לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-10-2005, 19:20
  משתמש זכר פומי פומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.03
שאלות לגבי משטרה צבאית (בעיקר כח-100) ולוט"ר

אהלן כולם,

יש לי כמה שאלות בקשר למשטרה צבאית
[כח 100]
1. כח 100 עושה קורס לוט"ר, האם זה אומר שהם גם מקבלים את הסיכות של לוט"ר?
2. אפשר להתקבל לכח 100 מפרופיל 72 ומעלה, אך שמעתי שבשביל להשתתף בקורס לוט"ר צריך פרופיל 97 ללא סעיפים פוסלים, איך הקושי מסתדר?
3. האם כל חבר בכח 100 מקבל אקדח, או רק הפז"מניקים?
4. האם ידוע על מחזור כלשהו של חברי כח-100 שקיבלו קורס צניחה כצ'ופר?

[מ.צ.]
5. השוטרים הצבאיים הולכים עם כובע שוטרים לבן, חגורות לבנות ומשהו על הכתף.
האם רק שוטרים צבאיים הולכים עם זה? כי ראיתי בטקסים של מ.צ. שכולם היו עם חגורות וכובעים לבנים. האם הם היו כולם שוטרים, או שכל החיילים במ.צ. הולכים עם התוספים הלבנים בטקסים \ מועדים (כמו יום הזכרון לדוגמא).

[כללי]
6. מה זה צלף טרור?

תודה רבה מראש לעוזרים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2005, 01:02
  ProphecY ProphecY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פומי שמתחילה ב "שאלות לגבי משטרה צבאית (בעיקר כח-100) ולוט"ר"

1. לא יודע בוודאות, סביר להניח שכן.
2. איפה שמעת שכדאי לעבור קורס לוט"ר צריך 97 בלי פוסלים?
3 לא יודע
4 שמעתי שבגלל המצב עכשיו "צ'ופרים" כאלה הם ממש נדירים, וכוח 100 ממש אבל ממש לא צריכים את ההכשרה הזאת

6 צלף טרור הוא לוחם שעבר קורס צלפי טרור, כמו קורס צלפים אבל שמועבר על ידי מדריכי צליפת לוט"ר, קשה ותובעני יותר מקורס רגיל (מן הסתם). אין הרבה מידע עליו בשום מקום שאני מכיר לפחות.
ממה שיוני 20 (משרת ביחידה מובחרת) סיפר פעם בפורום אחד ההכשרות שם היא שכיבה ממושכת בעמדת ירי שלאחר פקודת אש כל הצלפים צריכים להוריד את המטרות בבת אחת. נשמע קל אבל קשה מאוד לשכב ולהסתכל בכוונת מבלי להניד שריר לאורך זמן.

ישן 07-10-2005, 16:48
צלמית המשתמש של M_0sSaD
  M_0sSaD M_0sSaD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.11.03
שלח הודעה דרך AIM אל M_0sSaD
כןח-100 (שוב,חחח)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פומי שמתחילה ב "שאלות לגבי משטרה צבאית (בעיקר כח-100) ולוט"ר"

1.עושים קורס לוט"ר לא מקבלים סיכה . אתה מדבר על הסיכה עם החתול זו היא סיכה של קצין לוט"ר או מדריך לוט"ר, לא כל אחד העובר הכשרה מקבל אותה.

2.לכוח-100 ניתן להתקבל עם פרופיל 64 אבל אתה זקוק לאישור מרפוא המאשר לך אימון לוט"ר, נכון בעיקרון רק בעלי פרופיל 72 יכולים להיכנס לבסיס אדם ולעסבור את ההכשרה.

3.כל חבר בכוח מקבל אקדח כחלק מהציוד האישי כמו רימוני גז , מסכת גז וכ'ו.
(לא יוצאים עם האקדח הביתה האקדח הוא נשק יחידתי ולא נשק אישי)

4.כל הקורס עצמו לא יקבל בחיים קורס צניחה , אבל לכל מחזור יש מצטיין קורס והמצטיין מקבל צ'ופר תלוי בהקצאות , לפעמיים זה קורס צניחה , או קורס צלפים וכ'ו.

5. כל חיילי המשטרה הצבאית שעברו טירונות שיטור ילבשו עליהם כובע , סרט מ.צ וחגורה לבנה כלל כל החיילים , כוח 100, מעברים,שיטור ,כליאה, חקירות ובילוש , העניין נוגע גם לקצינים ונגדים ההבדל של הקצינים הוא שהסרט שהם לובשים על היד זה לא סרט מ.צ אלא סרט קמ"צ(קצין משטרה צבאית).
מקווה שעזרתי לך.

ישן 07-10-2005, 17:08
  John18m John18m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05

1. ללוט"ר אין "סיכות", זה לא קורס חובשים או קורס צלפים שאתה מקבל סיכה כדי להראות שעברת את הקורס הזה.
בלוט"ר יש סיכה אחת, שהיא גם הסמל של היחידה, שאותה מקבל רק מי שעבר את הקמ"ש (קורס משקי לוט"ר), שאלה האנשים שמעבירים את הקורס.
2. בכל הפלס"רים וגם ביחידת דובדבן אפשר להתקבל מפרופיל 82 +, וזה פרופיל מספיק בשביל מה שעושים בלוט"ר. חוצמזה, ההקמה של כח 100 לא בדיוק "סטנדרטית", כלומר הם לא עושים מה שכולם עושים שם, היא יותר קצרה (וגם יותר קלה).
6. ההבדל בין צלף טרור לבין צלף חי"ר הוא שצלף טרור מתמחה בארועי טרור ובמתארים אזרחיים.
למי שאמר שהצלפים בארץ (צלפי הטרור לפחות) הם ממש כמו במערב, אז הוא טועה בענק.
כל השיטות עבודה שונות, וזה משהו שממש לא כדאי לפרט כאן.
אבל משהו שכן כדאי לדעת הוא למה באמת יש צורך בצלפי טרור אם יש צלפי חיר?
לאחר האירוע בבית הספר במעלות (נדמה לי), שצלף של סיירת מטכ"ל פגע בחזה של המחבל במקום בראש שלו, ובשל כך המחבל לא מת והמשיך לירות - החליטו לפתח את תחום הצליפה למקרים יותר ספציפיים (שאותם אתה יכול לנחש), והמוטו של צלפי הלוט"ר הוא שכל כדור אמור לפגוע בראש של המחבל ולהוריד אותו בכדור אחד, או כמו שהמשפט המפורסם אומר - One shot - one kill.
בעוד צלפי חי"ר מיומנים לדברים אחרים בכלל.

שיהיה בכיף, ואם יש עוד שאלות על תחום הלוט"ר אשמח לענות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פומי
אהלן כולם,

יש לי כמה שאלות בקשר למשטרה צבאית
[כח 100]
1. כח 100 עושה קורס לוט"ר, האם זה אומר שהם גם מקבלים את הסיכות של לוט"ר?
2. אפשר להתקבל לכח 100 מפרופיל 72 ומעלה, אך שמעתי שבשביל להשתתף בקורס לוט"ר צריך פרופיל 97 ללא סעיפים פוסלים, איך הקושי מסתדר?
3. האם כל חבר בכח 100 מקבל אקדח, או רק הפז"מניקים?
4. האם ידוע על מחזור כלשהו של חברי כח-100 שקיבלו קורס צניחה כצ'ופר?

[מ.צ.]
5. השוטרים הצבאיים הולכים עם כובע שוטרים לבן, חגורות לבנות ומשהו על הכתף.
האם רק שוטרים צבאיים הולכים עם זה? כי ראיתי בטקסים של מ.צ. שכולם היו עם חגורות וכובעים לבנים. האם הם היו כולם שוטרים, או שכל החיילים במ.צ. הולכים עם התוספים הלבנים בטקסים \ מועדים (כמו יום הזכרון לדוגמא).

[כללי]
6. מה זה צלף טרור?

תודה רבה מראש לעוזרים.
ישן 07-10-2005, 19:40
  משתמש זכר פומי פומי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.03
כן, אבל אתחיל בהקדמה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי John18m שמתחילה ב "1. ללוט"ר אין "סיכות", זה לא..."

תודה לכל העונים, פחדתי שהאשכול על מ.צ. יענה בבוז בגלל המוניטין שיש לחייל, אבל הצלחתם להפתיע אותי. תודה רבה.

דבר שני, בנוגע ללוט"ר-
אמרת שכח 100 עובר הכשרה יותר בסיסית בקורס, עד כמה זה משפיע על אופי הקורס בהשוואה לחיילות אחרים? - אם אפשר לפרט בנושא, אז תודה.

מה הנהלים ליציאה לקורס מש"קיי לוטר?
אני מתאמן בטאייקוונדו, בעל חגורה שחורה, עם נסיון בתחרויות בחו"ל ובנוסף בעל תעודת מדריך מוסמך מווינגייט + נסיון פרקטי באימון. האם דבר שכזה יכול להשפיע על האיתור למפקדי לוט"ר?
ובכלל, איך הולך האיתור לתפקיד הזה?
האם בזמן הקורס החייל מאותר?
האם יש דרך להגיע אל זה גם בלי לעבור את הקורס?
האם ההבדל בהכשרה של כח-100 בלוט"ר תפגע באפשרות שלי להיות מאותר לדבר כזה, היות והקורס שונה?

הרבה שאלות, אבל אני אשמח מאד לקבל עליהן תשובות, מכל אחד שמבין בנושא, היות ואני ממש לא מתמצא בכל העניין של לוט"ר

ישן 07-10-2005, 20:06
צלמית המשתמש של M_0sSaD

אז ככה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פומי שמתחילה ב "כן, אבל אתחיל בהקדמה"

קורס לוט"ר הוא קורס לוט"ר אין הבדל בין מה שכוח-100 לומדים לבין מה שפלס"ר גבעתי לומדים.
"מפקד לוט"ר" לא מכיר את המושג הזה יש מש"ק לוט"ר, תשמע אפשר להגיע לתפקיד הזה רק אם עברת את ההכשרה ואתה תמצא מתאים ,לאחר תקופה מסוימת של שחיקה בשטח אתה תצא להיות מש"ק לוט"ר .
בקשר לטיקוואנדו אני לא ידוע עד כמה זה יכול להשפיע אבל אני בטוח שזה יוסיף.
אתה תאותר בזמן הקורס התשובה אני מאמין תתקבל בסוף הקורס אבל אתה לא תיכנס לתפקיד ישר לאחר מכן אלא אחרי כמה זמן של חפיפה בשטח.
אין לי שמץ של מושג אייך הולך האיתור אבל אני מאמין מה שהכי עונה לקטגוריות שלהם.
ז"א אם היית מתאמן בטיקוואנדו ובקרבות בחו"ל ויש לך נסיון אני מאמין שזה יעזור לך.

שיהיה בהצלחה.

רק שתדע אם אתה מתגייס למ.צ לא בטוח שבמחזור לך יהיה קורס של כוח-100

נערך לאחרונה ע"י M_0sSaD בתאריך 07-10-2005 בשעה 20:13.
ישן 07-10-2005, 20:46
צלמית המשתמש של M_0sSaD

תשמע
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי פומי שמתחילה ב "[font=Verdana][size=2]כן, אני..."

לגבי המש"ק אני לא אתווכח איתך למה המשמעות של מפקד זה קצין אבל שיהיה.

אתה יכול לעשות כזה דבר עם לא נפתח מחזור של כוח100 בטירונות שלך תבקש מהתחלה מהמפקדים שלך שאתה רוצה כוח100 אגב כשתגיע לבה"ד13 תיצור איתי קשר תגיד לי מי המפקדים שלך אולי אני אוכל לעזור לך.
ככה אם מהתחלה יראו שאתה רוצה כוח100 ולא יפתח יציעו לך תפקיד אחר ולאחר שתגיע לאן שתגיע את תגיע לשיחה עם הממצ"פ(מפקד משטרה צבאית פיקודי) ושם אתה תגיד לו שאתה מאוד מעוניין בכוח100 ואתה רוצה לצאת למיונים ברגע שיהיו וכך גם תמאר למפקד בסיס שלך, על מנת שהם ידעו מראש ולא תבוא להם בהפתעה, ובמיוחד כדי שלא יהיה להם תירוצים למה לא אמרת בזמן.
ואז תעשה את התפקיד ייעדו אותך עד אשר יפתח מחזור של כוח100.
ומשם אם ישלחו אותך הכל תלוי בך.

שיהיה בהצלחה, תיידע אותנו שנוכל לעקוב מעניין אותי

ישן 07-10-2005, 20:42
  John18m John18m אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
ממש לא נכון!

ממש לא נכון!
מה שפלס"ר גבעתי לומדים דומה למה שכמעט כולם לומדים, מה שכל הפלס"רים האחרים לומדים ושאר יחידות ההתערבות.
כח 100 היא יחידה שעושה לוט"ר בצורה שונה משאר היחידות, פשוט בגלל שהייעוד של כח 100 הוא לעשות משהו מאוד ספציפי.
בקורס הם לומדים לירות באקדחים וירי טרור. יש עוד כמה יחידות שעושות לוט"ר בצורה שונה, וזה לא המקום לדבר עליהם..

להיות מאותר לקורס מש"קי לוט"ר?
תראה, לפי מה שידוע לי לכח 100 אין מש"ק לוט"ר פשוט בגלל שהם לא צריכים את זה. גם ככה ההקמה שהם עושים לא נוגעת בלחימה שיש היום בשטחים, אז להשקיע במישהו שיעשה את הקורס הזה (שזה די הרבה כסף), לא נראה לי משתלם, ולא נראה לי שיקרה.

שיהיה בכף.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:18

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר