לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2005, 10:11
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
המפונים מחבל עזה ממשיכים לשלם משכנתא על בתיהם ההרוסים

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3143575,00.html
הבתים בעזה נהרסו אבל המפונים ממשיכים לשלם משכנתא

התשלומים מופחתים מחשבונות המפונים, למרות שלא קיבלו את בתי הקבע החדשים
עופר פטרסבורג ודני אדינו אבבה

המפונים מחבל עזה ממשיכים לשלם את המשכנתא על בתיהם ההרוסים. כך עולה מבדיקת "ידיעות אחרונות". חוק פינוי-פיצוי קובע, כי תשלומי המשכנתא ימשיכו לרדת מחשבונות בעלי הבתים כבטחונות לביתם העתידי.

בעקבות זאת, נאלצים המפונים להמשיך לשלם את המשכנתא, למרות שביתם הקודם נהרס והם טרם קיבלו מקום מגורי קבע. המפונים דורשים כי המשכנתא תוקפא עד כניסתם לבית החדש. שושי מנשה מהיישוב ניסנית: "זה אבסורד שכרגע אין לי כלום כמעט. אני משלמת כסף ממה שאין לי על הבית שהרסו לי. יותר אבסורד מזה: המדינה ממשיכה לשלם שכר דירה לקיבוץ כרמיה, 450 דולר על קרווילה שאני לא גרה בה, אלא נאלצת לגור במלון עד שתהיה מוכנה. כל ההתנהלות הזו מבישה ומעציבה אותי".

יניב בן חגי-לוי, שהיה מזכיר היישוב אלי סיני: "אני משלם 2,200 שקל בחודש למשכנתא, סכום גדול למי שלא קיבל עוד כלום מהמדינה. מבחינה חוקית הם צודקים, אבל יש פה בעיה מוסרית למראית עין. כאילו אמרו לך תמשיך לשלם, לגבי הפיצויים עוד נדבר".

ממינהלת סל"ע נמסר בתגובה: "המפונים קיבלו כסף בסכום שווה ערך לבית שהיה להם, וימשיכו לשלם משכנתא וירטואלית. התושבים לא מכרו את בתיהם הישנים ולא סגרו את המשכנתאות עליהם".

במקביל, מתברר כי מאות משפחות מסרבות לחתום על בקשת הפיצוי, ובעקבות זאת נקלעו למשבר כלכלי. מינהלת ההתנתקות מעניקה מקדמה של 50 אלף שקל למשפחה, לצורכי התארגנות, עם הגשת הבקשה לפיצויים. מבדיקת "ידיעות אחרונות" עולה כי בפועל מסרבות 400 משפחות, רובן מהישובים האידאולוגיים, לחתום על הבקשה לקבלת הפיצוי ומצבן הכלכלי הורע. בכפר דרום ובשירת הים, לדוגמא, רק בודדים הגישו בקשה.

במינהלת ההתנתקות מבטיחים כי תהליך קבלת הפיצוי המלא - 1.4 מיליון שקל בממוצע למשפחה - יסתיים בתוך חודש עד חודש וחצי מיום הגשת הבקשה לפיצוי.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר