לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-02-2014, 08:55
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08

אני ממש לא מתחמק. יש דרך לצרוך דגנים, כפי שראינו בכל תרבות שעשתה זאת. בקרב היפנים- שימוש בחומץ, למשל, שימוש בסויה מותססת, ואפילו אכילת אורז מותסס. אז לפחות חלק מצריכת האורז שלהם הצריכה שימוש בהתססה, כפי שראינו אפילו באפריקה הרחוקה (האתיופים והטף, למשל).

ועוד פעם- היפנים לא רק שאוכלים פחות פחמימות מאותם 75% מומלצים לפי הפירמידה, אתה בעצמך טענת קודם שהם אוכלים פחות מהאדם המערבי, באופן כללי. כלומר- אתה בעצם מחזק את הטענה שלי, כי מתמטית זה אומר שהם אוכלים פחות פחמימות מוחלטות (לא כאחוז מהצריכה היומית) מהאדם המערבי. נוסיף לזה את העובדה שצריכת הסוכר שלהם נמוכה הרבה יותר, ושיש להם יחס גבוה של אומגה 3 ל-6 מאשר בתזונה המערבית, ונראה שזה בדיוק מה שכתבתי מעלה- לא רק פחות פחמימות אלא גם יותר חיות ים. הייתי אולי צריך להבהיר שחשוב גם היחס של האומגה 3 ל-6 ולא רק הכמות הכוללת שלו.

אני עדיין טוען שתזונה עתירת פחמימות היא אסון ברמה בינלאומית, כי ראינו שבקרב הרבה מאוד לאומים מאז שהפיצו את פירמידת המזון יש עליה בהשמנה, סוכרת, ושאר מחלות השפע. טוען שלא?

מעניין, למה אסור לאכול כמות גדולה של סוכר במכה? בניגוד לשומן וחלבון שאתה יכול לאכול פעם ביום ולשבוע לכל היום? ראה את הציטוט על הלוחמים המונגוליים שהצליחו משום מה לחיות על בשר וחלב בלבד פעם ביום ולהביס את הסינים השמנים והחולים שאכלו חיטה. אז תגיד לי אתה- נשמע לך אבולוציוני שהאדם היה צריך לאכול פחמימות כל שלוש שעות עם סטןפר כמו שממליצות תזונאיות? או שיותר הגיוני שהוא אכל פעם פעמיים ביום? אנחנו לא פרות לועסות עשב, אוכלי העשב באמת מבלים את מרבית זמנם באכילה. טורפים אוכלים פעם פעמיים ביום. אנחנו יותר קרובים לטורפים מאשר לאוכלי עשב.

אני עדיין מחכה לראות אילו שבטים אכלו יותר קלוריות מהצומח מאשר מהחי, והאם אלו היו שומנים מהצומח או פחמימות (כך ששבט שאכל המון קוקוס עדיין משחק במגרש של הרבה שומן פחות פחמימות). מזון מהחי יותר מרוכז קלורית ממזון צמחי, פרט לאגוזים שהם, אעפס, עתירי שומן בעצמם (וגם לא זמינים כל הזמן).

עדויות ארכיאולוגיות כמו מה, שהאדם הכחיד את כל החיות הגדולות שהיו בנמצא (חיות גדולות- עתירות שומן)? שבישראל עצמה מצאו מדורה ובה שרידי חיות מכל הסוגים מלפני 300 אלף שנה?

אגב, מה הבעיה עם שבטים במאה ה-20 שהיו מבודדים מהעולם המערבי? אתה הרי לא תטען ברצינות שהם כן חיו על פחמימות עשרות אלפי שנים אבל ממש לפני שגילו אותם, הם עברו לאכול בעיקר מהחי... הם מעין שמורת טבע ששימרה תזונה עתיקה.

בלוגר או לא בלוגר, הוא כותב את הדוקטורט שלו בנושא הזה, באונ' תל אביב, במחלקה לארכיאולוגיה. לפחות תסכים ששווה להקשיב לו?

http://www.paleostyle.co.il/%D7%98%...A9%D7%A0%D7%94/

לגבי ההסתגלות- אתה בטח יודע שפרות מואכלות בעיקר בדגנים, והם אפילו משמשים להשמין אותן לפני השחיטה. אנלוגיה מעניינת לנו, לא? בנוסף פרות גם מואכלות לעיתים בפרות טחונות. נסכים שזה לא אומר שזה המזון המתאים להן? שזה פשוט יותר זול? אתה גם צריך לדעת שכלבים וחתולים שאוכלים מזון מיועד להם ומכיל סויה ותירס. שוב, מסיבות של כסף. אגב, הידעת שיש מזון טבעוני לכלבים וחתולים? אז לפי השיטה שלך, האבולוציה מעדיפה פרות אוכלות בשר ודגנים וכלבים/חתולים שאוכלים תערובת בשר וסויה או רק צמחים? ברור שלא.
כך שממש כמו ההסתגלות החלקית לחלב, היתה גם הסתגלות לדגנים, במקרים של סטרס (מקביל לסטרס של חקלאי שלא יכול להאכיל את הפרות בעשב).

אני לא מכיר שההומו סאפיינס חי 2 מ' שנה, אלא 200 אלף, וגם כשאני מחפש עכשיו אני רואה שזה לא נכון.

עוד פעם- הגבלה קלורית תעזור לך רק אם אתה ניזון בעיקר מפחמימות, וצריך להגביל את עליית האינסולין. אבל כשאתה נזון בעיקר משומן? ממש לא. שומן יכול להיות מופרש בצואה, אתה צריך לדעת את זה.
אני גם לא יודע איך אתה יכול להגיד שקלוריה מחלבון שווה לקלוריה מפחמימה, כי חלבון לא הולך קודם כל לאנרגיה אלא לבניית השריר. כך שהקלוריות ממנו ממש לא שוות ערך לאלו מפחמימה. וזה כבר הורס את הטיעון שקלוריה=קלוריה.
וכן, זה מה שגארי טאובס כותב. או פיטר עטיה או אנדריאס אנפלדט (אלו שני רופאים שעוסקים היום בתזונה, שניהם מדברים על הנזק בפחמימות). יש להם בלוגים מצוינים, עם ציורים של גופי קטון כמו שמארק אוהב.

http://www.dietdoctor.com/

http://eatingacademy.com/nutrition/do-calories-matter
פה ספציפית מצאתי פוסט על ספירת קלוריות, אם אתה באמת מעוניין ללמוד ולא סתם להתנצח. בגדול- קלוריות משנות פחות ממה הגוף עושה איתן. ומה שהוא עושה איתן נקבע לפי הורמונים. בעיקר- אינסולין. ומה מקפיץ אינסולין?

לבסוף, לגבי ההצהרה שלך. אני לפחות יכול לקחת מזה שאתה לא חושב שתזונה עתירת שומן ודלת פחמימות מסוכנת לבריאות כמו ההוא למעלה שמצייר לי קטונים? כי גם זה משהו.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:10

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר