לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-07-2005, 15:19
  karateka karateka אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.09.04
נאמרו פה כל כך הרבה דברים שקשה להגיב לכולם...

אבל אני אנסה!
אומנויות לחימה מזרחיות מדברות על המושג של אסכולת היינג והיאנג. טוב ורע והאיזון בינהם, אסכולה שהתפתחה בתקופת מאה האסכולות בסין (תור הזהב הסיני). כך גם אומנויות הלחימה, יש בהן טוב ורע והיאזון בינהם חייב להימשך לנצח. הפרת האיזון גורמת ליציאה משיווי משקל, אם יהיה יותר מדי טוב בלי רע הטוב יהפוך לרע כדי שיעריכו אותו, או כל דרך אחרת כדי לשמור על השיווי משקל העדין הזה.

אומנויות לחימה נותנות הרבה ביטחון עצמי - ביטחון עצמי נמוך מדי הוא לא בריא כי אדם בתוך עצמו נסגר וביטחון עצמי גבוהה מידי (מופרז כמו שאמרו פה קודם) גורם לאנשים להסתבך יותר מדי (מצא את דרך האמצע ע"פ קונפוציוס).
אומנויות לחימה מקנות כח ושליטה - יותר מדי כח בלי שליטה באמת אי אפשר לשלוט במצב ובמכה אחת אפשר להרוג בטעות, יותר מדי שליטה בלי כח לא נותן כלום - או הרתעה, אבל בלי כח זה לא יעזור. בלי כח ובלי שליטה - לא הרוונו כלום!
אומנויות לחימה מקנות קורדינציה - אין מה להוסיף פה...
אומנויות לחימה לחנכות לסבלנות, המנעות מהתנהגות אלימה, עזרה וכבוד לזולת, הן משפרות את הבריאות והן ממלאות חלל פנוי בחיי הפנאי - ולמי שבתחום הרבה זמן הן ממכרות (התמכרות טובה אגב...)

אני מקווה שפתחתי את הפלונטר ואי ההבנות, אם לא - אני אשמח להבהיר דברים ספציפיים.
שבת שלום ושבוע טוב,
צור.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר