לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-05-2005, 10:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
זה היה קשה (החיפוש...)

ציטוט:

שר הביטחון: שירות החובה יקוצר בתוך כשנה

בתוך שנה יקוצר השירות הצבאי ב-5 עד 7 חודשים. מופז מסביר את הנימוק ל"ידיעות אחרונות": "יש חשיבות עליונה לכך שצעירי ישראל יגיעו לתואר ראשון כבר בגיל 22-23". בקרוב: יאושר חוק המילואים שיוריד את גיל סיום השירות ל-40
ynet
בשורה משמחת לחיילים: בתוך שנה, עד יום העצמאות ה-58, יקוצר שירות החובה בחמישה עד שבעה חודשים - כך אומר שר הביטחון, שאול מופז, בראיון לאלכס פישמן וסימה קדמון, שיתפרסם מחר (יום ד') ב"ידיעות אחרונות".
שר הביטחון מסר כי מינה את פרופ' אבי בן-בסט לעמוד בראש ועדה במערכת הביטחון הבוחנת את השלכות ההחלטה על קיצור שירות החובה ואת הדרכים ליישם אותה.
"בעיני", אומר שר הביטחון, "יש חשיבות עליונה לכך שצעירי ישראל יגיעו לתואר אקדמי ראשון כבר בגיל 22-23. זאת כדי שיוכלו לתרום, מוקדם ככל הניתן, למען עתידם, ולמען המשק הישראלי. מסתבר שאת מרבית התגליות המדעיות החשובות בעולם בשנים האחרונות עשו אנשים עד גיל 30".
לפי שעה, אומר השר, עדיין לא הוחלט סופית בכמה חודשים בדיוק יקוצר שירות החובה. לדבריו, משך הקיצור יושפע גם מהמצב הביטחוני שבו נמצא בשנה הבאה, אולם, הדגיש מופז, מדובר בקיצור משמעותי של בין חמישה לשבעה חודשים.
ההחלטה על קיצור שירות החובה מצטרפת לעוד שתי החלטות במסגרת הרפורמות שמתכנן מופז בשירות בצה"ל.
בל"ג בעומר הקרוב יאושר חוק המילואים (על בסיס מודל שהכינה ועדה בראשותו של פרופ' אבישי ברוורמן). בין השאר מוריד החוק את גיל סיום שירות המילואים ל-40 וקובע כי קריאה למילואים תעשה אך ורק למטרת אימונים, שמירה על כשירות מבצעית ובמצבי חירום.
על פי ההצעה, מכסת השירות של חיילי המילואים תעמוד על 14 ימי שירות בשנה במתכונת תלת-שנתית - כלומר לא יותר מ-42 ימים בשלוש שנים. קצינים ישרתו לא יותר מ-70 יום בשלוש שנים. בנוסף, הצבא יגייס למילואים רק את החיילים הנדרשים לו למילוי משימותיו בחירום - כלומר לוחמים ו"תומכי לחימה" כגון מכונאים, ואילו לחיילים ששירתו בסדיר בתפקידי מנהלה יוענק פטור ממילואים.
החלטה מהותית אחרת - שתוצג בקרוב לממשלה- עוסקת בנושא השירות הלאומי לאוכלוסיות שאינן מתגייסות לצה"ל, על בסיס המלצות ועדה שבראשה עמד האלוף במיל' דוד עברי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:58

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר