לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום בעלי חיים בפרש- כרטיסי הזכייה בתחרות נשלחו לזוכים! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > בעלי חיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-10-2005, 13:10
צלמית המשתמש של farky
  farky farky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.04
עזרה גור שלא רוצה לעשות את הצרכים בחוץ, מה עושים?

אהלן
יש לי גור גולדן רטריבר בן חודשיים וחצי
כבר בערך שבועיים שאנחנו מורידים אותו מדי יום כמה פעמים והוא לא מוכן לעשות את הצרכים שלו מחוץ לבית
הוא רואה את הטיול בחוץ כמן איזה טיול או משהו כזה וברגע שהוא מגיע הביתה (כשהוא לא עושה שום דבר בחוץ) הוא עושה את הצרכים במרפסת (מזל שלפחות יש את זה - ולא צריך לרוץ לנקות אחריו בתוך בבית)
אני גר בבניין בקומה האחרונה כך שאי אפשר לצאת איתו כל פעם שהוא מתחיל להשתין או לחרבן וכל פעם שאני תופס אותו "על חם" אני צועק לו "לא" או "אסור" או משהו בסגנון ומוסיף עוד איזו כאפה חלשה, אבל הוא תופס את זה בתור משחק ולא נראה לי שהוא ממש שם על זה.
הפעם היחידה נראה לי שאני זוכר שהוא עשה משהו למטה זה היה לפני שהוא עשה את החיסונים ואסור היה לטייל איתו, אז הייתי יורד איתו בידיים לחניה עם שקית של חרא ורק ככה הוא עשה.
הקטע הוא שעכשיו שהוא גדל אני לא ממש חושב ללכת לטייל עם איזו שקית כזאת באיזה טיול של רבע שעה....

יש למישהו מכם איזה רעיון יצירתי מה כדאי לעשות?
אני יודע שהוא עדיין קטן וכנראה שהזמן יעזור או משהו כזה אבל נמאס לי כל פעם לצאת ולנקות איזה ערימה שהוא עשה.

תודה מראש
וגמר חתימה טובה
farky
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-10-2005, 21:03
צלמית המשתמש של ~M~
  ~M~ ~M~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בוא קבל תשובה רצינית (בלי להעליב)
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי farky שמתחילה ב "גור שלא רוצה לעשות את הצרכים בחוץ, מה עושים?"

כלב, 5 דקות אחרי שחירבן כבר לא יזכור על מה אתה נותן לו כאפה... הוא סתם יעלב ועוד ישנא אותך...
וחינוך פיזי הוא פסול בכל צורה שהיא.
אז מה עושים? פשוט ביותר! לך לחנות צעצועים טיפשית של 2 שקל, תרכוש רובה מים קטן, ובכל פעם
שהכלב בא לחרבן תן לו שפריץ על האף תוך כדי שאתה צועק בבירור "לא!". השתמש בפקודה "לא" לגבי
כל דבר שאתה לא רוצה שהכלב יעשה (כמו למשל לעיסת נעלי בית פרוותיות שהחברה קנתה לך). לאט לאט
הוא ילמד שאסור לעשות דברים מסויימים, ועל דברים שמותר ואף רצוי לעשות (כמו להביא לך את נעלי הבית
הפרוותיות שהחברה קנתה לך) מקבלים גמול (שאני יוצא מנקודת הנחה שיש לך-חטיפים לכלבים שהם
למטרת אילוף בלבד). הנקודה הרגישה ביותר בגוף הכלב היא האף, לכן הוא ישנא את זה יותר מאשר מים
באמבטיה. כשהוא בא לחרבן תן לו כמה שפריצים, וכשהוא יפסיק קח אותו למטה. אם הוא עושה בחוץ תן לו
גמול.

מקווה שעזרתי. יום טוב!

ישן 15-10-2005, 15:38
  thekrutest thekrutest אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
שלח הודעה דרך ICQ אל thekrutest
עוד כמה נקודות מנסיון עם הכלבה שלי
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי farky שמתחילה ב "רעיונות נחמדים"

לקחתי אותה בגיל חודש וחצי. לקח לי חודשיים וחצי ללמד אותה להפסיק עם הלכלוך לגמרי.
השיטה שלי הייתה קודם כל: הוצאה לדשא מתחת לבית כל שעתיים, בלי שום קשר לכלום, וזה חוץ מטיולים ארוכים בסביבה. טיול אחד ביום שהוא לפחות שעתיים רצופות. (הייתי אז בדיוק בחופש הגדול בבי"ס, בגלל זה היה לי זמן). אל תדאג- בלילה אתה הולך לישון. בבוקר תמצא שלולית, אבל עם הזמן כבר לא.

בהתחלה גור לא מבין שהוא מלכלך, והוא עוד לא סגור על המרחבים של הבית שלו- כאן אין מה להשתמש באמצעי ענישה, הוא יבין את זה עם הזמן (עניין של שבועות בודדים).

השלב הבא הוא שהוא מבין שהוא מלכלך וכועסים עליו בגלל זה, אבל פשוט "מתפספס" לו בגלל חוסר שליטה על הגוף, או שהוא שוכח. קורה. כאן אפשר ללחוץ עליו קצת. אבל ממש קצת- ז"א מקסימום צעקות, שום רובים, שום כאפות, שום דחיפות עם האף.

תבדוק טוב באיזה פאזה הוא נמצא- האם הוא מבין שהוא עשה דבר רע, או שהוא פשוט "עושה". חודשיים וחצי שה עדיין מאוד צעיר, אז שים לב.

כלב הוא חיה אסטטית, והוא יבין עם הזמן שזה אסור ללכלך במקום שבו בוא גר, Don't push it.

אצלי היא נקבה+רועה גרמני, ז"א כלבה רגועה וממושמעת.
אצל זכרים זה יקח יותר זמן, אבל עד גיל חצי שנה, לא יותר.

עוד דבר חשוב לגבי יחס לכלבך, בכל דבר שקשור לאילוף, כשאתה נותן פקודה: אל תנהל מו"מ עם כלבך. פקודה היא פקודה, ותקפיד שהיא תבוצע. אל תתעצל, ואל תיכנע.
כשתאלף אותו לפקודה שיבוא אליך, אז תדאג שיבוא אליך אחרי הפעם הראשונה, ואם הוא לא בא, תלך אליו ותביא אותו, רק שלא יקבל את ההרגשה, שאתה יכול לדבר לעצמך, והוא יעשה מה בא לו.

אחרת הוא ילמד להתיחס לפקודות כאל אופציה ולא כחובה, ויהיה קשה לשנות את זה, כשתרצה לאלך אותו באמת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:46

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר