לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-05-2018, 17:31
  lazn lazn אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.11.06

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amiros91
אני חושב שאתם חלוקים בדיוק בנושא המקורי.
מהיכרות אני יכול להעיד שקורסים שעושה תלמיד תואר ראשון בפיזיקה או הנדסה באוניברסיטה בארץ הם הרבה יותר קשים מהמקבילים שלהם - כולל מהמקבילים במוסדות הכי נחשבים שיש בעולם. אבל אז באמת עולה השאלה - האם מהנדס שעבר קורסים עם מבחן שמחצית מהנבחנים נכשלו בו, הוא בהכרח עדיף על סטודנט אמריקאי שעבר מבחן הרבה יותר קל אבל יותר "ממוקד מטרה" ותוך קשר הדוק אל צרכיי התעשייה.
באוניברסיטה העברית סטודנטים להנדסת חשמל לומדים קורס מכניקה של פיזיקאים, עם סילבוס הרבה יותר עמוס מקורס מקביל למהנדסים ב-MIT.

)

זאת שאלת "מיליון הדולר" פה .
עם כל זאת ועוד שאתה צודק בכל מה שקשור שהרמה בחלק מהתחומרים יותר גבוהה בארץ .
עם זאת בחול היא יותר ממוקדת . ואתה בסופו של יום רואה תוצרים בשטח .

רוצה שאכנס לקטנות ?
במסלול הנדסה רציני בחול אתה לומד 3 תוכנות תכנון ושרטוט שונות . בארץ רק 1 . (לרוב)

קורסי פיזיקה ארוכים ולא ממוקדים גורמים שסופו של יום לנסיגה של חלק מהסטודנטים מהנושא ולהתמקד בדברים פחות רלוונטיים

אז באמת אין לי כבר מושג מה עדיף .

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amiros91
Izan, מה שאתה מתאר על שת"פ - אני חושב שניסו לעשות את זה בארץ, גם אם לא כמטרה ראשית ולא באופן מוצהר - עם המכללות להנדסה. ואכן המון מהמרצים במוסדות האלה הם דוקטורים מהתעשייה, או כך לפחות היה. לא יודע כמה זה עבד ועד כמה זה היה עם יד מכוונת. אבל בפועל גם זה לא באמת המצב עכשיו, וגם המכללות המתוקצבות (שחלקן באמת מכשירות מהנדסים ברמה מעולה) מנסות לזנוח את מטרתן העיקרית (הכשרה של תואר ראשון בלבד, עם אוריינטציה טכנית ויכולת השתלבות בתעשייה) לטובת ניסיון להידמות לאוניברסיטאות ולפתוח מסלולי תואר שני.

באמת חבל שאין פה שת"פ יותר רציניים. גם האקסלרטורים בתוך המכללות מתרכזים בסופו של דבר בליווי של סטארטאפים מתחומים "רכים", ופחות בתחום החשמל\ביו-רפואה\אופטיקה ושאר תחומים שיש להם באמת פוטנציאל כלשהו ליישום בטחוני (בטוח יותר פונטציאל מאפליקציה לסמארטפון או הנגשת שירות קיים בצורה חדשנית, שאלה לצערי הפכו למילה נרדפת להייטק בארץ, תוך עיוות מושגי חמור שגורם להמון תפיסות מוטעות
)

הכל בארץ הפך להיות קרטלי.חזירי."חבר מביא אח של ובן דוד של " והכי חשוב . מקצועיות בארץ היא מילה גסה.
הכל הפך להיות טייטל .
ובוא אסביר למה אני מתכוון .
הרבה מרצים היום או מהנדסים רופאים רוקחים וכו נושאים תואר ( טייטל) יותר מאשר את המקצוע עצמו .ובמדינה שכולם שואפים לחיות כמו "אייל גולן " זה מה שקורה . או "להביא את המכה כמו סמי בן טובים" זא להתעשר בקלות ומהר כי כולם טיפשים וישלמו .

נערך לאחרונה ע"י lazn בתאריך 26-05-2018 בשעה 17:43.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:50

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר