לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-07-2005, 13:07
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

כתבתי על כך בעבר.
בזמנו ניהלתי חנות במדרחוב ירושלים.
ב2001 עברתי דירה אל מחוץ לירושלים וכמובן הפסקתי לנהל את אותה החנות.
במקום עבדתי כסוכן נוסע של יבואן מסויים ובשליחותו נסעתי עם מוצרים וקטלוגים לכל הארץ.
באותו יום הייתי במאה שערים והאזור (שטראוס וכיכר השבת) וכיוון שכבר הייתה לי חניה טובה ללא תשלום החלטתי לקפוץ לחנות הישנה שלי. עברתי בבאזר שטראוס וקניתי בגדים וצעצעים לילדים, פניתי שמאלה לרחוב הנביאים וחתכתי לתוך החניון בסימטה שלפני רחוב הרב קוק (עוד לפני 'בית הרב').
כשניכנסתי לחניון שמעתי יריות מכיוון רחוב יפו (הרעש עבר מעל לבית העמודים ונשמע לי גבוה לכן) חשבתי שאלו זיקוקים או נפצים ולא התרגשתי מהן, רציתי לרדת את הטרסה שבחניון ולפנות שמאלה כשמתוך המעבר בבית העמודים הגיח מישהו שירה צרורות קצרים מאד בנשק (מהקטע הזה מאד קשה לי עם הפרטים, אך נדמה לי שזה היה M16 ארוך ושהוא חבש כובע מצחיה וז'קט עור), מיד כשראיתי אותו השתטחתי מאחורי ג'יפ (שכנראה כבר הסתיר אותי), היה יום גשום ובטעות נשכבתי בשלולית שהרטיבה אותי היטב.
על לידי הריצפה לידי שכב זקן שאמר לי "תירה בו, תהרוג אותו". בהתחלה לא הבנתי על מה הוא מדבר, שכחתי שהאקדח שלי עלי. באותה התקופה האקדח נשאר בבית רוב הזמן, רק באותו בוקר הבוס שלי הציע שאסע חמוש היות והייתי צריך להגיע גם לקניון מעלה אדומים לפרוק סחורה בחנות הפרחים וגם לעופרה לקחת הזמנה. הוצאתי את האקדח לעליתי מעל לג'יפ, הצצתי וראיתי שהמחבל הספיק להתקדם כמה צעדים ושהוא יורה לכיוון רחוב הרב קוק (שהיה די מוסתר לי), כנראה שלא ראה אותנו.
מאד התרגשתי, הזקן ששכב על הריצפה התחיל ליילל ולהגיד "תירה בו הוא יהרוג את כולנו, למה אתה לא יורה", הוא הוסיף להתרגשות שלי. הסתכלתי שיש מאחורי המחבל חומת מפגע, שאני לא אפגע באף אחד אחר ויריתי, כנראה שלושה כדורים שלא פגעו בו.
תוך כדי שירדתי למטה הופיע מהמעבר שדרכו בא המחבל שוטר לבוש אזרחית אבל עם כובע זיהוי. דיברתי אל עצמי בקול "הוא לא יורה עליך, הוא לא ראה אותך, זאת רק מטרת דמות. אתה מוגן, המנוע והגלגל של הרכב מגינים עליך. תנשום. סחטה, חידוש קשר, תרגע, תשיג מקבץ וכו'".
עליתי שוב מעל מכסה המנוע. ראיתי את השוטר יורה על המחבל ופוגע בו, אך המחבל המשיך לירות, הוא עשה מן תנועה משונה, איזו עווית בגב וחזר לירי, אולי ניסה להיבתובב אל השוטר. יריתי שני כדורים שנראה לי שפגעו בו. גם השוטר ירה. המחבל נפל אל הרצפה (ליד קיוסק,?, עם דלת כחולה,?). השוטר התקרב אליו תוך שהוא מכוון אלי את אקדחו, צעקתי "יהודי! יהודי!" והרמתי ידיים.
השוטר עזב אותי וניגש אל הגופה, בעט בו ובעטט בנשק שלו.
הגיע, מרחוב הרב קוק, שוטר אופנוען (כנראה, לפי המעיל) חמוש בM16 הוא ישר כיוון אלי את הנשק. הבנתי שזה לא מקום טוב להישאר בו, נצרתי והכנסתי את האקדח לנרתיק (אני יודע שהייתי אמור לפרוק אבל פחדתי שמישהו ירה בי אם ישמעו שיקשוק.
עוד שוטרים זרמו למקום, אחדשאל אותי אם יריתי, עניתי שכן והוא ביקש שאשאר כדי שיגבו ממני עדות.ברחוב יפו המשיכו יריות. פלוגת (?) מג"ב ירדה ברחוב הרב קוק, אחד הקצינים צעק עלי לעוף משם. לא היה דבר שיותר מזה רציתי בעולם. הלכתי לאוטו (פחדתי לרוץ), נכנסתי והתחלתי לנסוע (עברתי באין כניסה כי היו פקקים ויצאתי לכביש 1 (הפנימי, לא י-ם ת"א).
התקשרתי לאישתי, ביקשתי שלא תדאג אם תשמע ברדיו שהיה פיגוע "הייתי חלק מהארוע, אבל הכל בסדר" היא שאלה מה קרה ואמרתי שנראה לי שיריתי על המחבל. בכלל לא הייתי בטוח שיריתי, הוצאתי את האקדח מנרתיק, פרקתי אותו וספרתי כדורים במחסנית. רק בגלל שהיו חסרים חמישה כדורים ידעתי בוודאות שיריתי.
כנראה שמישהו במקום הספיק קצת לתחקר אותי כי פנו אלי עיתונאים שביקשו לדעת ממני מה קרה ואם יריתי (התקשרו אלי הביתה וביקשו את הסללולרי) לא הייתי מרואיים יעיל כי לא הצלחתי להיזכר בפרטים. גם מה שאני כותב עכשיו זה רק בגלל עשרות (!) ניסיונות לשחזר את מה שהיה.

אני מניח שיש פה מי שמעוניין לדעת מה יריתי, אז התשובה היא שיריתי כדור ראשון רגיל (כנראה מתצורת תעש) וארבעה כדורי הידרה שוק. האקדח יריחו בייבי (941FS) והטווח כ15 מ'. המטווח האחרון שעשיתי לפני הארוע היה בערך חודש קודם ויום אח"כ הלכתי לבצע עוד מטווח.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 11 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר