לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-06-2005, 11:42
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
מעניין...

ולי דווקא היה חניך ששרת בנחשון ולא חשב כמוך.

יש לי הרגשה שיש לך בעייה אישית וזה לא המקום להתמודד איתה.

בכל אופן יש לך תפישה מעוותת של המצב, ואולי היחידות שאתה מכיר פועלות אחרת משאר ח"א.

ואולי אינך מכיר את חיל האויר טוב כפי שאתה חושב.

לא מפמפמים לפ"ט שהם הכי טובים - להיפך - דואגים להשאיר אותם בפרופורציות וקרוב קרוב לאדמה ולעם. (כל פ"ט יודע שכל פ"ט הוא תותחן בפוטנציה) והוא גדל היטב לאורו של המוטו הזה. לך תסתובב קצת בביס"ט ותראה מה קורה שם.

אני זוכר שפעם הגעתי לשם מתוקף תפקידי, ובכלל לא הייתי שיך לביס"ט - ופתאום כשאני עובר בביס"ט (כרב"ט עם שרוך הדרכה) אני מתחיל לקבל הקשבים מטורפים. בהתחלה לא קלטתי מה זה, והסתובבתי לראות אם מישהו הולך מאחורי - עד שקלטתי שזה בשבילי...

בח"א לרב"ט יש בהחלט מה להגיד, ובתחומים מסויימים - לסמל יש גם משקל מכריע - למשל סמל יכול לשמש בתפקיד קשל"ט על כ המשתמע מכך.

והרי ציטוט לדוגמא:
"לפני כשנה, עם תחילת ההתפרעויות בשטחים, נפתח במטה הכללי חמ"ל, אליו נשלח נציג בכיר מכל חיל. נציג חיל-האוויר היה סמ"ר אסף. "שאר הנציגים היו קצינים", הוא מספר. "נכנסתי והתיישבתי על הכיסא של מפקד חיל-האוויר. אחד הקצינים הבכירים פנה אלי ושאל אותי למעשיי. הסברתי לו שאני נציג חיל-האוויר. הוא אמר: 'אבל אתה לא קצין', ואני עניתי: 'נכון, אני קשל"ט'. מיד אנשים התחילו לשאול אם זה מקובל, ואחרים ענו להם: 'ככה זה בחיל-האוויר'. בהערכת המצב, קם כל נציג ואמר את דבריו. כשהגיע תורו של חיל-האוויר, קמתי ואמרתי גם אני את דבריי. מאוחר יותר, ניגש אלי אחד האל"מים ואמר לי: 'אני צריך אחד כמוך בלשכה שלי, רק כדי שיישב שם וידבר כמו שאתה מדבר'"."

לא רוצה להשוויץ - אבל כשאני שרתתי בעובדה, בשל התפקיד שלי, - היתה לי עדיפות בעליה לתובלות על קצינים עד לדרגת רב סרן - כשאני עצמי הייתי סמל.

וכסמל - הייתי מפקד מגמה בבית הספר למקצועות תעופה וביחידה שלי - היו שלושה קצינים שהיו כפופים אלי ישירות. זה הכל ענין של מיקצועיות, הבנה ומה שאתה עושה עם התפקיד שלך.

ח"א שאני מכיר הוא חיל בו לדרגות יש מעט מאד משמעות מול היכולת האישית שלך. זה בא לידי ביטוי באוויר או ביבשה כשסרן יכול להוביל תא"ל ואף אחד לא מרגיש רע עם זה - אך תמיד יש את הצד השני - בו מישהו מרגיש דרוס, נעלב או מחופ"ש....

נערך לאחרונה ע"י Soloavia בתאריך 15-06-2005 בשעה 11:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:42

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר