לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-06-2005, 05:29
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה ממשיך ל"פספס" ולגלות חוסר הבנה מוחלט

1. היכן השקר ? הרי הבעתי דעתי בהקשר שתי החלופות האפשריות מבחינתי. אם יש לך חלופה אחרת ויש לך הצג אותה - האם רק חלופתך היא האמת האמיתית, ממש תקופת פרוודה.
נכון אני יוצא נגד המציאות הזמנית הקיימת, שעיניך טחו מראות את תוצאותיה הנוראות מכל הבחינות בעבור מדינת ישראל. אני שואף שמציאות זו תשתנה למציאות קבע - כמובן על פי השקפתי ולא השקפתך.
2. השכלה, תעסוקה ואי הפליה היא הפתרון האולטימטיבי להקטנת הילודה. כל התאוריות הכלכליות מצביעות על כך. אם תשמע מזרחנים (לאו דוקא שמאלנים) המתייחסים לסיבות להתדרדרות המוסלמים מאיגרא רמה לבירא עמיקא, זה קרה בעיקר בעקבות השתלטות הדת, שבמקום לחנך למדע ויצירתיות "הורידו" את צאן מרעיתם לחינוך על בסיס דתי בלבד ובכך מנעו מהם כל פיתוח והתקדמות יצירתית. כך מדור לדור הלכה והשתלטה הבערות ואיתה רבוי הילודה. בזעיר אנפין זה קורא גם אצלנו ולא רק במגזר הבדואי והערבי - בערות היא איננה גזירה משמים.
אני מסכים בהחלט ש"סיוע" נוסף חייב לבוא מהפסקת ה"צ'יפור" לכל המרבה בילודה - אולי דוקא כדאי לפעול אחרת ולעודד משפחות מיעוטות ילדים תוך כדי שיפור השכלתם והוצאתם ממצוקתם.
3. אינני מציע זאת אני רק מניח שזה מה שיקרה - מדינה יכולה לוותר על טריטוריות היא איננה יכולה לשלול אזרחות למעט במקרים יוצאי דופן וגירוש אזרחים איננו מקרה יוצא דופן.
כדאי שתבדוק במפה לפני שאתה מוכן למסור את כל השטח שעבדאללה מסר לנו בהסכמי שביתת הנשק. תבחן כמה ישובים (אמנם קיבוצים - מה שאיננו נחשב אצלך (עכשיו תוכל לטעון שהשגותי באות על מנת להגן על הקיבוצים)) ועל כמה אדמות שמעבר לישוביים הערביים השטח כולל.
ירדן ויתרה על מה שויתרה בגלל אולטימטום שהוגש לה, שאם לא תותר תמשך המלחמה והסכוי רב, שיתווספו פליטים נוספים בממלכת ירדן ומזאת הוא רצה להמנע.
אני אינני משאיר לאיש את האזרחות, כמו שאינני מציע לשלול אזרחות מאזרחי מדינת ישראל החיים מחוץ לגבולות המדינה, פשוט החוק איננו מאפשר זאת ואינני חושב שיש צורך לעוות את החוק מסיבה זו.
איך הגעת למסקנה הנועזת בתמיכתי במדינה על פי התפיסה " של מדינת כל אזרחיה" - לאלוהים פתרונים. העובדה שלדעתי המדינה חייבת להתנהל על פי מגילת העצמאות כמדינה יהודית דמוקרטית, הדרישה לשוויון ואי הפליית אזרחים אינה מסווגת אותי כמוותר על הבסיס עליו הוקמה המדינה ועליו היא חייבת לבסס את קיומה.
ההבדל ביני לבין אחרים שעבורי היהדות איננה מתייחסת לדת ובודאי שלא לחלק האורטודוקסי שלה - אלא היהדות (ישראליות על פי כנויי - על מנת להפריד בין הדת למדינה) היא זו שבסיסה ההיסטוריה והתרבות של עם ישראל לדורותיו. מי שמקבל עליו "תנאי" בסיסי זה + תנאים נוספים אחרים (שלא כאן המקום להתדיין בהם) יכול מבחינתי להצטרף כאזרח נאמן למדינת ישראל.
אם כל הכבוד ל"ערש" דברים משתנים במהלך ההיסטוריה. אם במקרה ידוע לך מרבית הישוב היהודי ישה על גב ההר וערב רב ישב במישור החוף. בימינו הדברים התפתחו. גם במהלך ההיסטוריה לא תמיד שלטנו על כל גבולות ההבטחה, לעיתים היתה שליטתנו, אם היתה בכלל שליטה, רק על חלקים לא משמעותיים מארץ ישראל.
בעקבות "בורותי המפליגה" זכותנו להקים את מדינתנו בשטחי ארץ ישראל היא מוחלטת ואין לנו ארץ אחרת. יחד עם זאת עלינו לקחת בחשבון תנאים מגבילים ובמיוחד את יכולתנו לשלוט על כל שטח מדינתנו - שליטה מלאה המתחשבת גם בגר היושב בקרבנו. לדעתי שליטה כזאת לדורות איננה יכולה להתממש על כלל שטח ארץ ישראל המערבית.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:50

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר