לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2014, 14:34
  double_o double_o מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 30.09.07

ציטוט:
ומה לגבי מטלות מוצב יום-יומיות כמו שמירה בעמידה 8 שעות עם אפוד מלא בחום, גלגול חביות סולר לגנרטור, סחיבת בלוני גז למטבח, פריקת אספקה, חפירת תעלות ניקוז בחורף, מילו שקי חול וכו'?

באופן כללי לא זכור לי הבדל. אולי היו מספר מקרים שבהם בנים הועדפו לטפל בדברים כבדים במיוחד, אבל לא משהו שזכור כבולט במיוחד או כמגמה. אצלנו אגב השמירות היו 3-4 שעות כל משמרת והייתה מיכלית לסולר.
מה שכן היה זה מטלות נוספות ללוחמות שלא היו לחיילות רגילות. למשל אני רוב הזמן הייתי בבסיס שהכיל גם את הסוללה המבצעית וגם את המפקדה של הגדוד וחדר האוכל היה משותף. בתורנות מטבח היה נהוג שבנים אחרים על שטיפת הכלים והבנות על הגשה ופינוי, פרט ללוחמות שגם הן היו שוטפות כלים. עד שפעם אחת היה מחסור בבנים ובמפקדה נוכחו לדעת שחיילות יכולות גם לשטוף אפילו שהן לא יודעות לזרוק רימון.
ציטוט:
קשה לי לחשוב על בן שההצבה בצבא כ"כ לא תעניין אותו

תסתכל במתגייסים וסדירים, יש שם כמה.
ציטוט:
בהיבט אחר- כשהייתי ק. תורן במטה חה"א, היו לי הרבה חיילות והרבה חיילים; היה הבדל גדול בין החיילות (שלחלק גדול מהן לא היה מושג איך להפעיל את העוזי שלהן, ומתי בדיוק הן אמורות לעשות זאת), לבין החיילים- שעברו טירונות 02, אבל לפחות ידעו לטעון נשק ולדווח במוטורולה.

ממה שאני ראיתי בשירות ההבדל הזה די הצטמצם במובן שגם לחיילי מפקדה רבים לא היה מושג איך לתפעל את הנשק שלהם. מה שראיתי במטווחים, במיוחד לכאלה שעמדו לצאת לאבט"שים היה מזעזע. באחת הפרישות המבצעיות שהייתי בהן נשלחו אלינו חיילים מיחידות שונות לסייע בשמירות, אחד מהם ראה אותנו מפרקים את הM-16 לניקיון, ניגש אלינו ואמר שחבל שהוא לא ידע שאפשר לעשות את זה קודם, כי כשהוא יצא מהבסיס שלו הוא פשוט זרק את הנשק לקיטבג והסתובב איתו שהקנה בולט החוצה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:37

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר