לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2017, 19:54
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

vitaman - אין לי ספק שאתה צודק. זאת בדיוק הסיבה שאני חושב שיש חשיבות לכוח שמתאמן ספציפית למטרה הזאת. כוח כזה בעצם יתאמן כל הזמן עם הכוחות המקומיים בכל הגזרות (כל פעם גזרה אחרת - יכיר את הנפשות הפועלות ויסייר תדיר בשטח), הוא יתרגל איך להגיע לאזור החדירה ותוך שימוש בכל הכלים הרלוונטיים (אם זה התחברות לחמל"ים של צה"ל עוד מהדרך, מל"טים ואמצעים אחרים בכדי לנחות בשטח ולהגיע עם מקסימום מודעות מצבית במקום להתברבר בשטח עד שמוצאים מה ומי). תמיד יהיה בלאגן באירועים כאלו אבל אם כל האימון שלך מתמקד בעבודה בדיוק על התרחיש הזה - סביר שתצליח להתמודד עם הבלאגן הזה טוב יותר מלוחם רגיל ואולי אפילו טוב יותר מלוחם ימ"מ או מטכ"ל שנדרש להתכונן לעשרות תרחישים אחרים בנוסף - חלקם דומים וחלקם ממש לא.

אגב לא הבנתי את ההקשר של הבאת הצל"ש של השוטר.

ai22 - אנסה לחדד שוב - הכוח הזה לא מחליף את הכוח שבגזרה - וצה"ל עושה - בטח בלבנון אבל גם בגבול הגולן וגם בעזה (מצרים וירדן זה סיפור אחר שתיכף ניגע בו) הרבה עבודות תשתית ועבודות אחרות להקים מכשולים ולהוסיף הרבה מאד אמצעי תצפית. ברור שהכוח הזה לא יפתור את כל הבעיות של המלחמה וגם לא את כל הבעיות של פתיחת המלחמה - הוא מאד ספציפי - כוח רגיל שקיים בגזרה מחולק מן הסתם על פני מרחק גדול - כלומר סביר להניח (ואוייב לא טיפש) שהחדירות יהיו בנקודות בהן יש את הסיכוי הגדול ביותר מבחינתו להפתיע ולגרום נזק. מעבר לזה הוא ינצל את הצירים בכדי לבצע מארבים לכוחות שיגיעו לחבור שינועו אפשר להניח בצירים ידועים מראש.

הכוח שאני מדבר אליו אמור להתכונן בדיוק לתרחישים הללו הוא יונחת במרחק לא גדול מהאירוע (מספיק כדי שלא יחטוף טיל מטווח אפס אבל מספיק קרוב בשביל שזמן ההגעה לאזור הקרבות יהיה קצר מאד (וכבר הזכרתי חבירה של רכבים מהגזרה בכדי לצמצם את זמן ההגעה עוד). היתרון של הכוח הוא באיכותו ובספציפיות שלו - מבחינה הזאת הוא עדיף על פני כוח גדול יותר שקיים אולי בגזרה אבל רמת המיומנות שלו והציוד שלו נמוכים יותר.

עכשיו לגבי ירדן ומצרים - עד עכשיו התמקדתי בלבנון/סוריה - כי אלו באמת כרגע על פניו הגזרות החמות (לא סתם אני מניח שעושים הרבה רעש מהתרגיל הגדול הקרוב למרות שהוא מתוכנן הרבה זמן מראש), אבל דווקא בגזרות של מצרים ובמדיה מסויימת גם ירדן - ייקח לכוחות שיש שם די הרבה זמן להגיע - נכון יש כיתות כוננות ויש לוט"ר אילת ונדמה לי שמקימים או שכבר הקימו משהו מקביל לבקעה אבל הגזרות הללו ארוכות מאד - להגיע מנקודה לנקודה ברכב לוקח הרבה מאד זמן - ומסוקים יכולים לקצר את הזמן הזה מאד - אפילו מהמרכז.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:12

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר