לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-05-2019, 06:39
  משתמש זכר הדור האחרון הדור האחרון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.06.09
חכמת הקבלה - תשובה

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ai22
1. אכן יש הרבה דמיונות שמייצרים בעיה - מסכים

2. היא בעצמה מדברת על הדחייה - במשל העטלף והתרנגול: מטופש לחשוב שאנשים יקבלו בשמחה, מה שהם רואים כחושך: מניעת ההנאות מהן הם שואבים חיות. - אני שמח שאתה מסכים איתי.

3. היא לא מנפצת כלום -בגלל שהיא לא סותרת את "יסודות המדע הקונבנציונלי".
"המדע הקונבנציונלי" יוצא מתוך אקסיומה שאין פעילות פלאית/מיסטית - משום שלא ניתן להתייחס לפעילות כזו בכלים מדעיים, ובהדרגה מנסה למצוא פתרונות ליוצאי הדופן החורגים מהתיאוריות. - בוודאי שהיא מנפצת אותו, שהרי אם לא היה כן לא היו מתנגדים אליה. אך לא השכלת לעלות על אותו הבירור שהיא מחדשת:
במדע הקונבנציונלי, יש ניסוי שהוא חיצוני לכלי החקירה שהוא הרצון שלי, ועליו אנו עושים את המניפולציות והבדיקות. אנו לא נותנים תשומת לב לכלי החקירה שלנו שהוא הרצון שלנו, אותם פרודות של רצון לקבל שהם עצמותנו. לעומת זאת בחכמת הקבלה, אנו מתקנים ומשדרגים את הרצון לקבל שלנו, עצמות הבריאה, כמו שנכתב" וייצר ה' אלוקים את האדם עפר מן האדמה, שמתחילה נברא האדם בבחינת עפר מהאדמה, דהיינו, קיבוץ מספר מסויים של פרודות, שבתוכם כלול עצמותו של האדם, דהיינו, ה"רצון לקבל" שלו.
במילים אחרות, אם במדע הקונבנציונלי שמים את מלוא תשומת הלב והחשיבות לבדיקת ה"אירוע" החיצוני, הרי שבחכמת הקבלה תשומת הלב היא לכלי החקירה, למעבדה שצריכה לקבל תיקונים שהוא הרצון לקבל.
ולכן בשונה ממה שטענת, יש בכך שינוי גדול או כמו שכתבתי ניפוץ של יסודות המדע הקונבנציונלי,בוודאי שהמבחינה התפיסתית.

4. שינוי תפיסה מלווה בהתנגדות עזה - כשאנשים סבורים שהם יפסידו מאימוץ התפיסה החדשה.
אנשים שמחים לאמץ חידושים הגורמים להם הנאה.
וזה בעצם העניין:
כשאתה בא "למכור" למישהו משהו "חדש" - אתה קודם צריך להסביר לו איך זה ישתלם לו.

-כאן אני מסכים איתך, רק שכנראה לא אני ולא אתה מצאנו את הנוסחא המתאימה. ואם אתה יכול לחדש לי משהו לגבי זה, אשמח אם תוכל לשתף אותי...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:14

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר