לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-08-2018, 21:06
  משתמש זכר navital navital אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.11
השר קרא "עושים סיבוב על העדה הדרוזית"

מעריב
שר התקשורת איוב קרא התייחס לתגובות הקשות של הדרוזים לחוק מעורר המחלוקת. "כבר שבועיים שאני יושב עם ראש הממשלה כדי להביא למצב שהם ירגישו טוב"
רבבות הגיעו הערב (שבת) לקחת חלק במחאת הענק של הדרוזים, נגד חוק הלאום, בכיכר רבין. שר התקשורת איוב קרא (הליכוד), שהצביע בעד החוק דיבר על המחאה בראיון ב"פגוש את העיתונות" ואמר כי "הדרוזים לא נגד החוק, הם רוצים להיות חלק ממנו". הוא הסביר ב"רשת 13": "מדובר בציבור גדול שתומך בחוק, והדרוזים מחפשים את השיוויון". לדבריו, השמאל רוצה לבטל את החוק, והם אלה שמממנים את ההפגנה הזו.
הוא התייחס לטענה לפיה החוק פוגע במעמד השפה הערבית במדינה. "העברית היא השפה הרשמית במדינה, והערבית נמשכת עוד מתקופה המנדטורית", הסביר. "כבר שבועיים שאני יושב עם ראש הממשלה כדי להביא למצב שהדרוזים ירגישו טוב. אם לא היתה לי אמפתיה אז לא הייתי עושה את זה", טען השר. קרא הוסיף: "במהפכה של 92' נחקק חוק שיותר טוב לשים בו את השיוויון. מדובר בחוק כבוד האדם וחירותו".

"ישבתי עם הדרוזים וקבעתי איתם את המתווה. לא פוצץ כלום - הם בירכו את ראש הממשלה וזה עולה מחר", אמר קרא, "יש בחור אחד שהיה בשירות צבאי ארוך שקרא קריאת גנאי שלאחריה נתניהו פוצץ את הישיבה". לדבריו, ועדת השרים תעקוב אחר הצרכים והמעמד החוקתי של הדרוזים .

הוא סיכם ואמר כי "לא היו עושים שר דרוזי, מביאים להם מנהלת ומביאים תוכנית כל כך גדולה של מיליארדים. הממשלה הזו עושה כל כך הרבה ומישהו עולה עליה ועושה סיבוב על העדה המסכנה הזו. אני אביא להם מה שהם לא קיבלו 70 שנה". השר הודיע כי ממחר תא"ל במיל' עימאד פארס יהיה אחראי על יישום המתווה שהוצע לדרוזים. פארס מצידו, אמר מנגד בראיון ב"המטה המרכזי" כי לא קיבל הצעה כזו.

לפיד: "הדרוזים אינם עדה מסכנה"

חבר הכנסת יאיר לפיד השיב לדברי קרא ואמר: "הדרוזים אינם עדה מסכנה. הם מסכנים עצמם לצד חיילים שלנו". הוא סיפר כי נפגש עם נציגי העדה. "אי אפשר להסביר את עוצמת הפגיעה, פשוט ברמה הבסיסית", הסביר, "הם משרתים את המדינה ונראה להם שהיא יורקת עליהם. אני בעד חוק לאום אבל חוקקו חוק רשלני ופוגעני".

אני פטריוט ישראלי ואני בעד חוק הלאום. גם המפגינים בכיכר הם פטריוטים ואנחנו צריכים לכבד אותם", הוסיף לפיד, "שבוע שעבר העליבו את הלהט"בים, עכשיו מעליבים את הדרוזים ולפני שלושה שבועות העליבו את היש עתידים". חבר הכנסת הסביר: "זה בסדר להגיד את דעתך לא בסדר, אבל לא להגיד על כל מי שלא חושב כמוך, שהוא בוגד ועוכר ישראל".
http://m.maariv.co.il/news/politics/Article-654609
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:31

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר