לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-08-2018, 20:36
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05

2 הסנט שלי כמי שהיה חלק מן המערך הזה בסוף שנות ה-90.

מדובר בפרויקט עם המון כוונות טובות שבמסגרתו לקחו כוח אדם פיקודי איכותי מאד (חלקו ברמה קרבית - בטח במושגים של היום אבל עם מגבלות מסוימות - בנים יחידים לדוגמא) ונתנו לו משימה שאיננה קשורה לצבא - לחנך מחדש נוער בעייתי שבכל מצב אחר לא היה מגויס או היה נפלט עד מהרה מהשירות בשל אי התאמה.

היו לפרויקט הצלחות אנקדוטליות (אני בטוח שמי שמכיר את הפרויקט יספר לכם על מי שחייו ניצלו או שינו מסלול בגלל מפקד שהאמין בו. זה מאד יפה לשמוע (גם לי היו כמה חיילים כאלו) אבל זה לא מצדיק את הפרויקט בכללותו ואת ההשקעה העצומה בו לאורך השנים גם בתקציבים ובמיוחד בכוח אדם איכותי שהיה יכול לבצע משימות משמעותיות יותר לצבא עצמו.

לצה"ל יש נטיה לעסוק בדברים שאינם בתחום אחריותו (וכן, פה זה הגיע במקור מרפול, ועדיין - זה פרויקט שהיה צריך לסגור מזמן ביחד עם חלק גדול מחיל החינוך שכמות האבטלה הסמויה בו עצומה ואני אומר זאת מידע אישי).

הצבא לא צריך לעסוק בחינוך (כמו שהוא לא צריך לעסוק בשיטור ובהרבה דברים אחרים שהוא עושה לצערנו ואינם חלק מתפקידיו), הצבא צריך להכשיר כ"א ואמצעים להגנה על המדינה ולעשות זאת בצורה שתשרת את המטרה הזאת בלבד.

יש מדינות בהן הצבא מנהל את המדינה (במצרים למשל לצבא יש מאפיות ומפעלים באירן למשמרות המהפכה יש נכסים בשווי עשרות מיליארדים), זה לא צריך להיות המצב בישראל וגם אם בפועל זה היה המצב בעשורים הראשונים לקיומה של המדינה, הגיע זמן שדברים ישתנו.

יש לבטל כל פרויקט או יחידה שאיננה מביאה באופן ישיר לתרומה למען ביטחון המדינה ובמקרה הספציפי הנוכחי אפשר וראוי לקחת את התקציב שמתפנה ולתת אותו לגופים חוץ צבאיים (אם במערכת החינוך, הרווחה או גופים התנדבותיים כאלו או אחרים) שיסייעו לאותן קבוצות אוכלוסיה, גם לפני וגם אחרי גיל הגיוס במסגרת אזרחית תומכת ולהשאיר את הצבא נקי מעיסוקים כאלו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 20-08-2018 בשעה 20:38.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:04

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר