לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-04-2013, 05:15
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06

ציטוט:
הדחה על כל כישלון כנראה שלא. כולם נכשלים מדי פעם, והרוב נכשל הרבה יותר ממדי-פעם. לעומת זאת, אם יש מפקד שלא טוב באופן עקבי ומתמשך, לא מצליחים לשפר את תפקודו, ויש אלטרנטיבות עדיפות אז כנראה שכן (אם הגרוע הוא מה שיש והבחירה היא בין גרוע לעוד יותר גרוע, נישאר עם הגרוע...). זה נכון גם לגבי חיילים שאינם מפקדים וגם מחוץ לצבא.
הערה, אם יורשה לי:
"כישלון צבאי" יכול לנבוע מהרבה סיבות; לא כולן תלויות במפקד, ולא כולן אפילו ברורות מיד לאחר הכישלון למי שמוכשר בממסד הצבאי של אותו הזמן*. לכן אף צבא נורמלי לא ידיח מפקד רק בגלל תבוסה בקרב. הרושם שלי, כחובב היסטוריה צבאית, הוא שמפקדים מודחים בגלל בעיה טריויאלית וצרה יותר: קושי לשלוט בכוחות שלהם. התמונה שקופצת לי לראש היא של מפקד קורפוס הדוהר בג'יפ שלו למפקדת דיוויזיה, שנמצאת הרבה מאחורי הקווים, ומגלה שמפקד הדיוויזיה בקושי יודע איפה כוחותיו והיכן האויב- ומחליט להדיח אותו; לא איזו "ועדת הערכה" שמדרגת קצינים לפי כשלונות וכשלונות חוזרים.

אם "מפקד בכיר מוצלח הוא מי שמצליח לשלוט בכוחותיו"- הרי שאפשר לבחון זאת בתרגילי מפקדות ריאליסטיים ובעבודת מטה שוטפת. לא צריך להתבסס על קרבות ממשיים.

* למשל- הלקחים השונים שהפיקו הצבאות הגרמני, הצרפתי והבריטי ממלחמת העולם הראשונה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר