לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-09-2017, 20:33
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
הבעיה שההצעה שלך מנותקת לחלוטין מההצעה של הרפובליקנים

https://www.budget.senate.gov/bettercare

מה שהיצעת אולי נותן מענה אולי לא, אבל זה ממש לא בכיוון של השינוי שהחברים של טראמפ מציעים. תרפרף בהצעה ותראה. אז מה קרה? אחרי שהרפובליקנים חפרו וחפרו, היגישו ההצעה שמשאירה את מרכיבי אובמה + מספר תיקונים לא מהותיים. יותר מזה, יש בחלקים של השינוי מספר חולשות שמאפשרות לחברות הבטוח הרפואי להקטין עלויות על חשבון החולים וזו בעצם חזרה לאחור לימים חשוכים יותר. אבל בעיקרון ההתמודדות שלהם כוללת תיקונים כפי שקורה תמיד המיוחד המערכת חדשה, ולא כוללת שינויים מיבניים.
אגב, תפיסת הביטוח המשלים קיימת: למשל הביטוח לזקנים נותן בייסיק לכולם ומאפשר לקנות השלמה בתוספת כסף.
הבעיה שהם לא מצליחים: לא מצליחים לממש את האידיאולגיה הרפובליקנית של הקטנת מעורבות הממשל, לא מצליחים לבטל את התקציב של אובמה-קייר (אולי יצליחו להקטין, אבל זה כבר טכני ואפשרי תמיד) ואין שינוי מהותי. והאמת שרפובליקאים אחרים לא מרוצים.

אגב, אתה שופך כמה אמירות מענינות לדוגמא הציטוטים להלן:

1.אף בעיה לא נפתרה, הטלאים לא הופחתו, משמעות השינוי שהצגת הוא שכדי לעזור ל50 מליון איש, 2.מערכת בעלת עלויות כאלו - היא בזבזית להחריד - באופן בלתי-ניתן להכחשה.
3.אם המערכת גרועה ולא תחרותית - זה רק הופך אותה לגרועה יותר.
4.משמע - הבריאות לא באמת הפכה יותר בת-השגה,
=====
בלי להפחית את הביקורת על מערכת הבריאות בארה"ב, אין לי מושג מאיפה זה בא לך:
1. הרבה בעיות נפתרו ל 50 מיליון איש, שזה בערך 8 פעמים ישראל. אני מכיר כמה מהם אישית קרובה מאוד, ונפתרו בעיות חשובות.
2. כל מערכת בארה"ב "בזבזנית" להחריד בהשוואה למערכת מקבילה בישראל. במערכת הציבורית הם עובדים מאוד מסודר ומקצים משאבים כמה שצריך. רק חלק מהשוק הפרטי סטייל "הקבלן הלבן" מנסה לנצל ולעשוק אנשים. אחת התופעות המענינות שפגשתי זה שיש גופים (למשל קוסטקו שהוא גוף פרטי) שמוכנים לשלם יותר ומתעקשים לקבל שרות טלפוני מקומי ברמה אמריקאית ולא בהודו. במצב זה אם אתה מתקשר למספר תמיכה כללי של כל האוכלוסיה, תקבל הודי. אם למספר שמיועד לקבוצת החברים הרלבנטית תקבל אמריקאי שנשמע אחרת לגמרי והרמה הרבה יותר טובה.
3. לא תחרותית? הצחקת אותי, תחרות זה שם המשחק וכל דבר הופך לתחרות והשרות מעולה.
4."משמע - הבריאות לא באמת הפכה יותר בת-השגה" מאיפה הבאת את זה? בדיוק להיפך. הבריאות
הפכה להיות ברת השגה וחלק מהמערכות נאלצו להיערך להמון קליינטים חדשים (למשל קייזר). כרגיל עושים פרוייקטי התיעלות מגוונים: זה שינוי מערכות מידע,תהליכי עבודה, בניה מחדש של מעבדות שינוי מרפאות ומערכי השירות וכוד. אני מכיר את זה מקרוב מאז שאובמה-קייר יצא לדרך, והשינוי וההתייעלות היו מדהימים. הכרתי גם היטב חלקים מפרוייקטי מערכות המידע בבתי החולים בישראל, ואני מודיע לך מהיכרות אישית שזה שמים וארץ: עומד בזמנים, לפי תקציב (גדול יש לציין), יעיל וממוקד. פתאום אחרי שנתיים, בום, פשוט עובד יפה ומשרת הרבה יותר אנשים. ככה זה שיש גודל של 40 מיליון קליינטים: יש יתרון לגודל ויש הרבה תקורה.

אגב יש מי שחושב שהתיעלות זה לבנות בתי מלון עם מקסיקנים סינים או ערבים שעולים 100 דולר ליום ו"חוסך" על כח אדם מקומי ויקר. רואה החשבון אולי יראה "התיעלות" אבל זה רחוק מהתיעלות אמיתית. אל תהפוך את הרפובליקנים לצדיקי הדור.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:51

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר