לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2005, 07:52
  Moshik_G Moshik_G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.05
צריך עזרה בדחיפות...

לאחרונה התגייסתי לחיל האויר כספורטאי מצטיין, מן הסתם לטירונות 02. (אני עדיין בטירונות)
עם הזמן נפלה בי ההחלטה לוותר על מעמד ספורטאי מצטיין, לטובת שירות רציני בצהל (קצונה, קבע וכו...)
קצינת המיון של חיל האויר (במהלך הטירונות) התרשמה מהנתונים שלי והציעה לי מגוון רחב של תפקידים דורשי קבא גבוה, אבל לרגע דיברה עם קצין אחר וחזרה אליי ואמרה לי שבגלל שיש לי פרופיל 97 אני לא יכול לשמש במערך העורפי, והציעה לי תפקיד יחיד - חובש קרבי בחיל האויר.
אליכם אני פונה כדי לקבל מידע לגבי חובש קרבי בחיל האויר כי לי אין מושג מזה...

עם זאת היא אמרה לי שאם אני רוצה אני יכול להגיש בקשה להתמיינות לקורס טייס, ובמקביל להתחיל הכשרת חובש קרבי.
אשמח מאוד אם תוכלו לעזור לי במידע לגבי חובש קרבי בחיל האויר (יש הבדל בין חובש קרבי לבין חובש\ת רגילה...)

* ביום ראשון אני חוזר לבסיס אז אשמח אם תענו בהקדם. תודה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2005, 08:16
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
האשכול הזה שייך לפורום מתגייסים וסדירים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Moshik_G שמתחילה ב "צריך עזרה בדחיפות..."

מידע על התפקיד אפשר למצוא כאן.
למרות שהתפקיד נקרא חובש קרבי, אני בספק אם הוא אכן קרבי. ליחידות הקרביות של חה"א (שלדג, 669 וכו') יש חובשים משלהם שעוברים הכשרה מלאה לתפקיד הלחימה הרלוונטי (לפי מה שאני יודע לפחות), בנוסף- בלינק שנתתי לך כתוב "תפקיד כחובש בגף רפואה בשגרה ובחרום.".
לפי איך שאני מבין- התפקיד נקרא חובש קרבי כי הוא מכשיר לטיפול בפצועים בשטח, ככה שבזמן צורך תוכל לצאת להתלוות לכוחות בשטח (אבל כאמור- ההצבה היא בגף מרפאה).

בנוסף, יש לך אפשרות לסיים את הטירונות ואז לנסות לקבל העברה לתפקיד אחר באמצעות טופס 55. יש תפקידים איכותיים (דורשי קב"א גבוה כהגדרתך) גם בחילות אחרים, ולא כולם דורשים פרופיל עורפי.
לא יודע כמה האפשרות הזו טובה לך- אבל אתה יכול לנסות גם לצאת למיוני שלדג או 669.

סתם לידע כללי- לאיזה תפקיד אתה מיועד עכשיו?

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 29-10-2005 בשעה 08:20.
ישן 29-10-2005, 08:33
  ohadbx ohadbx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.04
תפקידים מיוחדים בחה"א
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Moshik_G שמתחילה ב "כרגע אני עדיין ספורטאי, עוד..."

כמו שציינתי- יש לך לוחם שלדג ו 669 שדורשים פרופיל קרבי, יש מכונאי מוטס (גם קרבי), לוחם נ"מ, וכמו שהגברת אמרה לך- קורס טיס.
אם תסתכל באתר חה"א תמצא עוד לא מעט תפקידים (למשל בקטגוריה "הפעלה ובקרה") שיכולים להיות די מעניינים (העדפה אישית) ודורשים פרופיל "מעל ל.." ולא "מתחת ל..".
תיכנס לאתר (הלינק מופיע בהודעה הקודמות) ותרא מה קורץ לך.
לדעתי הסיבה שהוצע לך חובש קרבי היא שכנראה נפתח בקרוב קורס כזה או שנפתח לא מזמן, ויש לחיל האוויר תקנים פנויים לתפקיד.

ואני שוב מציע שתפתח את הדיון שוב (אם עדיין יש לך צורך) בפורום מתגייסים וסדירים, כי אני לא בטוח אם התגובות יועברו גם כשהמנהלים יעבירו את הדיון הזה לשם.

נערך לאחרונה ע"י ohadbx בתאריך 29-10-2005 בשעה 08:38.
ישן 30-10-2005, 21:29
  ~Zeus~ ~Zeus~ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
תחשוב על זה טוב
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Moshik_G שמתחילה ב "זאת גם אפשרות, אבל כמו שאמרתי..."

אחי אני מציע שתשאל את עצמך שוב "האם אני מוכן לוותר על הקריירה שלי למען תפקיד טוב יותר בצבא"?
תחשוב על זה טוב! ממש טוב!
למשל, אחותי היא רקדנית מקצועית בלהקה, והיא השתמטה משירות צבאי למען הקריירה שלה, וכיום כשכל החברות שלה בצבא וחלקן כבר התשחררו הן אומרות לה שהיא הגיעה להחלטה מצויינת לא להתגייס וגם אני חושב כך בתור חייל. אני כמובן לא ממליץ לך להתשמט, אלא לעשות שירות קל ונוח ולצאת כל יום הביתה.
נניח שהחלטת לוותר על הקריירה (לא מומלץ), אני אומר לך: אל תהיה חובש קרבי בחיל האוויר !
אם אתה רוצה קרבי זה לא התפקיד הנכון. חובש קרבי בחיל האוויר הוא לא באמת קרבי. יש המון חובשים בחיל האוויר שלא עברו שום הכשרה קרבית, עשו טירונות 02 ואיכשהו באופן בלתי מוסבר הם מוגדרים על-ידי המערכת כ"חובשים קרביים". אם אתה רוצה קרבי עדיף לך להיות לוחם בחטיבה קרבית.
בכל אופן, תבין משהו חשוב: קרבי מתאים למעט אנשים. גם אלה שיש להם נתונים מסויימם כגון כושר (כמו במקרה שלך) ורצון לאקשן (כמו שאני הייתי פעם) וחושבים שהם מתאימים לקרבי, מגלים במהלך השירות הקרבי המייגע שלהם שהם פשוט לא מתאימים וזה מתפוצץ להם בפרצוף.
אני באופן אישי בכלל ממליץ לך להתרחק מחיל האוויר כי זה חיל שחרא לשרת בו למרות כל השמועות הטובות עליו, הכל חרטה.

נערך לאחרונה ע"י ~Zeus~ בתאריך 30-10-2005 בשעה 21:40.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר