לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה - לא לשכוח להוסיף תגיות ספויילר היכן שצריך! - חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > קולנוע וטלוויזיה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 25-07-2005, 07:01
צלמית המשתמש של StreetBazar
  StreetBazar StreetBazar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל StreetBazar
מטרות טובות לספוילר

ספוילר לא משנה - יש אנשים לא רוצים לראות סרט מסוים. אתה יכול לגלות להם את העלילה ואת הסוף, גם ככה הם לא יראו אותו אז זה לא משנה, וסתם לדבר איתם על זה.
ספוילר מקרה אבוד - אתה ראית סרט לפני הרבה מאוד זמן, ואתה כמעט לא זוכר משמה כלום, סביר להניח שתזכור את הסוף את הקאצ', ואם אחרי זה אתה רוצה למצוא את הסרט, תצטרך לפרסם את הספוילר ולקוות שמשהו שראה את הסרט יגיד לך איזה סרט זה, אבל כל מי שיקרא את הספוילר כדי לעזור לך ובסוף יגלה מאיזה סרט זה זה הרס לו.
ספוילר הכרחי - לאנשים שאוהבים לדעת את הסוף כדי לא להיות במתח (לחץ דם, בעיות לב)...
ספוילר לדפוקים - כאלה שסתם לא אכפת להם בדיוק מהסרט ורוצים לדעת את הסוף גם עם זה יהרוס להם, זה לא ההנאה שלהם, והם מוכנים לקבל ספוילרים.
ספוילר לצורכי דיון - לדוגמה בoldboy בסוף הסרט, אני לא ישים פה את הספוילר אבל מי שראה את הסרט יודע על איזה דיון אני מתכוון, או גם להכפר יש סוף עם טוויסטים שאפשר לדון עליהם רבות או שמש נצחית בראש צלול. אז מראש מודיעים כל אשכול בתור ספוילר והכניסה תיהיה רק לאלה שראו את הסרט או רוצים לדעת את הסוף.

חוץ מזה לא תמצא סרט אחד בעולם שיש לו סוף מיוחד ולא פרסמו לו ספוילר. יש כותבי תקצירים שכותבים את התקציר, שמגיע עד אמצע הסרט (שזה גם די הורס), וכותבים בהמשך ספוילר אבל עם אזהרה. שים לב שיש אנשים שלא יודעים מה זה ספוילר, הם יקראו את הספוילר וידפקו.

בכל מקרה יש כמה סיבות שבהם אפשר לפרסם ספוילר אבל כדי באמת שהוא יעשה בצורה שונה עם אזהרה. זה סתם הורס הרבה לאנשים.

אני מעצבן אותי: אני רואה סרט עם חבר שלי, אבא שלי מגיע באמצע מסתכל בסרט דקה, שואל אותי: זה הסרט שבסוף ... כאילו הוא דוחף לי את הספוילר ככה סתם, כי הוא לא זוכר את השם של הסרט ומה שישנה בין הסרט הזה לסרטים אחרים זה כמובן יהיה הסוף, ולכן הוא מזכיר את הקטע הזה. אבל מה אני אמור להגיד לו? אני הרי לא יודע את הסוף אז אני לא יכול להגיד לו כן או לא, ובמקביל הוא גילה לי את הסוף ודי הרס לי חלק בהנאה של הסרט.

יש ספוילר עצמי שזה גם מעצבן אבל יש דרך להתגבר על זה - ספוילר עצמי זה לדוגמה שאתה מוריד סרט רוצה לבדוק עם הכתוביות מסודרות נכון אתה בודק בהתחלה באמצע ולקראת הסוף, ונפלת בדיוק על הקטע שבו אתה מגלה את הסוף זה די מעצבן, אבל מצאתי לזה פתרון. אני מנסה לא לחשוב על זה הרבה ורואה את הסרט הזה אחרי חצי שנה או שנה, ובינתיים רואה סרטים אחרים שיש לי, כי זה לא משנה לי מה אני רואה קודם. ואז אין מצב שאני יזכור מה קרה שמה, ושיגיע הסוף אז אני יזכר, "אהה, נראה לי מוכר מאיפה שהוא" אבל זה רק אחרי שאני יראה את זה.

ויש סרטים שבוא אני מהמר על ספוילרים - פעם ראשונה שאני וחבר שלי רואים את הסרט וכל אחד אומר איך לדעתו יסתיים הסרט, בדרך כלל בסרטים אמריקאים זה יותר קל, במיוחד עם הסרט צפוי.
בסרטי רומנטיקה זה הכי פשוט בעולם: הגיבור מתחתן עם הגיבורה, אז אפילו אני לא יכול לקרוא לזה ספוילר.

נראה לי יש עוד סוגי ספוילרים אבל זה מה שעולה לי בראש עכשיו.
אם תזכרו בעוד אז תרשמו.
מפחיד!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:48

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר