לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-09-2005, 18:26
  Israeli DF Israeli DF אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.08.05
גיל 18
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nimniforever שמתחילה ב "למה מתגייסים דווקא בגיל 18?"

מסמל ברוב מדינות העולם את הזמן שבו האדם מסיים לגבש את זהותו.
בגיל זה הוא מקבל משמעת עצמית, דעה על נושאים מסויימים, מגלה את ה"אני הפנימי" שלו וכו.

באזורים באפריקה למשל, בערך בגיל 18, נער שרוצה להוכיח את בגרותו לשבט שבו הוא נמצא הוא תופס נחש או הורג דוב ומביא את הפגר לשבט להוכחה. בישראל, לתפוס נחש לא ייתן לך כלום חוץ מתור לפסיכולוג ולכן מתגייסים לצבא.

למה דווקא גיל 18?
כל מה שנאמר על תמימות זה שטויות. הצבא לא ייקח אותך כי אתה עדיין "תמים". עובדה שיש אנשים שכ-ן מתגייסים בגיל 25, 30 ואף 40.
פשוט מאוד, אם האדם מעצב את דמותו האישית בגיל הזה אין זמן יותר מתאים מלחנך אותו למשמעת עצמית, שליטה, ריכוז מקסימלי, אחריות עצמית, עבודת צוות, ידע בסיסי, אהבת הארץ, הגנה על המולדת וכ'ד.

חומר למחשבה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-09-2005, 14:54
  XeNo XeNo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי OSkAR שמתחילה ב "בנאדם חייב להיות מוכן למות..."

בקשר ללמות למען המולדת אני מסכים .
ובקשר לקטע של הערכים.... זה קטע מאוד בעייתי והצבא זה סה"כ 3 שנים. ערכים צריכים לבוא בראש ובראשונה מהבית, ואחרי זה מבית הספר. לצערי בתי הספר במדינה הזאת (לפחות אלה שאני הייתי בהם) אפשר להגיד שנמאס להם להחדיר בנוער של היום ערכים. אנשים גונבים ואומרים עליהם איזה כלים הם. משהו דפוק בזה לפי דעתי זה לא נכון ככה וזה לא אמור להיות ככה. עוד כמה דוגמאות:
יום הזיכרון לחללי צה"ל. בכניסה לית הספר שלי יש אנדרטה עם שמות הנופלים. ביום הזיכרון עושים משמר כבוד לנופלים - זוג עומדים דום במשך רבע שעה וכל פעם מתחלפים. כל הזמן שעמדתי שם, עשיתי את זה 4 פעמים, וככה גם החברים שלי, נצמדו אלינו כל מיני יצורים שהיו מנסים להצחיק אותנו והיו עושים לנו פרצופים ומסתכלים עלינו כמו מוזרים. באותו זמן הרגשתי זעם כזה... הייתי לוקח את הידיים שלהם תוקע אותן בצירים של הדלת ופותח את הדלת בכל הכח עליהן.

עוד דוגמא: יום השואה. יש צפירה, כולם עומדים , היינו במגרש הכדורסל. פתאום איזה חתיכת חרא , מדלג לו בריצה ומשתין במגרש הכדורסל באמצע הצפירה.

עוד דוגמא קטנה- חלקחם בטח יצא לו להתמודד עם בעייה כזאת- אתם במונית, ואדם מבוגר רוצה לעלות. יש מקום רק בקצה המונית. מה עושים? "והדרת פני זקן" מכירים? אז קמים מהכיסא ונותנים את המקום שלך שהוא בקדמת המונית.

כאן מתחלקים ל2 מחנות- אלה שיגידו אני פראייר.
ואלה שיגידו, גם אני ככה.

דוגמאות מהחיים, וזה עוד ממש בקטנה ויש עוד הרבההההההה מה לכתוב אבל זה לא פורום מה שבראש וכבר סטינו מהנושא, אבל זאת דעתי בקשר לערכים ואני לא חושב ש 3 שנים יטמיעו ערכים שלא הצליחו להטמע ב18 שנים שקדמו לגיוס.
אז ערכים?...זה מאוד בעייתי בארץ הזאת. ו

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:40

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר