לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2018, 09:09
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
נפריד בין העובדות ובין הדמגוגיה

עובדתית, כמובן שפעולותיו של המדיח הן פסולות לחלוטין ולכן כתבתי שהסיפור חמור מאוד.
עובדתית, יש לנו עסק עם נער שיכל פשוט מאוד לומר שהוא לא מוכן לעבור על החוק. זה מה שרוב הנערים, ואני מניח שגם אתה ואני בגיל הזה, היו עושים. אבל זה לא מה שהוא עשה אלא ביצע את העבירה. לכן הוא עבריין לכל דבר ועניין.
לגבי שידול לזנות או סמים: תקף לחלוטין גם לזה. מי שמשדל מישהי לעסוק בזנות יצליח רק אם המשודלת רוצה לעשות את זה (אני לא מדבר על סחיטה או איומים). אבל יש הבדל משמעותי בכל זאת: זנות וצריכת סמים הינן עבירות של אדם ביחס לעצמו (ולכן יש ויכוח מתמיד אם אלו כלל צריכות להיות מוגדרות כעבירות פליליות). ברגע שאתה משחית רכוש אתה פוגע באחרים.

ואחרי הדיון בעובדות נעבור לטיעון הדמגוגי של "המשטרה מבזבזת את כספי המיסים שלי (ואת התקציבים המועטים שהיא טוענת שיש לה) על שטויות כאלו, ואחר כך אומרים שאין כסף לשיטור יעיל ואין תמיכה בציבור לשוטרים". אז קודם כל, אם אין כסף לשיטור יעיל (ואין) זה לא בגלל הפעלת סוכנים בעניין תג מחיר. זה פסיק קטן בתקציב המשטרה. אין מספיק כסף לשיטור יעיל כי הרבה מתקציב השיטור הולך על ביטחון מפני טרור ולמלחמה בפשיעה הרגילה לא נשאר מספיק. המשטרה היא גם לא בהכרח הגוף הכי יעיל מבחינת ניצול התקציב המוגבל שיש לה.
הפעלת סוכנים היא פרקטיקה מקובלת, ולא רק במשטרה הישראלית ובוודאי שלא רק בפשיעה האידיאולוגית. היא מקובלת כי היא יעילה ואכן מביאה הישגים רבים של מניעת פשע. הבעיה היא שזאת פרקטיקה שיש בה סיכון רב. הסוכנים בדרך כלל מגיעים מבין שורות העבריינים עצמם והם לאו דווקא האנשים הכי אמינים, יציבים ושקולים. לכן הם עשויים לבצע בעצמם (ועל דעת עצמם) פשעים כדי להתקבל ולבלוט בחבורה, עלולים לא לדווח על פשעים ואפילו להגיע למצב שהם חוצים את הקווים מבחינת נאמנותם.
וספציפית לגבי תג מחיר: מדובר בעבריינות שפוטנציאל הנזק שלה עצום. לא רק בגלל שמהשחתת רכוש המעורבים בה יכולים להגרר גם לפעולות אלימות וקטלניות אלא גם משום שלהשחתת רכוש וכתובות נאצה יש פוטנציאל לגרום למדינת ישראל נזק מדיני (כמו במקרה של הפגיעה בכנסית הלחם והדגים) ולעורר תסיסה מיותרת בשטח שהוא ממילא נפיץ. לכן, השקעה במיגור התופעה הזו מובנת בהחלט. זה לא מצדיק כל צעד ובוודאי לא מצדיק את פעולותיו של הסוכן הזה. ואכן, הוא הועמד בעצמו לדין.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:01

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר