לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-08-2019, 23:48
  מוהנדס במיל מוהנדס במיל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.06.19

דבר ראשון מלימוד ההיסטוריה (וקריאה בסדרת המאמרים של ד"ר הנקין שאני ממליץ לך לקרוא בחום) אפשר ללמוד שמנהיגים רציונלים לא בהכרח עושים בחירות רציונליות שזה נוגע לסוגיות של יציאה מלחמה. לא חסר דוגמאות היסטוריות (גם מהעת הנוכחית) למנהיגים שהסלימו את המצב עד כדי מלחמה משיקולים של יוקרה וכבוד של מדינה.לכן הסכם כלכלי הוא לא ערובה לכך שלא תהיה מלחמה ולא הכל נשקל בשיקולים של עלות מול תועלת

לגבי הסכסוך באוקריאנה דשנו ולשנו את הסוגיה עד תום ואתה ממשיך להחזיק בדעותיך שהמערב חרחר מלחמה ואני ממשיך להחזיק בדעותי שלא אז let's agree to disagree

לגבי טורקיה, בו לא נהפוך את ארדואן לשה תמים, הוא ידע טוב מאוד את הסיכונים בקניית המערכת הזאת ושארה"ב לא תשתוק, קשה לי להאמין שהתרחיש שכעת קורה לא הוצג לארדואן בישיבת הקבינט שבה החליט לקנות את המערכת, יכול מאוד להיות שהוא העריך שארה"ב תבלע את הצפרדע מכיוון שטורקיה חשופה לסודותיה של הF35 אך כך או כך לכולם ברור שבקניית המערכת לא הובאו רק השיקולים של ביצועיי המערכת כנגד הפטריוט

ניתן רק להסתכל בהודעה האחרונה של טורקיה ורוסיה שהם מתכננות לשתף פעולה בתכנון מטוס הסוחוי החדש ולא לתהות האם אין פה איזושהי קונסיפרציה, מכיוון שטורקיה חשופה לסודותיה של הF35 ולרוסים חסר את הידע הקריטי על מנת להעמיד מטוס שישתווה לF35 ביכולות. יכול מאוד להיות שארדואן אמר לעצמו למה לי לקנות מטוסים מארה"ב שאני חשוף לידע ויכול לייצר את המטוס עם הרוסים ולאחר מכן למכור את המטוס לכל מיני מדינות ולצאת ברווח.

לגבי שוויץ יש צדק בדבריך אני לא אומר שלא, אך אגיד זאת כך יש רבים שטוענים שאנו בעידן "קץ ההיסטוריה" ושהמלחמות הגדולות חלפו ונותר לנו רק להתעסק עם כל מיני ארגוני טרור קיקיוניים ועם מה מה שהאמריקאים קוראים לו rouge states. אך אני אישית ממשיל את זה לאיש שגר בפלורידה שרגיל שכל שנה הוא נאלץ לספוג סופת הוריקן שמגיעה. הוא חופר מרתף ואוגר אוכל לשעת חירום. כל שנה ההוריקן מגיע ומחריב את ביתו אך בשנה מסוימת ההוריקן לא מגיע, חולפת שנה ועוד שנה וההוריקן עדיין לא מגיע.
חושב לו אותו אמריקאי אם חלפו כל כך הרבה שנים וההוריקן לא הגיע כנראה שהוא לא יגיע בחיים, ואפשר לפרק את המרתף ולהפסיק לאגור אוכל לשעת חירום. אך כמובן שזה חשיבה שגויה כי מתישהו ההוריקן הזה כן יגיע רק שהפעם הוא גם יתפוס אותו לא מוכן והוא ייהרג.
אם נסתכל בהיסטוריה נראה שהיו בה הרבה תקופות ארוכות של שקט ולאחריהן מלחמות עקובות מדם כרגע אנחנו נמצאים בתקופה של כולה 70 שנה של שקט להסיק מזה שנגמר עידן המלחמות הגדולות נראה לי מופרך

נערך לאחרונה ע"י מוהנדס במיל בתאריך 12-08-2019 בשעה 23:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:36

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר