לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ‎print ‎"Hello World!"; if‎ ‎not rules.‎know ‎then rules.‎read(); חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תכנות ובניית אתרים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2015, 12:24
צלמית המשתמש של Benjamin Willard
  משתמש זכר Benjamin Willard Benjamin Willard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.04.11

תקשיב...

Shared Nothing זה מושג עתיק, מתחום מסדי הנתונים בכלל... הוא נולד עם שני מושגים משלימים: shared memory, shared storage :

- Shared memory (כארכיטקטורה למערכות מבוזרות) נפטר, ולאחרונה נולד מחדש.

- Shared storage זה בגדול מערכת שה nodes שלה תלויים ב DB משותף.

- Shared nothing זה מערכת שלא תלויה בשום דבר חיצוני. יכול להיות לה DB אבל הוא פרטי לכל Node .

רוב המערכות המבוזרות בימינו עושות משהו בין שתי ההגדרות האחרונות, ורוב המערכות הקטנות הן shared storage

מה שאתה מדבר עליו נקרא Stateless משהו, או Isolated request , או איזה שם אחר שאני לא זוכר... כשכל בקשה מטופלת כאילו היא היחידה ביקום. זה דיי הטרנד השולט בעולם היום, ומי שכותב מערכות Web או מערכות Buisness סטנדרטיות בצורה אחרת הוא דביל.

באופן טבעי הגישה הזאת היא בעייתית מבחינת ביצועים. אתה מוזמן לטעון אחרת, אבל זה לא יהיה שווה התייחסות.... הפתרון שבד"כ מסתמכים עליו בשביל להתמודד עם "קושיות" הביצועים הוא caching. שוב, לשני הכיוונים, גם כלפי ה DB ודברים שהאפליקציה תלויה בהם, וגם כלפי בקשות נכנסות. כלומר, כל בקשה עדיין מאמינה שהיא היחידה ביקום, ומה שמטפל בה מתנהג כאילו הוא הרגע עלה מאפס, אבל בתכלס חלק מהדברים שהבקשה צריכה טעונים כבר לזכרון (או memcached וכד'). וכמעט תמיד מגבילים את זה ל"משאבים" שצריך, ולא למודולים של לוגיקה, גם כי בד"כ הטעינה שלהם היא על גבול החינם.

נכון שגישה כזאת עלולה ליצור בעיות כמו: בעיות סנכרון, race conditions, corruption , אבל בד"כ הכל סבבה. אישית יצא לי לעבוד על הרבה מערכות שנבנו ככה. וגם לעבוד טיפה על מערכת PHP שעבדה ככה והשתמשה ב Memcached .

אגב, זכור לי באג ממש מגעיל שעשית במערכת הזאת, שהיה דופק בקשות אחרות, כי לצפות מ PHP למשהו כמו סדר פעולות חשבון זה כנראה מוגזם... או טיפול נורמאלי בשגיאות שיעצור אותי כשאני עושה שטויות, ולא יבלע טעויות וימשיך הלא בחדווה....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:39

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר