לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-04-2005, 12:26
  pougachman pougachman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.05
גיבוש יחטיות גולני

שלום, התגייסתי לגולני ולפני הגיבוש חיפשתי כמה מאמרים על גיבושי היטחטיות אז עכשיו החלטתי לכתוב גם את שלי כדי שאנשים יוכללו להעזר בזה.
גיבושון גולני: נערך בבאח ונמשך כמה שעות. מי שמעביר את הגיבוש זה מילואימניקים של הסיירת שאותם תפגשו גם בהמשך, הגיבושון לא קל. לגיבושןו אין איזה תבנית מסוימת ובעיקרון כל מפקד עושה תחנות שונות שחלק זוחלים חלק רצים חלק עושים גם פקלים זה משתנה ממפקד למפקד.
הגיבוש כמעט ולא ממיין חוץ מבמקרים קיצוניים (האנשים שמגיעים בסוף בדרך כלל נשלחים לראיון).
גיבושון טרום יחטיות: נערך כשעה אחרי סיום גיבושון גולני. כל מי שרוצה להמשיך ולנסות להתקבל לאחת מהיחטיות של גולני (הסיירת, אגוז, עורב ,חהן ... כל מחזור יש בחירה שונה) צריך לעבור אותו כדי להשתתף בים למחרת בגיבש היחטיות. אורך הגיבוש הוא כמה שעות וג הוא נערך בשטח הבאח עם אותם מפקדים מגיבוש גולני שעברתם לפני הצהריים. הגיבוש יותר אינטנסיבי מהגיבושון הקודם אבל עדיין לא קשה מדי רק ההבדל העיקרי הוא שהפעם לא כל מי שסיים עבר אלא יש מיון בשביל לא להוציא יותר מדי אנשים לגיבוש היחטיות. הגיבוש מתנהל בצורה הרגילה כמנו הגיבושון הקודם כאשר לכל צוות יש משימות קצת שונות אבל בעיקרון כמו בגיבושון גולני.
גיבוש יחטיות: עברתם את שני הגיבושונים שהתקיימו ביום הקודם, קמים בבוקר ויוצאםי עם הציוד (2 מימיות, תדל, קסדה ומעיל) לבסיס גולני ליד נהריה.
מגיעים לבסיס, מתחלקים לצוותים חדשים ומקבלים את המפקדים החדשים שלנו למהלך הגיבוש (שוב המילואמניקים מהסיירת), ממלאים בין 5-10 קילו חול בתדל ולוקחים איתנו עוד 2 פקלי מים ועוד אלונקה.
יוצאים לכוון החוף שהאלונקה עדיין סגורה בקצב מהיר יחסית כשכל כמה דקות המפקד עוצר ומתחיל קצת לתזז בשביל להשביז קצת את האנשים.
מגיעים לים ומיד מתחילים בתיזוזים קצת יותר רציניית, הכל כאמור נרשם.
התיזוזים הם בסגנון של דקה הקפתם את העמוד והסתדרתם בסדרי הגעה ודברים בסגנון.
אחרי שעה וחצי שעתיים הלכנו לאכול ואחרי זה חיכתה לנו בשיא תפארתה האלונקה (הסוציומטרית) שאיתה בילנו עוד כשעתיים שהתחלפו להם אחר כך בעוד כמה שעות של התיזוזים הרגילים ותרגיל הסתוואות כשאר צריל לבנות מחסה בשטח מוגדר ולתצפת על חוליית מחבלים שמגיעה מכוון הים
(תרגיל מאוד נחמד וזמן טוב קצת לנוח בשבילנו וקצת לצחוק בשביל המפקדים).
שעות הערב סוף היום חוזרים לבסיס עושים קצת מתיחות והולכים לישון 3 שעות.
הקפצה! אלונק באוויר וג'ריקנים עלינו יוצאים לשעה וחצי של תיזוזים שהיו מאוד מאוד קשים, התיזוזים נערכים בתוך שטח הבסיס.
חוזרים לישון עוד 3 שעות וקמים בבוקר.
שוב הנוהל הרגיל של אלונקה (על האלונקה תמיד יש 4 שקים מלאים לגמרי והיא מאודד מאוד כבדה)
ושוב מסע לכון הים ששם שוב התיזזים הרגילים כמו אתמול שהפעם גם נוסף תרגיל של שקי חול ומשימות צוותיות כגון לחפור מתחת לחוט ולעבור מבלי לגעת בחוט שמי שנוגע צריך לרוץ לעשות מרפקים ולחזור לנסות שוב, להציל פצוע בעזרת חבית וקורה שבאמצע יש שדה מוקשים ולטפס עם אלונקה על עליות תלולות שדורשות שיתוף פעולה צוותי בשביל לעלות. יש עוד משימות לא את הכל אני זוכר.
אחרי שסיימנו את החלק הזה המפקדים מחלקים לכל אחד מפה ובה ציר תנועה שאותו צריך ללמוד ואחרי 10 דקות יש מבחן את המפה, אחרי שסיימנו יש עוד קצת תיזוזים והפסקת אוכל שאחריה הצוות מקבל מעטפה עם משימות ויוצא למשימה צוותית בלי המפקדים (מדי פעם תבחינו בג'יפ של המפקדים אבל זה כנראה הדמיון שלכם כי היו כמה אנשים שהאמינו שאמרו להם שהמפקדים לא איתנו זה אומר שאפשר לא לעשות כלום) שעת הגג לכל המשימות היא שעה וחצי אם אני לא טועה
ובעיקרןו זה לרוץ עם האלונקה שעליה בן אדם לחפור בורות ולנווט.
אחרי המשימה הזאת יש תרגיל של פירוק והרכבת נשק ואחרי זה עוד תיזוזים ומסע חזרה לכוון הבסיס.
שאלון סוצימוטרי + עוד שאלונים שצריך למלות + 2 ראיונות עם המפקדים שנמשכים בערך עד השעה 4 (אחרי הצהריים שבאמצע ישנים 6 שעות ) למחרת ואתם חוזרים לבאח חלק מקבלים ראיון עורב חלק לא.
דגשים:
לא לעגל פינות! המפקדים רואים הכל ואם הם לא אז הצוות רואה והדירוג של הצוות חשוב מאוד!
לעזור באלונקה! חשוב מאוד! גם המפקדים מחפשים את זה וגם החברים שלכם סובלים, זה שקשה לכם זה עדיין לא תרוץ או כפי שאומרים: "הכאב בלתי נמנע הסבל הוא מבחירה" תסחבו בקיצור!
לא ללכת! תמיד תרוצו גם אם כואב גם אם נפצעתם אל תוותרו לעצמכם!
אל תתבכיינו ואל תשאלו כמה עוד נשאר או דברים בסגנון, לא לצעוק לחילוף באלונקה אלא להרים את היד ולסתום תפה עד שיבואו להחליף אתכם.
להשתלב עם הצוות לראות למי קשה ומי צריך עזרה, גם אתם עוזרים לחברים שלכם שז כבר מבורך, גם אתם מרוויחים נקודות זכות אצל המפקדים וגם מרוויחים נקודות אצל הצוות עצמו.
להיות זקופים, לא להראות כאילו אתם עומדים להתעלף כל רגע ואם אתם מתעלפים לקחת את עצמכם בידיים לשתות ולדרוש בתוקף שאתם בסדר ולחזור לגיבוש (לי זה קרה)!
טוב זהו פחות או יותר אני מקווה שעזרתי קצת למי שהיה צריך עוד עצה אחרונה זה שתהיו עצמכם בראיונות תנסו להיות חברותיים ולחשוב מראש מה אתם רוצים להגיד שלא תתבלבלו שם כמו חלק מהאנשים כי אין סיבה לסיים ראיון בהרגשה רעה, תשתדלו גם לתרום ובמשימות הצוותיות בעצות ובעזרה ואם צריך גם בהרגעת הצוות שיקשיבו למישהו אחר.
שיהיה בהצלחה לכל מי שיצא בעתיד וכל הכבוד לכל מי שסיים ויסיים תדעו שבסופו של דבר כל מקום שתגיעו אליו הוא טוב ואתם תהנו שם ובגישה הזאת גם תבואו לגיבוש הזה
בהצלחה לכולם!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2005, 16:13
צלמית המשתמש של פינלנד
  פינלנד פינלנד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.01.05
הייתי בגיבוש וסיימתי אותו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pougachman שמתחילה ב "גיבוש יחטיות גולני"

לא קיבלתי כלום, אבל קיבלתי הכל. אני עכשיו במסלול של הגדודים, וזה חוויה לא נורמלית.
האנשים מצויינים הסגל מעולה.
למשל אני יספר לכם משהו קטן. בטרום טירונות היו לנו מפקדים מהעורב ומשאר יחטיות, ושנאנו אותם, הם היו שחצנים,
מתלהבים, לא הפסיקו להתעלל בנו, עשו ממנו צחוק, השפילו אותנו (וזה בסה"כ טרום).

לעומת זאת המפקדים שלנו עכשיו הם נשמות, הם אוהבים אותנו חבלז, דואגים לנו כמו אבא.
החבר'ה ביחטיות כל היום שבוזים, לא מגובשים.
החבר'ה בגדודים שמחים שרים (לפעמים שבוזים), ואם מישהו שבוז המפקדים מוציאים אותם בעצמם
מהשביזות. המפקד שלנו כל הזמן שואל אותנו "מי פה שבוז?!" מי שעונה הוא מוציא אותו מהשביזות.

בכל מקרה, אני ממש לא מאוכזב שלא קיבלתי יחטיות, באמת.
אני שמח לאן שהגעתי. גדודים זה משפחה. כל הסיפורים על הגדודים (במובן החיובי) הם נכונים.
כמובן שיש גם חסרונות. "ערסים" אין הרבה, יש מושבניקים, קיבוצניקים, גם צהובים בגדודים.
צאו מהסטיגמות על הגדודים, אנשים מצויינים, הרבה מאד עם קב"א גבוהה.

בקשר לגיבוש, אני רוצה לתקן קצת.
קודם כל הגבושונים הראשונים (גולני וה"טרום יחטיות" מה שנקרא) הם לא ממיינים, מי שמסיים ממשיך.
גם בגיבוש, המדריכים מסננים מעט מאד וגם זה בקושי אולי אחד או שניים בקבוצה שפשוט לא עומדים בקצב בשיט.
דבר שני לא זכור לי קטע של פירוק והרכבת נשק. לא היה דבר כזה.
והמשימות הקבוציתיות אצלנו היו ביום האחרון. אני מדבר על גיבוש יחטיות גולני מרץ 05.

בכל מקרה בהצלחה לכל מי שהתגייס לאן שהתגייס, בהצלחה.

גולני מרץ 05 כבודדדדדד אחים שלי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:26

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר