לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-08-2014, 10:52
  imtaki imtaki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.14
"אני מתפללת לשקט. בואו להפגין איתי"

אלפים מתושבי עוטף עזה יגיעו להפגנה הערב בכיכר רבין, בהם גם ילדים רבים. יסמין, בת 10 מאור הנר: "הלוואי שלא אשמע יותר אזעקות צבע אדום. אני רוצה שזה ייפסק ושנוכל לחיות כאן בשקט בקיבוץ". הבוקר: אזעקת שווא

הפסקת האש הוארכה בחצות בחמישה ימים, אבל גם הבוקר (יום ה') רצו תושבי עוטף עזה למרחבים המוגנים. הערב הם כבר מתכוונים להגיע לתל אביב, להפגנה הגדולה בכיכר רבין שתחל ב-19:30. "אני מתפללת כל יום לשקט ואני רוצה שכל מדינת ישראל תבוא להפגין איתי הערב", אמרה הילדה יסמין לבטון, בת 10 מקיבוץ אור הנר, ממש בזמן שבסמוך למקום נשמעה אזעקת צבע אדום במועצה האזורית אשכול. במשטרה אמנם אמרו בתחילה כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח, אבל לאחר מכן חזרו בהם וכמו בצה"ל הגדירו זאת כ"אזעקת שווא".

באור הנר שבעוטף עזה התאספו ילדי הקיבוץ והשלימו את הכנת שלטי המחאה שיונפו הערב בכיכר. להפגנה צפויים להגיע אלפים מתושבי עוטף עזה, באוטובוסים שארגנו להם המועצות האזוריות. הילדים שיגיעו היום למפגן המחאה חזרו לפני מספר ימים לקיבוץ, לאחר שעזבו אותו בתחילת מבצע "צוק איתן".

כעת מנסים הילדים לחזור שגרה, אבל עדיין חוששים מאזעקות. יסמין סיפרה: "הלוואי שלא אשמע יותר אזעקות צבע אדום. אני רוצה שזה ייפסק ושנוכל לחיות כאן בשקט בקיבוץ. הכנו שלטים וצבענו אותם בצבעים שהכנו ואת המשפטים אנחנו חיברנו בעצמנו והיום ניסע כולנו להפגנה ונניף את השלטים".

מאיה סיוון ברלינוב, המדריכה של הילדים, כינסה אותם הבוקר וסיפרה להם על היום הצפוי: "היום אנחנו יוצאים להפגין, כדי שכל עם ישראל יידע מה עובר עלינו כאן ביישובי עוטף עזה ובעיקר שיידעו מה עובר עליכם, הילדים, כשיש אזעקות. עשיתם עבודה טובה וחיברתם משפטים שבאו מהלב וזה הכי חשוב. הצלחתם לרגש את כולנו", אמרה.

בהפגנה הערב תופיע להקת טיפקס וזמרים נוספים. בנוסף, ינאמו ראשי הרשויות בעוטף עזה. שיאה של ההפגנה יגיע כאשר הנערה תום כץ מקיבוץ נחל עוז תעלה לנאום. בהפגנה צפויים להשתתף המונים והמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים. מעט לפני ההפגנה תחל בשעה 17:00 קרייה ישיבת הקבינט.

לראשונה הבוקר, וכמעט חצי יממה לאחר הפסקת האש שהוארכה בחצות, נשמעה בשעה 10:02 אזעקה בכרם שלום וביישובים נוספים במועצה האזורית אשכול. המשטרה מסרה אמנם תחילה כי רקטה התפוצצה בשטח פתוח באשכול ולא גרמה לנפגעים או לנזק, אבל בצה"ל אמרו כי מדובר באזעקת שווא. גם במשטרה חזרו בהם בהמשך.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images1.ynet.co.il/PicServer4/2014/08/13/5522044/552200501000100490326no.jpg]
המשלחת הפלסטינית לשיחות בקהיר (צילום: רויטרס)

במהלך שעות הערב והלילה נורו שמונה רקטות מהרצועה, אך מ-1:00 בלילה - שעה לאחר כניסתה של הפסקת האש לתוקף - היה שקט בדרום. עד הבוקר. בחמאס אישרו אמש כי ינצרו את האש עד הלילה שבין שני לשלישי בחצות, אבל הבוקר שוב רצו תושבי עוטף עזה למרחבים המוגנים.

בישראל טענו אמש שרי הקבינט כי הם לא קיבלו הודעה עד ההכרזה של הפלסטינים: "נתניהו נעלם כל היום. לא מדבר עם שרי הקבינט. אנחנו לא יודעים כלום, אי אפשר להשיג אותו", אמרו שרים. חרף הארכת הפסקת האש, לאחר חצות תקף צה"ל ברצועת עזה בתגובה לירי הרקטות.

http://www.ynet.co.il//articles/0,7...4558662,00.html
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:20

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר