לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2015, 09:41
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אני מבין שהסרטון ההוא על הרחפן החמוש באקדח השפיע עליך עמוקות.... זה בסדר...

אבל הייתי מציע לך להכנס לפרופורציות.
עם כל הכבוד לדבריך, לטעמי עשית כאן "מיש מש" אחד שלם ואפרט...

1. לפני הכל אני שוב מוצא את הצורך להזכיר לך ובכלל מה הוא הנושא המקורי של האשכול הזה!
מדובר על הצעה לנגמ"ש לחימה כבד שיוכל לתת סיוע לחי"ר בלחימה בשטחים אורבניים כשהדיון המקורי נסב סביב התותח וקוטרו העדיף!

2. עם כל הכבוד לענייני הרחפנים (אני מניח שבעיניך שוב זה ישמע כ"זלזול" או לחליפין "התנשאות" אך זה בסדר), אני עדיין לא רואה או מדמיין כעת (ולא בעתיד הקרוב בכל אופן), נחילים של עשרות רבות של רחפנים שעטים כעופות דורסים על רק"ם צה"לי אשר נע בשטחי רצועת עזה !!! ממש לא.
כדי ליצור תשתית לדבר שכזה יש צורך בלא מעט הכנות ונתחיל בכך שיש לייבא כמות אדירה של רחפנים (לשיטתך אני רק יכל להעריך שתידרש כמות של מאות רחפנים שהרי חלקם ישמשו לניסויים, חלקם לאימונים - יש סיכוי גבוה שיאבדו תוך כדי וחלקם כ"טייסות מבצעיות"), יש צורך לבנות תו"ל הפעלה ולנסות גם אותו, יש לפתח מטען ייעודי כיפתי/חרוטי או כל מה שיימצא כיעיל למטרה זו וגם אותו יש לנסות ויש עוד לא מעט הכנות (אחסנה, אימונים וכו'), אני רוצה להאמין שזרועות המודיעין של מדינת ישראל באשר הן, תדענה לזהות פעילות שכזו מבעוד מועד והיה וכך.... אז גם לדעת לסכל אותה עוד בטרם תהפך ליכולת מבצעית בהיקף שיכל להוות איום ממשי בעתיד !

3. שלא ישתמע מדברי שאני מתעלם או טוען שלא ייעשה שימוש בכטב"מים! כבר בעימות האחרון שנערך לפני שנה לערך ראינו הפעלה של כטבמ"ים על ידי הצד השני (כמובן שגם במלחמת לבנון השניה) וסביר שנראה הפעלה של כלים שכאלה גם בעתיד ואולי אף ביתר שאת אם זה למטרות איסוף או לחליפין... תקיפה בצורה כזו או אחרת אך עדיין, לא מדובר כאן על אותם "נחילי רחפנים" שאותם אתה מציג כאיום הבא!

4. בעניין טענתך על כך שטנקי המרכבה צויידו ביכולת התמודדות עם מסק"רים - אולי הם אכן צויידו (מציע לך הפעם לבדוק ולחקור על אותה "יכולת"), אך עדיין ייעודם נותר כשהייה והוא ....להוות טנק על כל המשתמע מכך ולא הפכו אותו לכלי נ"מ בשל כך או לחליפין...נפגעה יכלתו לשמש למה שהוא נועד במקור!

5. אם אסנן מכלל דבריך את אותן הטפות שחוקות בענייני "התנשאות"/"שאננות"/"תראה מה קרה לנו ביום כיפור"/"עצימת עיניים" ושאר ירקות, הרי שבסופו של דבר היום וסביר שכך גם בעתיד הקרוב האיום הממשי (!) על כוחות החי"ר שינועו בשטח עויין ימשיכו להיות אותן חוליות נ"ט בנות 2-3 איש המצויידות באותו "קורנט" או טילי נ"ט אחרים, אותו צלף שיתמקם בדירת מגורים או בסבך (אולי עם יכולת לפגיעה בטווחים גדולים מן המוכר אך עדיין)... אותו מחבל נושא חגנ"צ שיגיח מפיר מנהרה או אותו אחד עם מטול אר.פי.ג'י שיסתער על טנק או רק"ם....
צר לי...אך אני בכל אופן לא ממש רואה עדיין נחילי רחפנים שעטים עליך מכל עבר......

וארשה לעצמי הפעם אני להציע לך הצעה..... בא כנס קצת לפרופורציה !
אם נחזור לנושא הדיון המקורי.... נמ"ר על מיגונו הריאקטיבי/אקטיבי הנושא צריח בו מותקן תותח מהיר ירי בקוטר של כ 35 מ"מ + 2-4 משגרים לחימוש מדוייק ע"ע גרסה כזו או אחרת של ה"גיל", יכל בהחלט להוות כלי יעיל לשם כך..... אולי עם יכולת העסקה של מטרות דוגמת כטב"ם כפי שהועלה כאן ע"י מי מהכותבים....כמדומני "קרן אור"....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר