לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-04-2020, 09:11
  rpi rpi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.17
אני מעדיף להשתמש בנתונים ממוסמכים

הדרך היחידה לבחון באופן אמיתי מגיפה שגורמת לאסון, קרי אובדן המוני של חיי אדם, מתבצעת על ידי השוואה לתחזיות תמותה שנסמכות על נתוחים אמיתיים. מגיפה אמיתית תגרום בהכרח לעליה משמעותית בתמותה הכוללת.

אפשר להתפלסף על משמעות הגבולות הגיאוגרפיים של הנתוח עד בלי די, נראה לי שמיותר. רק תחשוב על הקושי בהגדרה המוניציפלית. הגבול היחיד שבאמת משמעותי זה גבולות ארה"ב ובמידה מסוימת גבולות מדינה.

יש המון הנחות בארה"ב, כמו למשל שהמגיפה התנהלה מבלי לדעת חודשים לפני שהתחילו לספור ולבדוק. עד ימים אלו עדין אין ממש בדיקות בכל המקומות באופן מסודר שמאפשר לקבוע אם מוות נגרם בגלל הנגיף. עדין לא יודעים להתייחס למוות רגיל מזיקנה אצל אדם שבמקרה גם נשא של קורונה. אני מכיר לפחות אדם קרוב אחד שנפטר בגיל 92 והיו לו את כל התסמינים, אבל היה הולך לעולמו הכל מקרה משום שימיו הגיעו לקיצם. רק בעיות ניתוח אלו מעוותות לחלוטין את הנתונים ומחייבות להשתמש רק בנתוני התמותה הכוללת. (יש עוד כמה בעיות אין טעם לפרט).

ענין בלימת ההדבקה זה ספור אחר וצריך לדון בו בנפרד. נוכל אולי להשוות בעתיד גישות שונות כמו ארה"ב שוודיה וישראל.

כל מקרה מוות זה מקרה מצער ומכאיב למעורבים. הנתונים בקישור של ה CDC מוכיחים עובדה פשוטה: נכון לעכשיו מימדי התמותה הכוללת בארה"ב נמוכים מהצפי של התמותה ה"רגילה" למרות הקורונה. מעניין אם מישהו יציג נתונים כאלה בישראל, או שיעדיף להסתיר. נחכה בסבלנות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר