לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-01-2013, 19:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

קפיטליזם לא יכול להיות חזירי מכיוון שקפיטליזם=חופש. החזירות היחידה היא של מי שחושב שאדם אחר צריך לממן אותו. תעשיין שגרם לכנסת לחוקק חוק מכסים כנגד ייבוא תוצרת זולה יותר- הוא חזיר. אברך שדורש שכולנו נממן את לימודיו- הוא חזיר. חקלאי שמקבל הגנה חוקית כנגד ייבוא ירקות מחו"ל- חזיר. אלו הם החמדנים והחזירים האמיתיים.

1. אתה רציני? אף אחד לא מונע ממך להצטרף לוועד שהקימו העובדים, אבל למה מחייבים? אתה שמח על כך כי גם ככה היית רוצה ועד. אז אין לך בעיה. אבל מה עם מי שלא רוצה ועד? למה מכריחים אותו? אני לא אומר שאסור להקים ועדים! להיפך, לכל אחד מותר להתאגד במסגרת החופש שלו (שוב- קפיטליזם=חופש). אבל למה מכריחים אותי להצטרף לוועד? גם אם אני לא רוצה? זה נראה לך הגיוני? למה בית המשפט אוסר על המעסיק להגיד לעובדים שהקמת ועד עלולה לגרום לירידה ברווחים? לא לגיטימי שהמעסיק יתריע בפני העובדים שוועד זה לא תמיד דבר טוב? ראה חברת הממתקים שקישרתי אליה. נכון, המכירות ירדו בגלל טעמי הצרכן. אבל החברה היתה שורדת לו היתה מקצצת בשכר. אבל הוועד החליט שלא, ואז 18 אלף איש פוטרו. שאלת אותי בסוף התגובה כמה עובדים מיותרים יש. התשובה תמיד בדיעבד- העובדים שפוטרו כדי שהחברה תמשיך לעבוד- הם העובדים המיותרים. אין מודל קסום שיכול להגיד בדיוק מי מיותר (למרות שבכמה חברות זה מאוד ברור- זה שבא בתשע ולא עושה כלום, בדרך כלל מישהו ותיק שמקושר היטב..).
תראה איזה טעות לוגית יש לך בתגובה- אתה טוען שהוועד בא כדי להגן על העובד העשוק, אבל כשאני כותב לך שבמדינות מתקדמות יותר אין שכר מינימום והוועד קובע את השכר במו"מ עם ההנהלה, אתה פתאום לא סומך על הוועד ודורש שהמחוקק יתערב? תחליט- אתה סומך על הוועד או לא? אתה סומך על המחוקק או לא?

2. לול. המחוקק עושה כדי להגן על האזרח/עובד? לא. תפסיק להמעיט בערך של עצמך, אל תהיה ווסל. אתה ושבעה מיליון איש חכמים הרבה יותר מ-120 ח,כים וכמה עשרות פקידים. מי בדיוק אמר שדוגמניות צריכות להיות מלאות? ולמה נקבע BMI כזה ולא אחר? ואתה באמת חושב שאנורקסית שתראה שעל המודעה עם הדוגמנית הרזה יש משפט שאומר שהיה שימוש בפוטושופ, תחלים פתאום? אנחנו מדברים על מחלת נפש שקיימת כב כמעט 2000 שנה. איזה דוגמניות רזות היו אז בדיוק?
הזכות להרוויח כסף נתונה לכל אחד. התערבות ממשלתית מביאה לאבטלה ולעוני. שכר מינימום גבוה מדי בישראל גרם לפיטורי המוני אנשים כשהמפעל שלהם עבר למדינות אחרות. שכר מינימום גבוה מדי גרם לעוני בקרב נשים ערביות שהיו מוכנות לעבוד בפחות מזה כמשכורת שניה, ועכשיו הן לא עובדות כלל. הנה, זה מה שגרם שכר המינימום שלך. אני אפילו לא מדבר על זה שמעסיקים מעדיפים להעסיק עובדים לא חוקיים בפחות משכר מינימום, ואז אנשים שומרי חוק נדפקים, ואלו שמוכנים לעבור על החוק מרוויחים, עובדים ומעסיקים גם יחד. אותו דרפורי שמרוויח 15 ש"ח לשעה לקח את העבודה לאתיופי או הערבי שעבדו ב-23 ש"ח בשעה. מה עשית בזה?

3. ברור לשנינו שאדם אחד ששם את כל הונו בעסק שווה יותר מאדם אחר שהוא אחד מתוך מאתיים עובדים, נכון? לדרוס? אני שוב מפנה אותך למדינות בהן אין שכר מינימום. איפה אתה חושב חיים טוב יותר, שוודיה/שוויץ/דנמרק או בישראל עם שכר המינימום? שנינו יודעים את התשובה...
אני גם מחכה לאדם הראשון שיצליח להסביר מדוע שכר מינימום נקבע על כמה שנקבע. אומר לך מראש- אי אפשר. שכר מינימום נקבע מתוך פופוליזם. פעם זה "אלף דולר", פעם זה אחוז מהממוצע. מישהו זרק מספר והנה כולם עומדים דום.
אני לא יודע על איזה חברת כוח אדם אתה מדבר. אני מדבר איתך על כלל העסקים בישראל ואתה מביא לי 4 חברות כוח אדם? אני כותב לך על כך שרוב העובדים מועסקים בחברות קטנות ובינוניות ואתה מדבר על טייקונים? אתה מביא אנקדוטות ומנסה להסיק מהן. הניסיון להיטיב עם עובדי חברות מסוימות גורם לכך שכל עשרות האחוזים האחרים נדפקים מזה. נשמע לך כמו הצלחה כבירה?

לגבי המוצרים שלך- אני לא יודע בן כמה אתה, באמת, אבל אני מניח שאתה בתחילת ה-20. ואומר לך מדוע. אני מחזיר אותך לסוף שנות ה-80/תחילת ה-90. אז ישראל החלה באמת להקים משק חופשי ולהסיר מכסים ומכסות. פעם נאלצת לקנות מקרר אמקור כי כל מקרר אחר מחו"ל היה עולה פי 2 עם כל המכסים (תשאל את ההורים או את הגולשים היותר מבוגרים פה). בתקופה הזאת הורידו מכסים והנה קיבלת מוצרי חשמל (לא רק מקררים) זולים יותר. התוצאה- המפעל הישראלי נסגר. נכון, באסה, יש כמה מאות מובטלים. אבל 5 מיליון איש קונים מקרר זול יותר. שווה? לי נראה שכן. בסוף שנות ה-90 היה מכס על פסטה מיובאת. כולם קנו אוסם. היום אני קונה שקית פסטה תוצרת איטליה בחצי המחיר של פסטה אוסם. אני חוסך המון כסף במהלך כמה שנים על זה. אולי אוסם פיטרו בגלל זה, אבל כולנו אוכלים פסטה זולה יותר. אתה יודע למה אתה משלם מיסים על הרכב שמכפילים את מחירו? כזכר לתקופה שייצרו פה רכבים ורצו להגן על התעשיה המקומית. אז הנה סוציאליזם חזירי במלוא הדרו- בשביל תעשיין אחד וכמה מאות עובדים, כולנו שילמנו פי 2 על רכב טוב יותר מחו"ל. רק שפה, לצערי, הממשלה התאהבה בהכנסות הללו, וגם כשהמפעל הישראל כשל, עדיין נשאר המס. חבל. שואל אותי למה עדיין יקר פה? כי על בשר מיובא יש מכס של מעל 200%!!!!!! כלומר על בשר מיובא אתה משלם פי 3 ממה שהיית צריך לשלם. כל זה כדי להגן על כמה מגדלי עדרים. אתה מוכן לשלם פי 3 על בשר בשביל להגן עליהם? כל הכבוד לך, ברצינות, אבל לי זה יקר. אותם מכסים של מעל 100% יש גם על עוף, ביצים, מוצרי חלב, שמן זית, ירקות וכו'. ואם המוצר מחו"ל כל כך יקר, ברור שהיצרן הישראלי יכול להעלות מחיר בכיף כי הוא יודע שאין לו תחרות. כל תחום שיש בו תחרות- מחירו לצרכן ירד. ברגע שייכנסו בנקים זרים לארץ עבורך ועבורי (כרגע הם פה רק לניהול השקעות לאמידים מאוד), יש לך ספק שהעמלות תרדנה?
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000754407
למה אסור להקים בנק כזה פה? כי ככה. כי בעלי הבנקים מחוברים לשלטון. סוציאליזם חזירי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:45

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר