לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2013, 21:06
  משתמש זכר meac meac אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.04.13

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
בוא נתחיל מהסוף, כדי להיות בטוח שהמסר שלי ברור.
זה לא שאין שומן - שומן קיים. יש מאיפה לחסוך, יש את מה לייעל, אפשר להשיג את אותם יעדים גם בפחות כסף.
אבל הוא לא מתקרב למה שמתואר בתקשורת, הוא לא קשור לשטויות שנדבקים אליהן ולפני שמתחילים עם כל מני הצעות קיצוץ, צריך להבדיל בין החלק מתקציב צה"ל שמממן את פעילות הצבא, לבין החלק מתקציב צה"ל שמממן משימות של משרד הבריאות, המשרד לבטחון פנים, משרד האוצר, משרד החינוך ואחרים.

אני לא נוהג לכתוב דמגוגיות ושטויות, העליתי כמה טיעונים מבוססים, ואני לא ממש מתייחס לקריאות "טפילי הקבע" שמשודרות מעת לעת

למה צריך רופא בצריפין?
כי אסף הרופא יקבל אותך רק למיון (ובצדק) וביקור רופא סגור עד 18:00 (לרוב המוחלט של המשרתים).
גם אם היו נותנים למשרתים בצריפין ללכת לקופת חולים (כמו שמאפשרים לחלק קטן מהקצינים בבסיסים אחרים לעשות), זה יקח חצי יום להגיע לשם ולחזור בתחבורה ציבורית.
העלות של ימי העבודה של חיילים וקצונה זוטרה ובדרגי הביניים - עולה לך יותר מאשר תקן של רופא.

אני מקבל את הרושם שאתה לא מתייחס לכך שלרוב הקצונה (עד דרגת סרן כולל) ולרוב המוחלט של החיילים אין רכב, ובטח שאין את הזכות ללכת לקופת חולים. ברוב צה"ל זה המצב.

גם אם נסכים איתך (ואני לא) שצריפין צריך רופא כללי, זה בוודאי לא המצב בכל בסיס עורפי שהוא.,
ולמה אני לא מסכים? כי ראשון לציון צמודה לצריפין. בטח שלא לוקח חצי יום להגיע אליה
אני נאלץ שוב לשאול מדוע אתה טוען שלא נותנים לצאת לקופת חולים, היות ואני אישית כן יצאתי באמצע היום, ולא הייתי קצין מדרגה כלשהי.

למה צריך יחידות שרותי דם?
כי מד"א לא מסוגל לתת שרותי התרמת דם ברמה הנדרשת החירום.
מד"א גם לא מסוגל לתת שירותי רפואת חירום לכלל האוכלוסיה בעימות.
לא כי הם לא בסדר, הם נהדרים. בתקציב ותקינה שיש להם הם עושים עבודה נהדרת.
פשוט כי אף אחד לא מוכן לתקצב ולתקנן אותם בהתאם למשימות שהם צפויים למלא בחירום.
אז צהל מחזיק עשרות פלוגות רפואה שכל תפקידן לתגבר את מד"א ובתי החולים בחירום ולתת מענה לאזרחים בלבד.

יחידות שירותי הדם שאני נתקלתי בהן באו לבסיס להתרים דם, לא במלחמה אלא בשגרה. לא במילואים, לא בחירום. בשגרה. התרמה רגילה כמו שמד"א עושים ליד קניונים. למה זה?

יש יועצים משפטיים בכל פיקוד ובכל אוגדה וחטיבה (בחטיבות מיל הם אנשי מיל'). יש המון מהם באיו"ש ובצדק. במדיניות הקיימת היום גם אני לא הייתי מקבל החלטה בלעדיהם.

כתבתי למעלה- הבעיה העיקרית היא מערכת השיפוט והפרקליטות, לא יועץ כזה או אחר. מיותר לציין כי מעולם לא נתקלתי בחטיבה הסדירה שלי ביועץ כזה? או ש דיברת על חטמ"ר?

מאיפה לקצץ בתקציב הבטחון? תעביר את התקנים והציוד הזה למשרד הבריאות, ושהם ינהלו יחידות מיל' של מד"א ובתי חולים.
אה, אבל צה"ל עושה את זה באותה יעילות וביותר זול (העדר מערכים כפולים לגיוס, אימון ואחזקה).
אז נתן לצה"ל להחזיק כשירות של משרד הבריאות ונצעק שבגלל שהתקציב שלו מנופח - אין תקציב למשרד הבריאות.

באותה הזדמנות תעביר למשרד לבטחון הפנים את גדוד כיבוי האש שפקע"ר מקים ואת מערך תיגבור כב"א הקיים היום.
זה לא שיש משהו רע בכב"א - פשוט אף אחד לא היה מוכן לתת לכב"א את מה שצריך כדי לעמוד במשימות שלו. אז צה"ל נתן. כי זה חשוב.

מערך המורות החיילות ומקומות כמו מחווה אלון עושים עבודת קודש. אבל המקום האחרון שהם0 צריכים להיות בו הוא הצבא. אותו כנ"ל למערך ההדרכה לשעת חירום שמלמד את הילדים שלך מה לעש/ות בשעת רעידת אדמה. תעביר את התקציבים, ההכשרה וכוח האדם למשרד החינוך - שם מקומו.
ביחד עם הגדנ"ע ד"א.

כספי פנסיה שמהווים כ 15% מהתקציב כבר אמרנו.

אתה קורא לקיצוץ הזה קיצוץ דמיקולו.
אני אומר שברגע שתוריד מתקציב צה"ל את כל התקציבים שהוא משקיע בדברים שמעולם לא היו אמורים להיות בתחום אחריותו - אתה תגלה שהתקציב שלו מאוד קטן.

וזה מבלי להגיע לרעיונות היותר קיצוניים שלי כמו להעביר את כל פקע"ר למשרד לבטחון פנים (כי השטח והאוכלוסיה ששני הגופים מטפלים בו חופפים. ולבטל את המשרד להגנת העורף בתהליך).
או למשל לעשות חלוקת עבודה מהפכנית בין המשטרה (טיפול בפשיעה בלבד), מג"ב (שיטור אוכלוסייה אזרחית בשטחים שהחוק הישראלי לא חל עליהם ומענה לטרור) וצה"ל (בט"ש גבולות, מבצעי לחימה ומלחמה כוללת).
כי כיום יש כפילויות בזבזניות במערכות האלו והעדר התמקצעות בתחומים השונים.

הדוגמאות שלך לא ממש עוזרות, כי מה זה משנה מאיזו שורה יירד הכסף? הדוגמא שלי על הפנסיה והנכות היא מצויינת, כי כפי שקישרתי לך באשכול ההוא, הצבא רוצה להעביר את הנטל למשרד אחר אבל עדיין להיות זה שקובע את ההוצאה. אז איפה החיסכון פה? זאת דוגמא טובה כיצד אותו מעבר לא יחסוך אגורה.

ראית אגב שהנושא הזה שאני כותב עליו כבר לא מעט עומד בפני אישור?
http://www.themarker.com/consumer/health/1.2158415

הנה התחלה טובה. זה שומן אמיתי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר