לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-05-2013, 16:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01

ציטוט:
מספר פעמים ציינתי את המתווה הכללי - הדומה להצעת הסכם ג'נבה. אתה שואל אותי לדעתי ולא לדעתם של אחרים. אינני מדבר על נסיגה - אלא אל חזרה לגבולות שלדעתי יבטיחו את קיומנו בבטחון מירבי. אינני מדבר להקים מדינה - אלא לאפשר הקמת מדינה בשטחים שלא יהיו בתחומינו. אני שב ומדגיש שללא הסכמה לא יהיה הסכם והמצב הנוכחי ימשך עד ששני הצדדים יאמרו רוצה אנוכי. אני נגד הסכם בכל תנאי ונגד הקמת מדינה נקיה מיהודים. בכלל מה חשוב מה אני מציע - ההצעה צריכה לבוא ממשלת ישראל. אני אקבל/אתמוך בה או לא אקבל, אם לדעתי היא תסכן את קיומנו.

אתה אשכרה לא מסוגל לתת מענה. שאלתי אותך על גבולות, ואתה עונה בכללי "דומה להסכם ז'נבה" (ההסכם שקובע שהגבול יעבור באמצע רחובות בירושלים, ויהפוך 150,000 ירושלמים לתושבי מובלעות - ובנוף סלמאה אלף ישראלים נוספים, כש110,000 ישראלים אחרים יעברו טרנספר). זה הסכם ז'נבה, שמן הסתם לא קראת מימיך או הסתכלת במפותיו...
המשחקים בסמנטיקה ("אני לא בעד נסיגה- אלא בעד חזרה"), מעבר להיותם משעממים - מלמדים עד כמה אתה מתקשה להגיד דברים ברורים. אתה לא אשם בכך, כמובן - אתה פשוט לא מכיר מספיק את החומר, ומעדיף להתחבא מאחורי סיסמאות.

ציטוט:
ה"עוורון" שלך בקריאת התייחסיותי לא הצליח לזהות את העובדה, שמה שחשוב לי ביותר שלא יורים. לא אכפת לי גורלן של המדינות הסובבות אותנו ואפילו גורלם של הפלסטינאים. ההנחה הראשונה והבסיסית שלי היא טובתה של מדינת ישראל, אזרחיה וכל אלו שיבואו בשעריה (יהודים והמרגישים עצמם יהודים).

מעבר לכך שרוב ההצהרה הזו אינו נכון קטגורית (אתה הבהרת באשכול זה ממש שאינך מוטרד מכך שהצד השני היה רוצה להשמידנו לו יכול היה, דבר שאמור לעורר דאגה בקרב מי שהכי חשוב לו שלא יירו עליו - הרי שחלקה השני של ההצהרה, מלמד אותנו שוב על שנאתך לרעיון של מדינת היהודים, באמצעותצ הסייפא: רצונך שיבואו "המרגישים עצמם יהודים", משפט שמשמעו הבאת מליוני ערבים ואפריקנים שיגידו שהם מרגישים נורא יהודים...

ציטוט:
אתה מייצג גישה פסימיסטית ולא משאיר כל תקווה. אני מסכים שעד שלא ימצא הפתרון - צה"ל וכוחות הבטחון חייבים להערך בצורה שתשמור על בטחוננו. אפילו אם הדבר כרוך בהמשך ישיבתם בשטחים שנכבשו ב-1967. באשר לאוכלוסיה האזרחית הפלסטינאית יש לגלות יותר פתיחות ( שחרור עצירים שלא ניתן להעמעדם לדין במשך שנים; לאפשר בנוי ואפילו הקמת ערים לפחות בשטחים, שהממשלה הימנית ביותר אינה חושבת, על פי הצהרותיה, שאמורים להכלל בשטחי מדינת ישראל בעתיד הבלתי נראה לעין בעיניך; ועוד "מחוות" כל עוד אינן מסכנות את בטחונה של מדינת ישראל.

אני מייצג את הגישה היחידה שיש בה תקווה: כל גישה שקוראת להמשך כניעות ונסיגות, היא בעצם השלמה עם החורבן בשלבים (או לחילופין אמונה דתית סהרורית כ"כ שאין טעם בכלל לראות אותה כתקווה, אלא אם כן, אנשים כמו דיוויד כורש הם בעיניך אנשים מלאי תקווה...). מכיוון שדבריך לגבי האוכלוסיה האזרחית הפלסטינית כוללים התייחסות גם למחבלים (מסתבר שגם הם אוכלוסייה אזרחית פלסטינית), הרי שחבל לשחת מלים על תגובה לגביהם - ובכ"ז אעשה זאת: הטרור שרצח בנו אלפים, בא כולו מ"אוכלוסיה אזרחית פלסטינית". איש לא אוהב להציב מחסומים, אבל מה לעשות שהם מונעים מעבר מחבלים? ההמצאה המפגרת של "הקמת ערים" הייתה אמורה לזעזע כל ארגון ירוק בארץ, שנורא מזדעזע מהקמת ערים באזורים ריקים, ולא כהחרבה ליישובים קיימים. מעבר לכך, אין לישראל בדל של עניין לאפשר תפיסת שטחים ריקים, באופן שמביא לסיכון חיי המתיישבים שגרים בסמוך.

באשר לדבריך על ירושלים שלנו: אזור מחנה יהודה בשנות החמישים, היה אזור ספר גדוש מסתננים מסוכנים דהגיעו מעבר לגבול (מרחק כמה מאות מטרים). יוזמת ז'נבה רוצה להחזיר לשם את הגבול. החומוס שלך יהיה כרוך בסיכון נפשות ממש, אם רק יקשיבו לעצותיך הנאורות לגבי חלוקת ירושלים (ושוב, אני נותן לך קרדיט שאין לחך מושג ירוק היכן עבר הגבול ב67 והיכן שאול אריאלי מיוזמת ז'נבה מציע שיעבור בעתיד...).
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:57

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר