לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום לימודים. אנו מאחלים לכל הגולשים שנת לימודים מוצלחת חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > לימודים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2004, 19:04
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הויכוח התרבותי הראשון- בעד או נגד תלבושת אחידה"

אין לי כוונה להאריך יותר מדי, אז נתחיל.
תלבושת אחידה נועדה להראות על איחוד, על העובדה שכולם מאותה מסגרת מסויימת. וזה נהוג לא רק במסגרות חינוכיות, אלא גם במסגרת עבודות מסויימות, ועוד.
כיום, התלבושת האחידה איבדה את המטרה שלה. אפילו התומכים המובהקים שלה לא מתייחסים כבר לנושא האחידות אלא מתרצים את הצורך ב- "זה יותר זול מלקנות חולצות יקרות" או "זה מצמצם את המעמדות בין התלמידים". שלפי דעתי, זה בולשיט אחד גדול.
אם כבר תלבושת אחידה- אז עד הסוף. צבע אחיד, חליפה מלאה. פחות מזה? עדיף כבר לבטל, לא תורם לכלום
בבתי ספר שהתחילו בכלל את כל הנושא של תלבושת אחידה- גם למורים יש סוג של תלבושת אחידה (בעיקר בבתי הספר הפרטיים באנגליה). בארץ, המורים באים כמעט תמיד בצורה שתלמיד שהיה בא לבית ספר עם זה, גם בלי תלבושת, היה עף הביתה. לתרץ ולהגיד שמעמד המורים הוא לא כמעמד התלמידים, זה תירוץ גרוע- העניין הוא שאי אפשר לצפות ממישהו שאמור ללמוד, ואמור לראות במורה שלו כדוגמא, שלא לקבל מסרים כפולים.

חזרה לפורום
ישן 16-11-2004, 17:35
צלמית המשתמש של _A_N_
  _A_N_ _A_N_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
שלח הודעה דרך MSN אל _A_N_
בעד
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "הויכוח התרבותי הראשון- בעד או נגד תלבושת אחידה"

התלבושת: מכנסי ג'ינס וחולצה בצבעים מסויימים עם סמל בית הספר.

1. תלבושת אחידה טובה בכך שהיא מאחדת את התלמידים. לדעתי, גם תלבושת שלא אחידה מבחינת בידיוק אותו בד ואותה גזרה, מספיקה לגרום לתחושה של אחדות בין התלמידים, ייחודיות מבתי ספר אחרים (לא סנוביזם!) ולעיתים לטשטש בין המעמדות החברתיים (בעיקר בכתות נמוכות). יש בין בני האדם כל כך הרבה הבדלים, מה יקרה אם נאבד אחד? אולי בבתי הספר תתחיל האחדות?

2. תלבושת אחידה הרבה יותר נוחה. אין צורך לעמוד מול המראה בבוקר בניסיון לחשוב מה ללבוש, אלא פשוט מוציאים פריט מערמת התלבושת.

3. תלבושת לא פוגעת בחופש הביטוי של התלמידים. במסגרת תלבושת הנהוגה כיום בישראל (בבתי ספר בהם יש תלבושת), יש מקום ביטוי של טעם – ניתן ללבוש כל מיני סוגי גזרות. אם את רוצה לראות ולהראות, את יכולה ללבוש חולצה, תקנית, צמודה. אם בא לך על זרוק, את יכולה ללבוש חוצה, תקנית, הגדולה ממידותיך וכו' (כנ"ל לגבי בנים). חירותו של התלמיד לא מתבטא רק בתלבושת ובחברה דמוקרטית יש צינורות נוספים להביע דעה, לא רק ע"י לבוש.

4. אם מקפידים על תלבושת אחידה מגיל צעיר זה מפתח משמעת מצד תלמידים. להכריח שמיניסט להתחיל לבוא בתלבושת נגד רצונו – זה לא עוזר, אבל אולי אם היו מקפידים (הורים ומורים) על הנושא מבית ספר יסודי, הוא היה בא עם תלבושת ואולי גם מנסה ללמוד משהו במסגרת בית הספר.

5. בית ספר זו לא תצוגת אופנה! זו אולי קלישאה אבל נכון. בשביל מי מתלבשים כשהולכים לבית ספר? זה לא יעזור לנו במבחנים, או בריכוז. רוב התלמידים מוצאים בני זוג מבתי ספר אחרים, אז גם בשבילם לא משקיעים בלבוש. לבית ספר באים לרכוש השכלה, לא? אם את/ה לא מעוניין ורוצה ללכת כל יום כאילו את/ה באמצע תצוגה, מה את/ה עושים בבית ספר? (כתות י' ומעלה...כאשר כבר חוק חינוך חובה לא חל עליהם) .

דרך אגב – יש לי מורה בבית הספר שבא בתלבושת (חובה זו חלה על התלמידים)...

(ומצטערת על האורך)
חזרה לפורום
ישן 16-11-2004, 20:30
  משתמשת נקבה LiNoR LiNoR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
מצטערת לומר אבל... BULLSHIT.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי _A_N_ שמתחילה ב "בעד"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי _A_N_
התלבושת: מכנסי ג'ינס וחולצה בצבעים מסויימים עם סמל בית הספר.

1. תלבושת אחידה טובה בכך שהיא מאחדת את התלמידים. לדעתי, גם תלבושת שלא אחידה מבחינת בידיוק אותו בד ואותה גזרה, מספיקה לגרום לתחושה של אחדות בין התלמידים, ייחודיות מבתי ספר אחרים (לא סנוביזם!) ולעיתים לטשטש בין המעמדות החברתיים (בעיקר בכתות נמוכות). יש בין בני האדם כל כך הרבה הבדלים, מה יקרה אם נאבד אחד? אולי בבתי הספר תתחיל האחדות?

2. תלבושת אחידה הרבה יותר נוחה. אין צורך לעמוד מול המראה בבוקר בניסיון לחשוב מה ללבוש, אלא פשוט מוציאים פריט מערמת התלבושת.

3. תלבושת לא פוגעת בחופש הביטוי של התלמידים. במסגרת תלבושת הנהוגה כיום בישראל (בבתי ספר בהם יש תלבושת), יש מקום ביטוי של טעם – ניתן ללבוש כל מיני סוגי גזרות. אם את רוצה לראות ולהראות, את יכולה ללבוש חולצה, תקנית, צמודה. אם בא לך על זרוק, את יכולה ללבוש חוצה, תקנית, הגדולה ממידותיך וכו' (כנ"ל לגבי בנים). חירותו של התלמיד לא מתבטא רק בתלבושת ובחברה דמוקרטית יש צינורות נוספים להביע דעה, לא רק ע"י לבוש.

4. אם מקפידים על תלבושת אחידה מגיל צעיר זה מפתח משמעת מצד תלמידים. להכריח שמיניסט להתחיל לבוא בתלבושת נגד רצונו – זה לא עוזר, אבל אולי אם היו מקפידים (הורים ומורים) על הנושא מבית ספר יסודי, הוא היה בא עם תלבושת ואולי גם מנסה ללמוד משהו במסגרת בית הספר.

5. בית ספר זו לא תצוגת אופנה! זו אולי קלישאה אבל נכון. בשביל מי מתלבשים כשהולכים לבית ספר? זה לא יעזור לנו במבחנים, או בריכוז. רוב התלמידים מוצאים בני זוג מבתי ספר אחרים, אז גם בשבילם לא משקיעים בלבוש. לבית ספר באים לרכוש השכלה, לא? אם את/ה לא מעוניין ורוצה ללכת כל יום כאילו את/ה באמצע תצוגה, מה את/ה עושים בבית ספר? (כתות י' ומעלה...כאשר כבר חוק חינוך חובה לא חל עליהם) .

דרך אגב – יש לי מורה בבית הספר שבא בתלבושת (חובה זו חלה על התלמידים)...

(ומצטערת על האורך)

אין דבר כזה סנוביזם, ואני פשוט מאוד נ-ג-ד תלבושת בי"ס,
כשזה סתם הוצאה מיותרת,
נניח שאני צריכה ללכת לבי"ס עם תלבושת בי"ס, וכל החולצות בי"ס שלי בכביסה, מה אני עושה?!
נדפקתי ככה כמה פעמים, ולא היה לי מה לעשות והעיפו אותי הביתה בגלל שלא באתי עם חולצת בי"ס מכיוון שהיא הייתה בכביסה (וקניתי איזה 10..)
בכל מקרה, אני מאוד נגד זה, עדיף לי לקחת איזה חולצה יפה בצורה אקראית מהארון וללכת איתה מאשר לחפש חולצות עם סמל בי"ס שמסתובבות כל היום על החבל של הכביסה ולפעמים מוחבאות בארון,
זוהי דעתי.

חזרה לפורום
ישן 16-11-2004, 18:38
צלמית המשתמש של or_chik
  or_chik or_chik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל or_chik שלח הודעה דרך MSN אל or_chik
נגד? בעד?

הנה הנימוקים שלי:

התלבושת האחידיה היא הדבר שמאפיין מאוד את בית הספר.
לכל בית ספר יש תלבושת אחידה משלו, וכך אפשר לשייך כל תלמיד לביה"ס שלו, ומאחד את התלמידים בבי"ס.
התלמידים הבעיתים ביותר אלו תלמידי ז' ותלמידי י"ב (לא מזמן הוצא חוק המחייב גם את בתי הספר היסודיים גם בלבישת תלבושת אחידה).
ועכשיו לנימוקים:

תלבושת אחידה-ללא לחץ!!!
התלבושת גוזלת מכם את הלחץ החברתי תלמידים יקרים! וזאת כיצד?
תלמיד, שישקיע מאמץ בבוקר במציאת בגדים מתאמים, כל הדרך ילך בפחד לבה"ס כי הוא מפחד איך יגיבו אנשים על הבגד שלו, האם הוא באופנה, לא באופנה, בעונה ולא בעונה, חשוף,שקוף,סגור, עכור, וההרגשה הזאת פשוט אוכלת את הבנ'דם מבפנים! אנשים ככה מרגישים כאילו הם הולכים בתחפושת ברחוב והם חושבים שזה לא פורים! (מלחיץ, לא?) והכרתי לא מעט תלמידים שחוו את החוויה הזאת.

זול-פשוט-וקל.
מה לעשות, חולצות עולות כסף, ואנשים קונים אותם.
כדי לצאת מהיפנוזת חנויות הבגדים יש לפתור תרגיל קטן (זה פורום לימודים, אל תשכחו!).
24 שעות ביממה.
8.5 שעות שינה.
8.5 שעות לימודים.
שעה וחצי של עיסוקים בסיסים (בבוקר-ציחצוח שיניים, ארוחות שונות ביום).
0.75שעה של שיעורי בית ותחביבים קטנים (מחשב, טלויזיה)
--------
4.75 שעות של בילויים, חברים, טיולים וכל מה שאתם רוצים!
אז בשביל משהו כמו 5 שעות אתם תקנו 50 חולצות?, שימו לה- את רוב הזמן אתם מבלים בשינה, ואחרי זה אתם "מבלים" בביה"ס, אם אתם צריכים חולצות, כדאי שתשקיעו יותר בחולצות ביה"ס, גם יותר זולות, וכפי שראיתם יותר שימושיות (הכתבה הולכת ונהיות יותר מפחידה,מה?).
כמובן הנימוק הידוע שאתם לא צריכים לבחור מה ללבוש בבוקר, גם נכנס לכאן.

יש מצב-לכל מצב.
תלבושת אחידה היא די נוחה, בסה"כ חולצת טריקו חלקה עם איזה קשקוש בצד, שמתאימה לכל מצב, היא לא איזה חולצה מסוגננת (על הסגנוּן דיברנו כבר בסעיף הראשון) שממש לא נוח ללבוש אותה, לוחצת, מגרדת, מספיק לנו חולצת טריקו פשוטה!
חוץ מזה, עם החולצה אתם יכולים להיות בשיעור ספורט, ספרות, ספָּרות, מיקוביטכנולוגיה, וטריגונומטריה.
אתם לא צריכים להחליף כל הזמן בגדים.

אני מסכים עם איתי מאיר, שאמר "אם תלבושת אחידה אז עד הסוף",אבל איתי, "דרך ארץ קדמה לתורה" ולכן קודם שתהיה תלבושת נוחה, שהתלמידים יסכימו לה,קודם הנוחות ורק אח"כ איך שהתלמידים יראו בעיניהם של העוברים והשבים כאנשים מתורבתים.

שאר הנימוקים האחרים (למנוע אפליה כלכלית,לחסוך זמן) כבר ידועים לכם, בטח כתבתם מלא פסקאות על התלבושת הזאת. אך לפי דעתי, הנימוקים האלו הם די הגיוניים, ואנחנו צריכים לרשום לכם נימוקים שישכנעו אותכם לחשוב כמו שאנחנו חושבים, לא להתבסס על ההיגיון שלכם.
ההיגיון שלכם יאמר שתלבושת אחידה טובה, ההרי לכם הנימוקים.

חזרה לפורום
ישן 23-11-2004, 21:35
צלמית המשתמש של איתי מאיר
  איתי מאיר איתי מאיר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.02
שלח הודעה דרך ICQ אל איתי מאיר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי or_chik שמתחילה ב "נגד? בעד?"

אני לא מסכים איתך.
אותי אף פעם בגדים לא הלחיצו, ואף פעם לא חשבתי בדרך לבית ספר משהו בסגנון שאמרת, להיפך- לדוגמא היו הרבה מקרים שהתלבושת האחידה מטרידה אותי בשאלות "היום הייתי צריך לבוא בחולצה להתעמלות\לטקסים?" וכדומה.

מה גם שהתלבושת האחידה לא נוחה במיוחד. אישית נוח לי רק עם גופיות, אני לא סובל שרוולים, אפילו היום כשהייתי מצונן, ובקושי זזתי, הלכתי חצי יום עם גופיה. ואני מכיר אנשים שבדיוק הפוך, והתלבושת חורף לא מספיקה להם.

ומי שלובש חולצה לא נוחה רק כי היא אופנתית, הוא טיפש- וזה לא באחריות משרד החינוך לעזור לו. זה יעבור לו לבד, בלי עזרה, שלמעשה גורמת לו רצון עז להתמרד וללבוש עוד יותר חולצות כאלה.

ותלבושת אחידה לא נועדה להיות נוחה. לטעון בעד התלבושת האחידה בגלל שהיא נוחה, זה כמו לטעון שמקדונלדס זה בריא כי הכיסאות שם בנויים בצורה שמאפשרת ישיבה נוחה. זה טיעון צדדי, ולא קשור לנקודה העיקרית.

חזרה לפורום
ישן 18-11-2004, 16:07
צלמית המשתמש של jolynana
  jolynana jolynana אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.03
אני בעד

אני בעד תלבושת אחידה מסיבה אית שאולי היא שונה מהסיבות אותן פירטתם כאן.
ממרום שנותיי (27) אני יודע שכדי שדברים יעבדו כמו שצריך ,עליהם להיות תחומים במסגרת , והתלבושת האחידה היא מסגרת .
חשבתם פעם למה בצבא יש מדים ? הרי הם לא נוחים בכלל , והנעליים הצבאיות ? זה סיוט ! זוג נייק לא יותר נוח ? או דוקטור מרטינס עם רותים משהו קצת יותר עמיד. אבל לא - המדים הם שעושים את המסגרת כמו הקריאות הקשב וכו.
כשאתם בתלבושת אחידה כולם שווים. כולם צריכים לעשות מה שאומרים להם כולם ללא יוצא מן הכלל צריכים להתנהג נכון ובהתאם לכללים.
כשהייתי תלמיד ביסודי כמדומני , החליטה אחת המורות שאיננו נותנים לה את הכבוד הראוי לה והחליטה שכאשר היא נכנסת לכיתה עלינו לעמוד ולקרוא בקול " בוקר טוב המורה" והיא החלה לעשות לנו "סידרת דיסטאנס" בהתחלה התרעמנו מי היא שתגיד לנו להתנהג ככה. לאט לאט הבנו שהיא צודקת שיעורים אצלה הפכו לשקטים ללא הפרעות.
מסגרת מסגרת ושוב מסגרת
אני בעד
במיוחד עם מה שקורה עכשיו בבתי הספר :כל יום קוראים ידיעות בעיתונים על אלימות נוער בכלל ואלימות נוער כנגד מורים בפרט.
בזמני מורה היה קדוש. היינו מדברים אליו ביראת כבוד וכאשק עשינו משהו לא בסדר היינו חוטפים על הראש מההורים , לא כמו עכשיו שכל אם בטוחה שה"תכשיט" שלה תמיד צודק והולכת לדפוק מכות למורה בגלל זה.
בקיצר אני בעד
חזרה לפורום
ישן 22-11-2004, 19:45
צלמית המשתמש של Segmany
  משתמש זכר Segmany Segmany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.01
Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
דעתי בנושא

אם היו שואלים אותי את אותה שאלה 8 שנים קודם לכן, סביר להניח שהייתי נגד. כל השיקולים שלנו כתלמידים בבית הספר היסודי, חט"ב ותיכון, בתוך המסגרת, להתנגדות לתלבושת האחידה הם שיקולים מקובלים - הרי מי באמת רוצה ללכת כל השבוע עם טישרט חלק עם סמל של בית ספר שעלה לנו במקרה הטוב כ15 ש"ח שסביר להניח שלא היינו קונים אותו במקרה רגיל גם אם הוא היה נמכר בחנות של הכל בדולר. הבעיה היא שכשאנו בתוך המסגרת, אנחנו לא מסתכלים על העניין הרחב של העניין.

כיום אני בעד. למעשה, אני בעד שהתלבושת האחידה תהיה ממש תלבושת אחידה ולא חולצה אחידה ותלבושת אחידה לא רק לתלמידים אלא גם למורים.

לתלבושת אחידה יש 3 מטרות עיקריות:

1. עוני. כן איתי, מה לעשות - אנחנו חיים במדינה שיש בה פערים חברתיים. זה לא חדש ומי שלא מאמין שיעשה חיפוש באינטרנט ויגלה שבשנים האחרונות יש יותר ויותר התנקלויות לילדים מהמעמד הנמוך ע"י ילדים מהמעמד הגבוה. בת"א היה לא מזמן סיפור על מישהו שהלך לבית הספר עם בגד בעל סמל חיקוי של נייק והפסיק ללכת לבית הספר כי צחקו עליו.

2. זיהוי. הטענה הזו בעייתי קצת כי יש מי שיטען שזה לא בעיה לקנות חולצה כזו ופשוט להכנס לבית הספר. ת'אכלס זה נכון, אבל מספיק שזה ימנע 50% מהמקרים זה עשה את שלו. אני למשל זוכר מקרים שבהם הרבה אחרי שסיימתי תיכון יכולתי להכנס חופשי לבתי ספר שלא הקפידו בהם על תלבושת אחידה ולעומת זאת כשרציתי להכנס למקום שכן הקפידו בו חוייבתי להציג תעודת זהות. זה פרט שנראה שולי אבל הוא חשוב גם מבחינה פלילית וגם לאומנית.

3. משמעת. הפרט אולי הכי חשוב. אנחנו מדברים על מסגרת שהתפקיד שלה להעניק חינוך בסיסי לנוער (אמורה לפחות) - תלבושת אחידה, כמו בכל מסגרת אחרת שקיימת, היא דבר שאמור לשמור את המסגרת הבית סיפרית כמקום מכובד עם כללים. תלבושת אחידה היא אחד מאותם כללים שבית הספר צריך להקפיד עליהם. למה הדבר דומה? תחשבו למשל על חברת אגד. למה בעצם לכל נהגי האוטובוסים יש תלבושת אחידה?! כי זה סמל של מוסד שמכבד את עצמו. זהו אחד העניינים שיגרמו לנוער להבין שבית הספר הוא מוסד מכובד עם כללים ברורים שהתלבושת היא אחד מהם והיא ההכי בולטת לעין.

בית הספר הוא לא מוסד דמוקרטי, ואסור לו להיות דמוקרטי, כי אם הוא היה כזה לא היינו שומעים על מקרה חריג של אלימות נגד מורים ותלמידים בנתניה אלא על מקרה חריג של יחס טוב למורים ותלמידים ברמת השרון. התלבושת האחידה היא פרט קטן אבל חשוב בלמנוע מבית הספר להפוך למקום חסר תרבות וחסר כללים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר