לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-10-2015, 21:27
צלמית המשתמש של פפילון
  משתמש זכר פפילון פפילון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.15

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itamars2
זו התגובה שפיספסת יותר למעלה.

"זה גם סרטון שראיתי אח"כ.
ברגע ההפעלה יש 7 לוחמים בקו המגע ועוד שבעה או יותר שמצטרפים מאחור במדים.
2 מתפעלים את האזיקה והניטרול של הנעצר והשאר מחפים ומבריחים בירי את המחבלים האחרים.
2 מתפעלים מעצר של מחבל נוסף מגמה אחורה.
בשלב מסוים יש כ7 חיילים שמנסים לאזוק אותו.
במקום לשים לו ברך על הצוואר או כת של נשק בפנים נבחר לירות לו ברגל מה שעושה את הפנוי שלו אחורה קשה יותר.
יש לי את כל הכבוד ללוחמי היחידה שעושים עבודה קשה ומסוכנת.
כאן יש פער בהכשרה.
השיטות האלה טובות בלגרור מרחק קצר לרכב ולא בסיטואציות האלה.
עזבו שההפעלה הזו מיותרת בעיני ועדיף שהיו עושים תחרות קליעה לתחת של מסיתים בולטים עם רוגר.
אני חושב שזה לא נכון טקטית זה לא נכון הסברתית ועל מידת היעילות אני לא יודע מספיק."

נהלי פתיחה באש בצהל והמשטרה מדברים על אמצעי כוונה וסכנת חיים מיידית.
יכול להיות שיש ליחידה כזו נהלים מאושרים משלה וכו בכ"א לא נראה טוב.
בראיון שצורף למטה גם הודו שהיתה אי מוכנות להתמודד עם סיטואציה כזו והלוחם בתנאי לחץ נתן את הפתרון הזה שלטעמי היה לא נכון ולא קונסטרוקטיבי- ואני לא מאשים אותו או אותם אלא את רמת האימון.(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין.
לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות.

ציטוט:
זו התגובה שפיספסת יותר למעלה.

שוב פעם, הגבתי למה שציטטתי. לא סתם הגבתי בכלליות אליך, אלא ציטטתי חלקים ספציפים (או במקרה הזה - תגובה) שאליהם התייחסתי. מה היה לפני או אחרי, זה לא משנה. לעומת זאת, מה שצוטט אתייחסתי אליו בהתאם.

ציטוט:
ברגע ההפעלה יש 7 לוחמים בקו המגע ועוד שבעה או יותר שמצטרפים מאחור במדים.
2 מתפעלים את האזיקה והניטרול של הנעצר והשאר מחפים ומבריחים בירי את המחבלים האחרים.
2 מתפעלים מעצר של מחבל נוסף מגמה אחורה.
בשלב מסוים יש כ7 חיילים שמנסים לאזוק אותו.
במקום לשים לו ברך על הצוואר או כת של נשק בפנים נבחר לירות לו ברגל מה שעושה את הפנוי שלו אחורה קשה יותר.

אתה עונה בעיקרון לעצמך. אם 7 ניסו לעצור אותו תוך כדי בעיטות ואגרופים ועדין מתעמתים איתו, אתה באמת חושב שברך היא מה שתעזור? כת לפנים? ממתי פלסטינים בהפגנות נרתעים מכך? הם יודעים הוראות פתיחה באש יותר טוב ממני וממך גם יחד. אז אחד כמה וכמה על אותו מתפרע שחוטף מכות לא פשוטות, זה מה שירתיע אותו?.
ואיך אתה יכול להגיד שהפינוי לאחור ניהיה קשה יותר, כשברגע שהוא קיבל כדור סוף סוף הכוח הצליח לרסן אותו?

ציטוט:
כאן יש פער בהכשרה.
השיטות האלה טובות בלגרור מרחק קצר לרכב ולא בסיטואציות האלה.
עזבו שההפעלה הזו מיותרת בעיני ועדיף שהיו עושים תחרות קליעה לתחת של מסיתים בולטים עם רוגר.
אני חושב שזה לא נכון טקטית זה לא נכון הסברתית ועל מידת היעילות אני לא יודע מספיק."

נהלי פתיחה באש בצהל והמשטרה מדברים על אמצעי כוונה וסכנת חיים מיידית.
יכול להיות שיש ליחידה כזו נהלים מאושרים משלה וכו בכ"א לא נראה טוב.
בראיון שצורף למטה גם הודו שהיתה אי מוכנות להתמודד עם סיטואציה כזו והלוחם בתנאי לחץ נתן את הפתרון הזה שלטעמי היה לא נכון ולא קונסטרוקטיבי- ואני לא מאשים אותו או אותם אלא את רמת האימון.(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין.
לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות."

זה לא היה אמור לקרות, אחלה - ו? הרבה דברים לא אמורים לקרות במבצע צבאי ועדין קורים. בוחנים את זה אחר כך, אם המטרה הושגה והדרך לא נפגעה. מה שלדאבוני בהחלט קרה פה.

אתה אומר פער בהכשרה, למרות שבסופו של דבר הלוחם פעל נכון בעיניי מפקדיו. אני מעדיף לוחמים שידעו לחשוב נכון עצמאית מאשר יהיו מקובעים לאלף תפיסות עבודה. לא לכול אירוע ואירוע יש תבנית ומתאר שצה''ל או כוח כולשהו יכול לבנות ולהנחיל זאת בהצלחה לאנשים. הם עדין לא מחשב, אלא אנשים שיש להם ראש על הכתפיים. המטרה היא לבנות עבורם כלים כדי לצלוח בהצלחה אתגרים חדשים, קלים או קשים.

"השיטות האלה טובות בלגרור מרחק קצר לרכב ולא בסיטואציות האלה." אז מה הייתה פה הסיטואציה בדיוק?

"נהלי פתיחה באש בצהל והמשטרה מדברים על אמצעי כוונה וסכנת חיים מיידית.
יכול להיות שיש ליחידה כזו נהלים מאושרים משלה וכו בכ"א לא נראה טוב." אני אשמח אם מישהו יתקן אותי, אבל בדמוקרטיה הגדולה והחשובה בעולם אזרח היה מקבל ירי ממזמן על מעשים דומים, ולא בטוח שלכיוון הרגליים.

אז אם אצלם זה בסדר, אז למה אצלנו שאנו מול אוייב שתוקף בנשק מסוכן, זה לא נראה טוב?
ואני לא שואל את דעתו של העולם, אלא את דעתך שלך בלבד.
אם זה לא בסדר מבחינתך שפורעי חוק חוטפים ומדרדרים כלפיהם אמצעים עד אשר הם נוטרלו, אז הרי שאין לי ולך מה לדבר בנושא.

"(כמו שכבר צוין) למרות שלא באמת אפשר להתכונן לכל תרחיש ובמצבי לחץ אנשים עושים טעויות ואי אפשר באמת להמנע מזה לחלוטין."
שאתה מוסיף טעות תוסיף שזו דעתך האישית. לדעת צה''ל זה ממש לא טעות, אחרת החייל היה נחקר ולא עוזר לו דבר.

"לגבי מי יותר חשוב ממידי אבנים- בני משפחה וחברים של מחבלים, דרשנים שמסיתים במסגדים, כל מי שידוע בתור פעיל חמאס וג'יהאד, מי שמפעיל את המקוננות.""
בוא אתקן את דברייך: בהערכה גסה, אומר שרק חצי מחברה הפלסטינית מסיתה.

אז מה תעשה? תעצור את כולם? לא. לא אפשרי. אתה תעצור את זה שלוקח את זה קדימה - המוציא לפועל אלימות מכול סוג שהיא.

נערך לאחרונה ע"י פפילון בתאריך 11-10-2015 בשעה 21:30.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:07

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר