדיין לא אומר שהייתי רוצה להתחלף איתם במקומות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:32

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר