לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-07-2013, 20:47
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

אני מנסה לצמצם ככל האפשר את הסיכון לטייסים. אני הרבה פחות מוטרד מהפלת כטב"מ מאשר הפלת מטוס מאוייש.

הנחת המוצא שלי היא שכטב"מים (וגם מטוסי קרב) שלנו ידעו להתמודד עם מערך הנ"מ - למה אתה שואל - כי אם לא לא תהיה תקיפה. חיל האויר, הרמטכ"ל והממשלה לא יקבלו החלטה הרת גורל כמו לשלוח עשרות טייסים לתקיפה שתוצאותה יכולות להוביל את ישראל למלחמה במדינה של 80 מליון תושבים אם הם לא יהיו משוכנעים שהכוח מסוגל לבצע את המשימה וזה אומר בראש ובראשונה התגברות על מערך הנ"מ (זה אגב לא אומר שלא יהיו אבדות מסויימות אבל במידה רבה נטרול/חיסול מערך הנ"מ הוא תנאי מוקדם לכל משימה מסוג זה).

עניין מטוסי היירוט הוא סיפור אחר - קשה לראות איך יהה ניתן לנטרל באופן יעיל את כל מטוסי היירוט האירנים מבעוד מועד (אלא אם יש לנו באמת כלי נשק מופלאים מעבר לכל דמיון) ולכן צריך לחשוב לטעמי על דרכים יצירתיות לעשות זאת - הצעתי הייתה שימוש בכטב"מים בעלי טילי BVR שיתמקמו מבעוד מועד בנתיב שבין שדות התעופה האירנים הרלוונטיים ויעדי התקיפה וינסו להפיל או לפחות לעקב מטוסי קרב אירניים ולצמצם (גם אם לא למנוע לחלוטין) קרבות אויר ממטוסי התקיפה שצריכים להתרכז בתקיפה (ושוב לקחת איתך רבעיות של מטוסים רק או במיוחד עבור הגנה אוירית זה חשיפה של עוד טייסים לסכנה שיכולה אולי להימנע).

לעניין כטב"מי תקיפה - ראה יותר מדיון אחד שפתחתי או השתתפתי בו - בו התייחסתי לרעיון של פיתוח כטב"מ תקיפה כבד. עד היום לאף מדינה ככל הידוע אין אמצעי כזה (אני מדבר על כטב"מ שמסוגל לשאת פצצות חודרות בונקרים במשקל של מספר טונות משמעותי - נניח כושר נשיאה דומה ל-F15I אם לא יותר). גם אני חושב שזה היה נפלא אם היה אמצעי כזה אבל הפיתוח שלו מסתבר יקר ומסובך מאד.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 10-07-2013 בשעה 20:52.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:38

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר